SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mając 24 lata nie za późno na ćwiczenia?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Witam serdecznie Wszystkich,

mam 24 lata, nigdy w życiu nie uprawiałem żadnych sportów, miałem i mam inne pasje typu fotografia. Chciałbym jednak popracować nad własnym ciałem. Często słyszę od kobiety teksty typu "a ten i ten mój kolega to chodzi na siłownię, tak pięknie wygląda, itp." Problem mój polega na tym, że zupełnie, ale to zupełnie nie wiem od czego zacząć. Mam bardzo słabą kondycję fizyczną, przykładowo jednorazowo jestem w stanie wykonać tylko 10 pompek, a 15 przysiadów, do a6w podchodziłem sześć razy i zawsze kończę przygodę z tą serią ćwiczeń na trzecim dniu, hankielkę 10kg podnoszę jednorazowo zaledwie 100 razy. Moim celem jest ćwiczenie możliwie wszystkich partii ciała. Mam normalną budowę ciała (177cm, 75kg) i bardzo zależy mi na wyrzeźbieniu ciała, ale na chłopski rozum biorąc to chyba trzeba mieć co rzeźbić, więc nie wiem, czy nie powinienem zacząć od ćwiczeń na masę ciała? Z dietą nie mam żadnych problemów, głównie jem warzywa, owoce, białe mięso, chudy twaróg, ryże, kasze. Nie piję alkoholu i nie palę. Mam delikatną "oponkę", choć raczej mój brzuch po prostu wygląda jakby ciut "nadęty". Prowadzę siedzący tryb życia i samo chodzenie czasem sprawia mi ból. Po przejściu 200 metrów sapię jakbym przerzucił tonę węgla (serce mam zdrowe i ogólnie jestem zdrowy). Ortopeda stwierdził, te mięśnie na piszczelach mi zanikają z braku ruchu i powinienem zacząć "coś" ćwiczyć na wzmocnienie mięśni nóg. W domu posiadam tylko ławeczkę skośną do brzuszków i sztangielkę 10kg. W moim miasteczku nie ma siłowni, więc postanowiłem zakupić jakiś niedrogi atlas do ćwiczeń, np. http://www.allegro.pl/item553703172_profesjonalny_atlas_kulturystyczny_marki_ts_ap3.html ale nie wiem, czy to dobry wybór.
Czy ktoś z kolegów mógłby udzielić mi jakichś porad. Zapewniam, że do każdej się dostosuję, bo naprawdę jestem zdesperowany:(

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 75

Wzrost: 177

Cel treningowy: Rzeźba ciała

Staż treningowy na słowni: Brak

Uprawiane inne sporty: Żadne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Sztangielka 10kg, ławeczka skośna, plan zakupu niedrogiego atlasu.

Dieta: Dużo warzyw, owoców, ryżu, kasz, białego mięsa, unikam białego pieczywa, potraw zawierających tłuszcz. Nie jem słodyczy, nie palę, nie spożywam alkoholu.

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
Albo dokup sprzętu (i nie mam na myśli atlasu. Sztanga hantle obciążenie) Albo do działu "Trening w domowych warunkach"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7892 Wiek 25 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36273
zamiast atlasu lepiej kupić ławkę z regulacją, stojaki luzem, sztangę jakieś hantle najlepiej z regulacją i oczywiście obciążenie, a jak nie to jak kolega wcześniej - do działu "Trening w domowych warunkach"

poczytaj też tematy podwieszone to będziesz wiedział co i jak.

a na ćwiczenia nigdy nie jest za późno

treningopolon + michadrol + regenestanol + wheymadren + kreatynabol

Trening, micha, kreatyna - zrobią z ciebie sk****syna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Czy mógłbyś w chwili wolnej (oczywiście nie na już) wskazać mi z allegro, co konkretnie kupić i co za pomocą tego wyćwiczę? Dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5927
najlepiej kupić ławeczkę z regulacją kąta oparcia, sztangę,obciążenia,drążek, później można pomyśleć o sztangielkach ,innych gryfach itp

poza tym polecam artykuły mawashiego w dziale trening domatora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 74 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1325
Polecam np. coś takiego

http://allegro.pl/item550169929_laweczka_kulturystyczna_marki_ts_z_modlitewnikiem.html

do tego sztanga ok. 1,8m + jakieś cieżary , nie za dużo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Anonymous2

Atlas za 800zl = rok treningów na profesjonalnej siłowni, jak nie więcej.

A jezeli sprzet - ławka + stojaki + sztanga. Hantle tez moga byc. I drażek by sie przydal.

Trening - ACT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Co oznacza wyrażenie "atlas za 800zł = rok na profesjonalnej siłowni"? Co to są "stojaki" i jak wygląda "obciążenie"? Przepraszam za "dziwne" pytania i wiem, że dla Was to codzienność i wszystko jest zrozumiałe i sam dziwiłbym się, gdy ktoś zapytał mnie o jakieś podstawy z z fotografii, np. co to jest przysłona, czy ogniskowa? Więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Czy na samej takiej ławce, którą kolega wskazał w linku wyćwiczę więcej partii ciała niż na atlasie? Naprawdę chcę się za to ostro zabrać, bo kobieta mi żyć nie daje, a porównywanie mnie do "kolegów" nie sprawia mi przyjemności:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pojdz na silownie publiczna 50 zl miesiecznie i sobie bedziesz mial full sprzet. A stojaki sa dolaczone do lawki aby klasc na nie sztange po wyciskaniu. Obciazenie to takie krązki z dziura w srodku.

Napisz na gg to ci pomoge.

15665822
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
fotografii, np. co to jest przysłona, czy ogniskowa?
To akurat wiem, mimo, że fotografią sie nie interesuje

Obciazenie - talerze ciezkie, cokolwiek co daje ciezar. Masz sztange czyli gryf + takie okrągle ciezkie "rzeczy"

800zl - cena atlasu mniej wiecej. Karnet miesieczny na silownie - 60zl np. Czyli za 800 zl masz ponad rok cwiczen na silce.

Stojaki - do glosnikow tez masz stojaki w domu co? Takie cos na czym sztange ukladamy

Poszukaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7892 Wiek 25 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36273
szukaj, czytaj, interesuj się
też w sumie polecam poszukać jakiejś siłowni, bo potem może się okazać, że sprzęt stoi a chęci do treningów brak = kasa wywalona w błoto.
jak już koniecznie kupujesz to polecam jak najprostszy, solidny sprzęt bez udziwnień.

a co to jest ta przysłona i ogniskowa ?

"Naprawdę chcę się za to ostro zabrać, bo kobieta mi żyć nie daje, a porównywanie mnie do "kolegów" nie sprawia mi przyjemności:( "

zacznij ją porównywać do koleżanek
1

treningopolon + michadrol + regenestanol + wheymadren + kreatynabol

Trening, micha, kreatyna - zrobią z ciebie sk****syna

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DakoArt//////////Kazdy robi co chce dobrze lub zle ....

Następny temat

Trening na mase-ocena

WHEY premium