logo
zamknij zamknij

Czy takie połączenia ćwiczeń na dane partie mogą być

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 308

0 5 0
napisał(a)
Addamek
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 733 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 9141
Witam forumowiczów!

Ułożyłem sobie plan treningowy na masę w którym wdrożyłem niektóre ćwiczenia których jeszcze nigdy nie robiłem. Stąd moje pytania czy takie połączenia ćwiczeń na dane partie mogą być i czy warto coś dodać/ zamienić? Treningu nóg nie wklejam bo to wiem że mam ładnie ułożone.

Klatka - triceps - barki przód i bok

1. Wyciskanie hantli płasko 5x8
2. Wyciskanie sztangi głową w dół 4x8
3. Tu moje pytanie czy rozpiętki płasko będą dobre lub coś na górę klatki np wyciskanie hantli na skosie dodatnim czy może to i to?

4. Wyciskanie wąsko 4x8
5. Prostowanie ramion z liną wyciągu 4x12
6. Prostowanie przedramion w opadzie tułowia z hantlem 3x15

7. wznosy hantli przodem na barki 4x10 (całe życie robiłem tylko wyciskanie na barki w górę)

8. wznosy hantli na boki 3x15

Plecy - biceps - tył barków - przedramie

1. Wiosłowanie w opadzie podchwytem 5x8
2. Wiosłowanie hantlem w opadzie 4x8
3. Tutaj dać przyciąganie drążka do brzucha siedząc czy ściąganie drążka na maszynie szeroko?

4. Unoszenie hantli w opadzie 4x12

5. Uginanie hantlami z supinacją 4x10
6. Uginanie na modlitewniku 3x10

7. Wciąganie sznurka na kijku z obciążeniem 3x max
8. Uginanie nadgarstkow stojac ze sztanga z tyłu 3x25

ANKIETA

NICK:
WZROST: 175
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 4 lata
Waga : 72
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
anubis84 Moderator
Ekspert
Szacuny 3852 Napisanych postów 88939 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 427412
1 zależy które rejony klatki chcesz poruszyć.
2 na triceps dałbym pompki na poreczach i prostowanie w superseriach to samo barki tez w superserie bym polaczyl
3 Unoszenie hantli w opadzie 4x12 rozumiem że chodzi o odwodzenie na boki
4 zamaist jednego wiosła dałbym podciąganie
5 na przedramieniu się tak nie skupiaj 1 cwiczenie starczy

kto dąży do doskonałości - będzie zawsze wyższy nad mierność, lecz kto tylko o mierności myśli - jeszcze niżej spadnie.

1
napisał(a)
Addamek
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 733 Wiek 23 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 9141
Raczej cała klatke, 4 cwiczenia w takim razie bedzie optymalnie? Super serie fajny pomysl. Co do podciąga to robilem je ponad rok stad zmiana na wiecej wioslowan. A na biceps te cwiczenia starcza? bo myslalem o uginaniu z hantlami a potem tylko po dwie serie uginanie na modlitewniku i mlotki oburacz siedzac

Zmieniony przez - Addamek w dniu 2017-03-23 13:22:42
napisał(a)
anubis84 Moderator
Ekspert
Szacuny 3852 Napisanych postów 88939 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 427412
Jak odpowiednio ciężko zrobisz biceps ostatnie powtórzenia z trudem to nie ma co dodawać wiecej.
jak chcesz od podciagania odpocząc to zostaw jak jest a i tak bym zrobił przyciąganie w siadzi i sćiąganie z góry czyli 4 cwicznia

kto dąży do doskonałości - będzie zawsze wyższy nad mierność, lecz kto tylko o mierności myśli - jeszcze niżej spadnie.

1
napisał(a)
Addamek
Początkujący
Ok dzieki :) a co do klatki moze to wyglądać tak zeby ją porzadnie przeorac?
1 wyciskanie hantli plasko
2 wyciskanie sztangi skos ujemny
3 wyciskanie sztangi skos dodatni
4 rozpietki plasko lub ściąganie linek na bramie
napisał(a)
anubis84 Moderator
Ekspert
Tak jest ok tylko sam zdecyduj w jakiej kolejnoci robioć którą część klatki na której chcesz się maksymalnie skupić i mieć na nią najwięcej siły to dajesz na początku

1
napisał(a)
Addamek
Początkujący
Na skos klatki kąt 20-25 stopni będzie dobry? Czy lepiej 45 stopni.

7. wznosy hantli przodem na barki 4x10 (całe życie robiłem tylko wyciskanie na barki w górę)
8. wznosy hantli na boki 3x15

Te dwa ćwiczenia na przód i bok barków w superserii 1-2x w tygodniu wystarczą na te partie?
napisał(a)
anubis84 Moderator
Ekspert
ok 25-30 stopni, nim wyżej tym barki będą bardziej się włączały.

Na barki starczy.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny

Następny temat

Pomoc przy wyborze planu