SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening w domu da jakieś efekty - początkujący?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Tomasz1405 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 193
Witam mam 17 lat, mój wzrost to 183cm waga 86kg. Ogólnie to chciałbym zacząć trenować żeby teraz zrzucić kilka kg, wyrzeźbić sobie brzuch - pragnę też napomnieć, że mam dość spore łydki (raczej obstawiałbym, że to nie tłuszcz, tylko mięśnie, gdyż od dawna gram w piłkę nożną - może się mylę:P), i chciałbym je jakoś wyszczuplić może biegi na długie dystansy coś dadzą. Ogólnie to być może po liceum nie wybiorę się na studia, lecz do wojska, dlatego warto byłoby już teraz przygotowywać się na ewentualny test sprawnościowy. Mogę powiedzieć jeszcze tyle, że nigdy jeszcze nie chodziłem regularnie na profesjonalną siłownię (tylko co poniedziałek teraz od niedawna w szkole - ławeczka, hantle, atlas) i wolałbym, żeby ćwiczenia były do robienia w domu (teraz mam dość spore wydatki) - myślałem, żeby ćwiczyć z programu 100 pompek, 300 brzuszków i do tego podciąganie się na drążku (po zrobieniu testu i wybraniu odpowiedniej ilości dla siebie) regularnie - czy gdybym te 3 ćwiczenia wykonywał dałoby to jakieś rezultaty - czy jednak bez ćwiczeń na siłowni nic to nie da.
Kolejne pytanie o dietę, czy żeby efekty były widoczne, muszę mieć jakąś specjalną dietę, do tego jakieś suplementy diety lub coś?

Ogólnie chciałbym żebyście mi napisali jakie ćwiczenia mogę wykonywać codziennie w domu, które po pewnym czasie dadzą jakieś efekty (jaki okres czasu:P?) A także tak jak pisałem wyżej czy bez diety nie ma sensu ćwiczyć.. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
1. G może chyba być, choć z ryciny widać ze bardziej trzeba opuszczać się do dołu niż na filmiku, głowa na rycinie dotyka prawie do ziemi a na filmiku nie.
2. może być lekko zgięta
3. tu to musisz coś wykombinować, może inny mebel np. 2 równe stoliki, wtedy ci się nic nie wbije, ręce będą leżeć płasko na stole
co do ilości powtórzeń wszystko jest napisane w książce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Drogi kolego nie ten dział.

Przystanek - TRENING W DOMOWYCH WARUNKACH .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
jezeli testy do wojska, to pewnie wytrzymalosc silowa sie przyda wiec polecam trening lafaya
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 193
A jak myślicie co z wagą czy te 86kg przy tym wzroście to za dużo, bo ogólnie mój brzuch nie jest dość spory, lecz tak jak pisałem chodzi tu o łydki i uda:D Bo czytam kilka tematów i nie wiem czy ułożyć dietę z ujemnym bilansem kalorycznym..?

@Edit

I który mi polecacie trening https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_dla_osób_początkujących-t359947.html czy lepiej wspomniany przez "pana Up" trening O.Lafaya z książki -> "Trening siłowy bez sprzętu"? Który lepszy dla moich wymagań?

Zmieniony przez - Dreamer1x6xX w dniu 2012-09-26 00:46:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Poczytaj i wybierz co Ci odpowiada.
Jezeli ilosc tluszczu Ci przeszkadza to mozesz redukowac, ale moim zdaniem ponizej 80 bedzie za malo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 193
A napiszcie mi jak wyszczuplić łydki, bo w obu tych treningach są wspięcia z obciążeniem na palce i widziałem w innym temacie, że jeden z forumowiczów pisał, że te ćwiczenia rozbudowują łydki, a nie je wyszczuplają czy to prawda?

Zmieniony przez - Dreamer1x6xX w dniu 2012-09-26 15:53:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Najlepiej to biegaj dlugie dystanse z ujemnym bilansem kalorycznym. Jednak nie powinienes sie Nimi przejmowac, w niczym one nie przeszkadzaja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 193
Dziś zmierzyłem obwód łydki - 46, a uda 56cm - mi te moje łydki wydają się być ogromne, czy taki obwód jaki podałem jest naprawdę duży? Ogólnie to planuję dietę z ujemnym bilansem kalorycznym i schudnąć tak do 84kg, i trening Lafaya albo ten drugi, do tego w dzień bez treningu biegi na długie dystanse. A właśnie chciałbym się jeszcze spytać Procent tkanki tłuszczowej jaki jest poprawny mój wynosi 14,91% i jeśli chodzi o te biegi to biegać na jakiś określony dystans, czy przez określony czas:D?

Do tego chciałbym dokupić drążek, bo wiem, że będzie potrzebny i coś słyszałem o jakichś podporach do wykonywania pompek, dajcie jakiś link i w jakiej cenie to dostanę?

Zmieniony przez - Dreamer1x6xX w dniu 2012-09-26 22:18:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
jak dla mnie to ogromne lydki, i z pewnoscia sa zalane/ kulturysci maja po 50+ a tobie duzo nie brakuje do tego
biegaj czasowki, zacznij np od 25 min umiarkowanego tetna, co jakis czas (tydz/2tyg) dodawaj 5 min


Zmieniony przez - gsmt w dniu 2012-09-26 22:20:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 193
A w międzyczasie mogę wykonywać ten trening i wykonywać te ćwiczenia ze wspinanie na palce czy je pomijać. I napiszcie mi jeszcze o tej tkance tłuszczowej.. itd. xD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - warunki domowe

Następny temat

Trening w domowych warunkach - ocena planu

WHEY premium