SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to dobry pomysł?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 491
Witam.
Chciałem napisać o tym jak podczas ćwiczeń robił mój kolega i od razu dowiedzieć się czy jest to dobre rozwiązanie.
Każdy ma jakiś swój ciężar, który wyciśnie tylko raz, taki nasz max.
I kumpel wykombinował tak:
Realizował swój normalny cykl na masę, ale po zakończeniu ćwiczeń podstawowych (np wyciskanie na klatę) podchodził pod swój maksymalny ciężar i tak w każdym treningu, kiedy doszedł do momentu, gdy udało mu się go wycisnąć już 2x, zwiększał ten ciężar odrobinę i podchodził znowu.
Rezultatem tego było przeskoczenie ze 105kg na klatkę do 117kg i z 45kg na biceps do 52kg w kwartał.
I teraz moje dokładne pytanie, czy takie podchodzenie pod max. po zakończonej serii przeszkodzi w budowaniu masy? Czy lepiej skupić się na wykonaniu serii i na tym zakończyć.

Zmieniony przez - Deckaroth w dniu 2010-10-15 17:31:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 295
Jak dla mnie to głupota... Czytałem kiedyś na tym forum jakiś ważny artykuł o wyciskaniu jak najwięcej na klatę. Jeżeli to się robi nadmiernie klatka po prostu przestaję rosnąć.

Pomalutku aż do skutku:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o przyszłość - redukcja czy masa

Następny temat

aerobik + HIIT, ma to sens? - prosze o rade

WHEY premium