SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy tak ma wyglądać trening?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
Płeć : M

Wiek : 16

Waga : 69

Wzrost : 183

Cel treningowy : masa / siła

Staż treningowy na siłowni : od dziś:)

Uprawiane inne sporty : sporadycznie siatkówka, koszykówka ( to co na wf )

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full

Dieta : Staram się jednak na pewno nie jest prawidłowa

Przeciwskazania medyczne : Tak, nie mogę ćwiczyć pionowo ( żadne martwe ciągi itp.)

Zażywane suplementy : brak

Mam parę pytań.

Na siłownię wybrałem się z kumplem i powiedział, że mam zacząć obiegówkę ( trochę czytając ACT to się chyba zwie ) i wykonywałem 4 serie po 10 powtórzeń ... czy to jest prawidłowe? Przyznam, że niekiedy w ostatnich seriach łapy mi odpadały choć nie były to wielkie ciężary... Czekam na odpowiedź, jeśli jest coś nie tak sam zamierzam ułożyć sobie plan ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
tak, mozesz tak cwiczyc przez jakis czas

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
mówisz? tylko, że serio czasem nie daje rady, zwłaszcza przy ćwiczeniach na ramiona bo z nogami daje radę ... a powiesz mi co mam zrobić, gdy wyciskając sztangę płasko nie daje już rady przy 5-6 powtórzeniu? mam sobie odpuścić czy zmniejszyć obciążenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
zmniejsz obciążenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
j/w
na tym etapie ciezar nie ma znaczenia jakiegokolwiek

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
Szkoda tylko, że ten trening jest tak czasochłonny ... myślałem jeszcze nad tym drugim ( FBW ) no ale skoro mówicie, że ten może być no to się jeszcze zastanowię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
osobiście polecam FBW bardziej ale to co kto woli;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
następny trening w czwartek więc jesszcze pomyśle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jak coś to pytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Lolex100
Tak, nie mogę ćwiczyć pionowo


rozwin temat
ACT na poczatek jak najbardziej
nie wiem czemu piszesz ze czasochłonny skoro to raczej długie treningi nie sa a nawet wrecz przeciwnie
dieta to podstawa, wklej swoja odzywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
BPL-G w wieku 13 lat nabawiłem się wady postawy i do 15 zlekceważyłem to i miałem o 1.5 cm krótszą nogę i okrągłe plecy, wystraszony tym faktem zacząłem wykonywać ćwiczenia które zalecił ortopeda, obecnie mam 0.5 cm wkładkę a okrągłe plecy że tak powiem nie istnieją już ;) Ortopeda powiedział, że mogę iść na siłownię ale ZAKAZAŁ wykonywania ćwiczeń pionowych ... Mam teraz pytanie, czy ćwiczenie typu WSPIECIA NA PALCE W STANIU lub przysiady na suwnicy skośnej szkodą bardzo kręgosłupowi? Wspięcia na palcach może bardziej bo wkońcu stoję ... ale na tej skośnej suwnicy to nie jest chyba pionowe ćwiczenie? albo źle troche rozumuje to :)

Mam podać swoje odżywianie hm ... powiem ci, że nie mam dokładnie uporządkowanej diety ale tak pokrótko:

śniadanie ( przed szkołą ) - płatki zbożowe z mlekiem + jakiś jogurt albo owoc
śniadanie II ( w szkole ) - najczęściej jest to chleb zwykły z jakąś szynką, serem lub twarogiem ( 4 sznytki złożone )
obiad ( po szkole i w dni treningowe przed treningiem :) - zazwyczaj jest to co mamusia ugotuje, najczęściej ziemniaki z kotletem, kluski ziemniaczane, makaron z twarogiem itp ( zupy wcale nie jem )
kolacja ( w dni treningowe jest to posiłek po treningu - na kolacje zawsze jem ryż 100g z jogurtem / twarogiem półtłustym i do tego jakiś owoc : banan, pomarańcz lub jabłko
kolacja II czasami jej nie jem, bo trening ostatnio skończyłem i byłem około 19 w domu więc starczyło mi to już ... a jak jeszcze jestem głodny to jakiś szybki ' hot dog ' ( dwa chleby , parówka i keczup ;)

Wiem, wiem ... że to nie dieta z pierwszego zdarzenia ale od Marca powinna się u mnie poprawić sytuacja finansowa i wtedy zacznę porządną dietę, na razie nie moge zbytnio wybrzedzać ;)

Mam jeszcze pytanko, a w sumie to dwa:

1.Czy jedzenie o wyznaczonej godzinie jest ważne?
2.Czy mogę jakoś skrócić czas swojego treningu? Chciałbym aby były to max 2 godziny, ale jak nic się z tym nie da zrobić to ok:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia\Pomoc

Następny temat

2 pytanka

WHEY premium