Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 2557 razy
  • Autor

Czy niektóre style pływania szkodzą?

• Alastor3
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 4 lata
    • LPA: 13

Wysłano 17 kwietnia 2010 11:20

zgłoś naruszenie

Witam wszystkich.Mam 15 lat.Na basen chodziłem często w tamtym roku, ale w okresie zimy przestałem.Teraz zamierzam chodzić 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.Mam problemy z kręgosłupem(skolioza), chodzę na basen rekreacyjnie.Umiem pływać stylami: żabką odkryta, kraulem na piersiach(bez zanurzania głowy) i grzbietowym.Czytałem w kilku artykułach w internecie, że żabka odkryta i kraul, bez zanurzania głowy, szkodzą kręgosłupowi.W owych artykułach pisało też, że często pływanie żabką odkrytą prowadzi do zwyrodnień w niektórych odcinkach kręgosłupa jak i bólów karku.Czy to prawda?Jeżeli szkodzi, to do czego może prowadzić? Nie potrzebuję na dodatek innych zwyrodnień kręgosłupa. Na basen chodzę, by poprawić kondycje i "zrehabilitować" kręgosłup.Wiem, że pływanie bardzo dobrze robi na kręgosłup i rozwija bardzo wiele partii mięśni.Tylko, że każdy kto używa słowa "pływanie" ma na myśli pływanie z zanurzaniem głowy, tak jak robią to na zawodach.Nie chce też pływać tylko jednym stylem.Pod wodą niestety pływać nie umiem(jedynie z ściśnięciem nosa palcami).Tylko proszę nie pisać odpowiedzi w stylu: "to naucz się pływać pod wodą i będzie ok".

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 02 maja 2010 22:07

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Sanius
    • Na forum: 4 lata
    • LPA: 36

Wysłano 02 maja 2010 22:07

zgłoś naruszenie
    Pod wodą niestety pływać nie umiem(jedynie z ściśnięciem nosa palcami).

Czyli jak rozumiem woda nalatuje ci do nosa aby mieć zanurzoną głowę aby nie leciała woda musisz kupić nosek potem możesz pływać z głową pod wodą(cena to około 10 zł).Natomiast nie wiem czy pływając z głową wynurzoną coś się dzieje z kręgosłupem z tym pytaniem polecam przejść się do lekarza.
  • Durielus
    • Na forum: 5 lat
    • Trenuje: 2 lata
    • LPA: 1151

Wysłano 03 maja 2010 11:58

zgłoś naruszenie
    Tak szkodzi na kręgosłup ponieważ, twoje ciało jest wtedy nienaturalnie wygięte... to tak jak byś ustał prosto na nogach wygiął mocno głowę do tyłu,tak żeby patrzeć się w sufit i stać tak powiedzmy 1 godzinę (czy ile tam pływasz). Noski-dobry pomysł jak już ,ale lepiej po prostu poprawić technikę to kwestia około jednego miesiąca żebyś nauczył się pływać bez zatykania nosa(może nawet mniej)
  • Pesta
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 3227

Wysłano 03 maja 2010 13:57

zgłoś naruszenie
    Pływaj jak najwięcej na plecach. Ja pływałem dawniej dużo żabką i mnie plecy bolały. Żabka nie jest zdrowym stylem, można nią pływać ale nie za dużo. Przy wynurzaniu plecy się wyginają, poza tym robią się plecy okrągłe po żabce.