SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można robić HIIT bez pulsometru?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 107
Tak jak w temacie. Czy można robić HIIT bez pulsometru? Chciałbym zacząć to robić, ponieważ z wielu źródeł wiadomo, że to jest bardzo dobre na spalenie tkanki tłuszczowej. No ale niby ważne jest też w tym tętno. -_- No i nie wiem, czy jest możliwe robić HIIT bez tego. Nie chcę kupować pulsometru, ponieważ taki pulsometr trochę jednak kosztuje, a po drugie, po wakacjach nie będę już miał czasu na bieganie/interwały więc wg mnie nie opłaca się kupować pulsometru, by po wakacjach leżał.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
Pewnie, że można,

Zmieniony przez - Kamil1238 w dniu 2012-07-14 23:35:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Z doświadczenia Ci powiem:
1. Subiektywne doznania często rozmijają się z zapisem na pulsometrze.
2. Interwały do spalania tłuszczu (nie: budowania kondycji) sprawdzają się wyłącznie w połączeniu z aerobami. Po interwałach biegowych krótkie rozbieganie 20-30 minut wolnym tempem.
3. Jak mówisz, że po wakacjach nie będziesz miał czasu, to znaczy, że jesteś sezonowcem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 107
Pandarek
Z doświadczenia Ci powiem:
1. Subiektywne doznania często rozmijają się z zapisem na pulsometrze.
2. Interwały do spalania tłuszczu (nie: budowania kondycji) sprawdzają się wyłącznie w połączeniu z aerobami. Po interwałach biegowych krótkie rozbieganie 20-30 minut wolnym tempem.
3. Jak mówisz, że po wakacjach nie będziesz miał czasu, to znaczy, że jesteś sezonowcem ;)


1. ;-/ Czyli lepiej kupić? -_- Nie wiem, ale jak widzę to wszystko co trzeba kupić, żeby się odchudzić, to mnie to zaczyna przerażać i tracę wiarę w siebie. Inni jakoś się odchudzają bez sprzętu.
2. Na różnych stronach przeczytałem, że trening siłowy i aerobowy lepiej nie wykonywać po interwałach.
3. Chcesz mi powiedzieć, że nawet jak coś zrzucę w wakacje to odzyskam we wrześniu? o_O Mnie chodzi tylko o zrzucenie wagi, ja nie chcę mieć jakichś nie wiadomo jakich mięśni.

Zmieniony przez - 19Damien94 w dniu 2012-07-15 13:03:05

Zmieniony przez - 19Damien94 w dniu 2012-07-15 13:03:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 702 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 109370
1. Na tym poziomie nic nie musisz kupować.
2. To zależy od stopnia wytrenowania. Siłowy z interwałami to lipa ale interwały z lekkimi aerobami to dobry pomysł. To aero ma być takie bardzo lekkie po tych interwałach.
3. Tylko, że jak powrócisz do dawnego stylu życia to jeszcze w tym roku wrócisz do formy jaką miałeś przed redukcją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Jeżeli chcesz podejść do tego profesjonalnie, to tak. Taki sprzęt to koszt 200-500 złotych, ale starczy Ci na lata. Jeżeli nie wiesz czy będziesz ćwiczył (regularnie) przez ten okres czasu, to jest to niepotrzebny wypadek.
2. Aerobowy łączy się z interwałami bardzo dobrze. Nazywa się to Alpha Cardio albo Suttborn Fat Protocols (v 1.0- interwały/przerwa 5 minut/ aero 20-30 minut lub v 2.0 interwały/przerwa 5 minut/aero 20-30 minut/ interwały). To, że interwały 9 x skuteczniej palą tłuszcz jest niestety mitem. Są najskuteczniejsze do budowania bazy beztlenowej, a razem z aero dobrze spalają tłuszcz. (Nie chodzi o glikogen tyle co o kinazę aktywowaną 5'AMP, która "uruchamia" się gdy wystrzelamy się z atp na interwałach i wzrasta nam poziom amp).
3. Interwałami/biegami nie zbudujesz mięśni Do hipertrofii potrzeba nieco innych warunków. Tzn poprawią Ci się nogi, ale nie będą wyglądały jak u kulturysty. Do zachowania formy nie trzeba ćwiczyć codziennie 2-3 godziny. Utrzymanie wagi wiążę się z korektą stylu życia, który do tej nadwagi doprowadził, a nie z okresem 2 miesięcy postu i wyrzeczeń.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split do oceny

Następny temat

Dieta a urozmaicenie diety

WHEY premium