SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy prawidłowo sie odżywiam?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 183
182 wzrostu 85 kg 21 lat
cel redukcja tkanki tłuszczowej

śniadanie 5.30
Płatki pełno ziarniste z mlekiem
drugie śniadanie 8.00
2 kanapki z (ser lub szynka lub jakieś warzywo)
trzecie śniadanie 10.00
2 kanapki -II-
przed obiadem 12.00
2 jabłka
obiad 14.30
Ryż (warzywa pierś z kurczaka
lub jajecznica
trening ok 15.30
pod wieczorek ok 17
kanapki
kolacja 19.30
płatki plus jakiś owoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 183
z czym ten makaron?? podawać z kurczakiem zamiast ryżu kaszy czy ziemniaków?? i rozumiem że oczywiście bez żadnych sosów?
i co dodał byś jeszcze do śniadania?

Zmieniony przez - siarakks w dniu 2009-06-01 13:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 159 Napisanych postów 2977 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68706
sory ale nie za bardzo prawidlowo poczytaj troche w linkach podwieszonych ogarnij 10 wskazowek zywieniowych i uloz cos jeszcze raz

"No explanation needed.. 2018 will be nothing but HUGE .."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 140 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1480
śniadanie - brak dobrego źródła białka[mleka nie licz], zdrowych tłuszczy
2gie śniadanie same węglowodany (plasterek sera czy szynki to za mało) czyli brak białka i tłuszczy, jeśli chleb jest biały to dodatkowo złe źródło węglowodanów
Ryż ok, weź najlepiej brązowy lub kasze i szafa gra
podwieczorek - kanapki to shit - brak jakiegokolwiek źródła białka i zdrowych tłuszczy
płatki na kolacje to urojony pomysł przed snem powinieneś zapodać jakieś dobre źródło białka i troche tłuszczu (polecam ser twarogowy i troche oliwy z oliwek)


ps. poczytaj tematy podwieszone :) tam jest od czego trzeba zacząć układając swoją diete :) to twoje to za przeproszeniem kpina.

ogólny zarys jest taki, że powinno się jeść ok 5-6posiłków w każdym powinno się znaleźć dobre źródło białka, węglowodanów oraz tłuszczy(tłuszczy nie dodajemy tylko do posiłków okołotreningowych) redukujesz, więc powinieneś ograniczać węglowodany kosztem głównie tłuszczu - organizm ma nauczyć się koszystać z zapasu tłuszczu twojego organizmu :)

http://karnol.deviantart.com - moja galeria :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 183
1.Płatki z mlekiem
2.2 Jajka gotowane + 1 kawałek chleba razowego
3.Serek wiejski + 2 kanapki z szynką i sałatą + warzywo np. marchewka ;)
4.2 Jabłka + jogurt
5.(przed treningiem) Ryż + 250ml maślanki + pierś z kurczaka
6.(po treningu) Kasza + sałatka warzywna
7.Twaróg + oliwaz oliwek

teraz lepiej? :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 140 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1480
przeczytałeś to co napisałem?

1. gdzie masz białko? przykładowo do tego co masz dodaj jajko lub wpc i troche oliwy z oliwek

2. np do jajek dodaj ten twaróg z 3 posiłku, zjedz z warzywami i kawałkiem chleba pełnoziarnistego. + troche oliwy z oliwek lub orzechów

3. daj jakieś mięso (pierś z kurczaka lub rybe) + warzywa i ew. kasza lub ryż brązowy oliwa z oliwek lub orzechy

4. co to wogóle jest? gdzie białko i tłuszcze? beznadziejnie :)

5. na choooj ta maślanka? wywal ją, dodaj troche warzyw(przed treningiem duże ilości nie są wskazane) i będzie ok. Zamiast ryżu przed treningiem daj kasze

6. po treningu dajesz ryż biały (jakieś mięso obowiązkowo) + niezbyt dużo warzyw

7. ok

http://karnol.deviantart.com - moja galeria :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Po co mu bialy ryz po treningu ?
Bedzie wiedzial jak go ugotowac, aby zachowac niski poziom IG ?
Gotuj kasze za wczasu na dwa posilki, no i bez maslanki, bo pol treningu w toalecie spedzisz...
powodzenia,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 140 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1480
Biały ryż ma właśnie wysoki poziom IG :) po treningu uzupełniamy poziom glikogenu i jak zapewne wiesz, to jedyny posiłek, kiedy dozwolone są w zbilansowanych dietach redukcyjnych węgle o wysokim IG

Zmieniony przez - karnol w dniu 2009-05-20 08:32:06

http://karnol.deviantart.com - moja galeria :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 183
co to jest wpc?? i w czym jest najwięcej białka?
przepraszam moje pytania moge być śmieszne ale nie mam ziolonego pojecią o odpowiednim odżywianiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Biały ryż ma właśnie wysoki poziom IG :) po treningu uzupełniamy poziom glikogenu i jak zapewne wiesz, to jedyny posiłek, kiedy dozwolone są w zbilansowanych dietach redukcyjnych węgle o wysokim IG

Nie ma co do tego czarno-bialej definicji, ktora dotyczy wszystkich, a juz szczegolnie osob, ktorych odzywianie i tak jest dosc slabe.
Zapewne, to ja wiem, ze wszystkim tak sie sztywno doradza, co nie zawsze jest konieczne.
Argumenty ?
Samo to, ze nie kazdy trening wykonujemy z ta sama intesywnoscia, wiec zapasy glikowgenu nie koniecznie sie wyczerpuja.
Bialko spozyte tuz po treningu, juz samo podnosi wystarczajace poziom insuliny.
Mozna tez zjesc owoc, jako "szybkie wegle", a po pol godzinie zbilansowany posilek.

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-20 16:14:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 140 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1480
ok, przyznaje racje, troche zbytnio pod siebie to wszystko obmyśliłem :P Ja zchodze po dwóch półtoragodzinnych treningach z półgodzinną przerwą tak zrurany, że strzelam sobie odrazu bombe energetyczną :]

http://karnol.deviantart.com - moja galeria :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
karnol, profil wszystko wyjasnia... SW niszcza niezle
Sogi, poszly !





Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-05-20 21:11:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TABELE ODŻYWCZE

Następny temat

Pomożcie!

WHEY premium