SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to normalne?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Siema zacząłem ćwiczyć z Lafay'em.

No i mam pytanie, bo zrobiłem trening, trening trwał ok 1h, a rozciąganie coś ponad 1h - czy to normalne? Czytałem, że w każdym ćwiczeniu przytrzymać "daną" pozycję od 30 do 60 sekund - zaleciłem się tego do ok 30 sekund no i tyle trwało, czy to normalne, że tyle rozciąganie trwa i tak samo trening?? Całość trwa ponad 2h :O


Zrobiłem 10 powtórzeń ćwiczenia B(sprawdź swoje umiejętnośći), ale od 7 w górę mną chwiało, ale zrobiłem - to się też zalicza :D?

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-20 18:20:54

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-20 18:21:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Skoro tyle Ci wyszło a robiłeś wg planu, to czemu miało by być tam coś 'nienormalnego' ?


Edit:
Musiałbym zobaczyć cały ruch, ale niech będzie że tak

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-08-20 18:22:30

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Nie no opuszczałem się tak nisko, że prawie kolanami dotykałem podłogi. Krzesła są gdzieś wysokości 84-86cm.

Więc można to zaliczyć i do Drugiego programu treningowego idę.



Ćwiczenie A: 30
Ćwiczenie B: 10
Ćwiczenie C: 5
Ćwiczenie A1: 13

Oto sprawdzenie umiejętności.

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-20 18:27:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Jeśli tak to teoretycznie mógłbyś i do drugiego poziomu się zabrać, ale na początek i tak polecałbym minimum tydzień drugim programem
A i dobrze by też było, żebyś pomiędzy treningiem a rozciąganiem zjadł posiłek potreningowy (a przynajmniej banana)

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
No wiem będę się starał banan wcinać przed rozciąganiem jak będę miał oczywiście:P. No ja planowałem do tego drugiego programu wskoczyć, a nie do poziomu żebym się bardziej "wczuł" :)


A to, że rozciąganie tyle trwa i trening to w niczym nie zaszkodzi, bo ja po prostu się do tego "przykładam" :)?

Jeszcze takie pytanie, gdy ćwiczę to po treningu 'bardziej' odczuwam prawą rękę np. biceps niż lewą, a staram się równo pracować obydwoma rękoma, coś nie tak ?

Dobra wszystko zapisałem póki co z tego sprawdzenia umiejętności do notatnika, a potem zakupie zeszycik i będą rozpiski :D
]

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-20 18:35:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
No ja planowałem do tego drugiego programu wskoczyć, a nie do poziomu żebym się bardziej "wczuł"

I bardzo dobrze


A to, że rozciąganie tyle trwa i trening to w niczym nie zaszkodzi, bo ja po prostu się do tego "przykładam"

O ile nie będziesz tam zbytnio szarżował i sobie nie ponadrywasz nic to wszystko będzie git


Jeszcze takie pytanie, gdy ćwiczę to po treningu 'bardziej' odczuwam prawą rękę np. biceps niż lewą, a staram się równo pracować obydwoma rękoma, coś nie tak

Ciało musi się przyzwyczaić, cierpliwości.
Btw. jesteś może leworęczny ?


Dobra wszystko zapisałem póki co z tego sprawdzenia umiejętności do notatnika, a potem zakupie zeszycik i będą rozpiski

To zapisz sobie jeszcze wymiary swoich muskli oraz wagę (tylko wagę najlepiej jutro rano, zaraz po porannym klotzu ) i zrób sobie zdjęcia. Taki zabieg powtarzaj co miesiąc i będziesz miał dobry materiał źródłowy do analizowania postępów.
A dziennik zawsze możesz prowadzić też tu w dziale

Pozdro!

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Jestem praworęczny i to jest dziwne*

Zmieniony przez - Curczan w dniu 2011-08-20 18:47:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
To żaden problem, daj ciału czas na przyzwyczajenie się do treningów

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 314
Takie dziwne pytanie, jak ruszać "cyckami" :D? Tzn. mam 179cm/59cm, i ruszam troszkę, ale mało, bo chodziłem na siłownie 2 miechy może, wyciskałem 50kg maxa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Nie ma muskli, nie ma czym ruszać

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na podciąganie?

Następny temat

Trening dla osób początkujących - pare pytan

WHEY premium