SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Czy tyle ćwiczeń wystarczy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 648

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 26 lat Na forum 282 dni Przeczytanych tematów 1352
Witam. Zastanawiam się ile ćwiczeń na brzuch wystarczy robić w ciągu tygodnia. W tej chwili robię brzuszki 4 X max na skośnej ławce do brzuszków, oraz 4x max podciąganie kolan w zwisie na drążku, lub Plank maxymalnie. Czy 8 serii 2 (16) razy w tygodniu wystarczy na sam brzuch? Ćwiczę go w dni nietreningowe, bo jest mi wygodniej tak robić niż po treningu klatki i bicepsów, czy też nóg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6189 Napisanych postów 140931 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1033043
witaj, wykonuj podobnie, jak jna inna grupe miesniowa
okolo jak napisales ze masz okoo 16serii to jest to ilosc wystarczajaca w zupelnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 26 lat Na forum 282 dni Przeczytanych tematów 1352
Wydaje mi się, że robienie codziennie tylu serii byłoby za dużo, bo co jak co brzuch to też partia miesniowa jak klatka itd. Wiem, ze o takim treningu leje się ze mnie jakby ktoś mnie wodą oblał, a brzuch mam mocno spompowany. Słyszałem, że ten PLANK to bardzo dobre ćwiczenie angażujące duża ilość grup mięśniowych. Tylko to bardziej chyba na wytrzymałość, czy buduje mięśnie brzucha też?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6189 Napisanych postów 140931 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1033043
mialem na mysli 16 serii w tygodniu, nie codziennie
plank jets jednym z elementow treningu, jak najbardziej tez buduje miesnie brzucha, jak i core

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2018-01-31 14:02:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2920 Napisanych postów 49433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 633255
Brzuch trenują przede wszystkim ćwiczenia złożone i ciężary w nich. Zbyt częsty trening też będzie miał wpływ na treningu bo osłabiony rdzeń przełoży się na ciężary w podstawowych bojach.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3206 Napisanych postów 41746 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321745
U mnie na brzuch maksymalnie 2 ćwiczenia do dwóch razy w tygodniu. Choć przyznam szczerze, że przez ostatnie miesiące robię go w kratkę.
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Strasznie ciężkie ćwiczenie to w robienie brzucha na drążku. Chyba najlepiej czuję brzuch i widzę spore rezultaty w sile brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2920 Napisanych postów 49433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 633255
Bo to też trudne ćwiczenie ale trzeba je umiejętnie wykonać czyli stabilizować ciało przed bujaniem i unosić biodra a nie tylko same nogi
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Technika u mnie kuleje w tym ćwiczeniu, bo naprawdę ciężko jest podnieść nogi do samej brody. Zastanawiam się, czy prawidłowo wykonuje, bo niby czuje, że jest przypięty brzuch pracuje i jest ładnie napięty, ale bujam się trochę na tym drążku. Jeszcze takie pytanie, bo te ćwiczenie jest raczej bardziej wymagające niż na ławeczce do brzuszków. Lepiej zacząć od brzuszków na drążku, czy na ławeczce? Zaczynam zawsze od ławki 4 serie po maxa, ale chyba lepiej będzie pierw zacząć od drążka?

Na przykład plecy zawsze zaczynam od bardziej wymagających ćwiczeń,. czyli Martwy, wiosła... Ale brzuch to nie plecy, więc nie wiem jak lepiej.

Zmieniony przez - Lovac w dniu 2018-02-07 18:57:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
dokladnie, daj najpierw cwiczenie najbardziej wymagajace a pozniej dobijaj klasycznie na lawce, niekoniecznie brzuszkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3206 Napisanych postów 41746 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321745
Jeśli celem jest tylko poprawa mięśni brzucha to nie trzeba ciągnąć nog do brody.
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Fbw do oceny