SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to jest dobry plan na start ze sztangami?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Witam was :). Na siłownię chodze od 1,5 miesiąca. Pierwsze 3-4 tygodnie było to zapoznawanie się z maszynami i raczej obejście wszystkich maszyn po kolei. od jakiś 2-3 tygodni zapoznaję się ze sztangami. Jako że jestep początkujący nie chcę "na dzień dobry" zaczynać od błedów. Ćwiczę 3 razy w tygodniu chyba typowym planem ( wziąłem go z któregoś tematu :) )

NOGI: Przysiady na maszynie 3sx10
PLECY: Wiosłowanie sztangą 3sx8
Klatka:Wyciskanie sztangi na skosie 3sx8
Barki: Wyciskanie sztangi za głowy 3sx8
Bicepsy: Uginanie ramion ze sztanga stojąc podchwytem 3sx10
Tricepsy: Wyciskanie sztangi wąsko 3sx8(( myślę nad francuskim wyciskaniem sztangielki siedząc)

W sumie nie wiem dlaczego ale na samym początku robię wyciskanie sztangielek na ławcze poziomej.No i w domu na brzuszek jeszcze albo 6 weidera albo ABS( właśnie rozważam :) )
Czy ten "typowy" FBW mogę stosować przez kolejne 3-4 miesiące?


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 64

Wzrost: 185

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 1,5 miesiąca

Uprawiane inne sporty: aktualnie w weekendy snowboard :)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia czyli pewnie full :)

Dieta: Intensywnie ją układam

Przeciwskaznania medyczne: kiedyś problem z plecami(dysk) aktualnie bez problemów

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3344
Plan PRAWIE dobry

Czegoś tu brakuje... Przeczytaj posty kol @traktor71 w tym temacie i będziesz już wszystko wiedział.
https://www.sfd.pl/FBW-t460830.html


Bic i tric ćwiczyłbym naprzemiennie, np. pon-bic, sro-tric, piat-bic, następny tydzień pon-tric, sro-bic, piat-tric itd.


Pzdr



P.S. @traktor71 mam nadzieje, że nie masz mi za złe za posłużenie się Twoimi wypowiedziami.

Zmieniony przez - Inarusbox w dniu 2009-02-27 15:12:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
A nawet dzisiaj czytałem post @traktor71 ale może za pierwszym razem nie zrozumiałem że to idealnie do mnie podpasowane :). Tylko martwi mnie jedna rzecz w tym poście @traktor71 napisał że:
"jesli ktos nie jest w stanie wycisnac sztangi z ciezarem swojego ciala,ani nie potrafi chociaz pare razy podciagnac sie na drazku...to tylko znak,ze musi bardziej przylozyc sie do cwiczen bazowych(glownych)"

No a ja swojego ciężaru nie podniose a na drążku z 2-3 razy się podciągnę :/ czyli ćwiczenia bazowe to te które wymieniłem w moim planie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Panowie teraz to musicie mi pomóc :( wiem że na forum jest dużo pozycji w stylu Split czy FBW i raczej polecany jest FBW.Mam tylko jeden problem właśnie rozmawiałem z moim znajomym który wraz z kolegami ćwiczy splitem( ćwiczą od jakiś 5 miesięcy) no i on przytył ( same mięśnie ) 8 kg a drugi 7kg i mówi że nadal notuje przyrost w klatce. Zachwiało to moją wiara w FBW ale jednak zauważyłem że ja przytyłem 1 kg w ciągu miesiąca a nie miałem diety :D aktualnie już prawie ją mam więc myślę że może jednak zostanę przy FBW. Co o tym sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3344
Pozostań przy FBW.

Porównasz po tych po 5 miesiącach swoje, i ich osiągi, i wtedy się przekonasz, który trening był lepszy.


Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
A powiedz mi czy nadal ciągnąć ten który podałem ?? Wprawdzie krótko nim ćwiczę ale może zmienić to na jakiś w stylu w poniedziałek jedne partie w środę inne a w piątek jeszcze inne ? Póki co mam zamiar ćwiczyć do wakacji bo niestety mam tyle zaplanowanych wyjazdów że byłbym na siłowni z 2-3 razy w ciągu tych 2 miesięcy :( ale potem oczywiście powrót :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 349 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3344
Ćwicz tym planem który się kryje w podanym przeze mnie linku powyżej.

Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekka redukcja/rzezba?

Następny temat

Trening - prosze o uregulowanie

WHEY premium