SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mój trening jest odpowiedni i skuteczny ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Witam mam 1,77 m. wzrostu, ważę zaś ok 64 kg. Uprawiam Kick-Boxing od jakiś 3 miesięcy. Prócz ćwiczeń na treningach trenuje w domu a mianowicie 3 razy w tygodniu. Raz rozciągam nogi schodząc do szpagatu (powtarzam te same ćwiczenia których nauczyłem się na naszych treningach z trenerem) a czasami trenuje ręce tzn. wykonuje ciosy proste, sierpowe, podbródkowe oraz łokcie (łokcie to małe urozmaicenie ) zwracając przy tym uwagę na odpowiednią postawę i poprawność techniczną, staram się jak najszybciej i jak najmocniej uderzyć (dosłownie jak bym trenował na worku tyle też że bez worka ^^) po prostu uderzam na "sucho" bo mam na celu wyrobienie sobie rak i teraz moje pytanie brzmi:

czy moje metody w ogóle mają sens, czy przynoszą jakikolwiek skutek, czego mogę spodziewać po dalszym stosowaniu moich metod i czy coś byście zmienili ???

PS. w najbliższym czasie mam zamiar kupić worek bokserski i trenować na nim, niż uderzać dalej w powietrze

Proszę o sensowne i rzetelne odpowiedzi z góry wielkie dzięki

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 64 kg

Wzrost: 177 cm

Cel treningowy: Większa masa mieśniowa, większa siła oraz sprawność, lepsza technika wyprowadzanych ciosów oraz lepsza rozciągłosc i kondycja

Staż treningowy na słowni: nie trenuje

Uprawiane inne sporty: Kick-boxing

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): nie mam zbytnio dostępu

Dieta: nie wprowadziłem sobie żadnej diety

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Jesli chcesz zwiekszyc mase to nieodzowny bedzie trening silowy i dieta... Co do techniki to najlepiej poradzi ci trener z ktorym trenujesz, a jak nie to pytaj w uderzanych.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
a czy wyżej przeze mnie opisany sposób "domowego" treningu jest poprawny, przyniesie mi jakieś efekty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
To nie jest trening silowy i ni jak ma sie do niego... Od machania lapami miesnie ci nie urosna...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
być może mięśni w ten sposób nie wyrobie ale pewnie wiążą się z tym jakieś postępy w szybkości rąk ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Nie znam sie na treningu typowo bokserskim wiec ciezko mi tu cos powiedziec... Uzupelnienie takiego treningu na silce bym pomogl zrobic, ale na boksie sie nie znam...

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27667
uderzanie na sucho wyrabia szybkość to fakt, najlepiej z jakimiś mikro obciążeniami na nadgarskach, lub po prostu w ciężkich rękawicach^^ Lecz myśląc poważnie o tym sporcie konieczny będzie zakup worka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia dla motocyklistki

Następny temat

Prosba o rozplanowanie dobrego treningu

WHEY premium