SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest możliwość bycia silnym nie będąc dużym?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1091

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Mam na imię Hubert, mam 16 lat rocznikowo.
Moja przygoda na siłowni zaczęła się w zeszłym roku dokładnie 1 września czyli od tamtej pory minęło prawie 8 miesięcy.
Zaczynałem z wagą 49kg aktualnie ważę 64kg, wzrost 170
Dodam że jestem Ektomorfikiem
Jeżeli chodzi o to jak wyglądały treningi to powiem że przez ostatnie 3 miesiące trenowałem 5 dni w tygodniu wyglądało to tak że

poniedziałek klatka+Biceps
Wtorek Plecy+Triceps
Czwartek Nogi+barki
Piątek Klatka+Biceps
Sobota Plecy Triceps
Wielu z was pewnie powie że to nienormalne, mały staż po za tym gdzie jest regeneracja?
Ale powiem wam że mimo takich treningów zyskałem trochę jeżeli chodzi np o wyciskanie na ławce płaskiej udało mi się wycisnąć na rekord 90kg,
Pompki na poręczach potrafię zrobić z doczepieniem do pasa 25kg do 4,5 pompek max,
przysiady ze gryfem robię na wolnym chodzi mi że nie robię na suwnicy robiąc ciężarem 70 kg dokładnie technicznie 6powtórzeń a jeżeli chodzi o max to 90kg 1x

To są takie przybliżone informację ale przejdźmy do sedna sprawy
chciałbym trochę zmienić ten trening mianowicie zmniejszyć ilość treningów do 4 tygodniowo
poniedziałek,wtorek,czwartek,piątek
i mam takie pytanie czy jest taka możliwość żebym z moim stażem zaczął treningi siłowe?
Nie chce być wielki moim celem jest siła i jeszcze raz siła

Czekam na wasze opinie, przepraszam ze jakiekolwiek rażące błędy językowe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1371
Przy twojej wadze powinienes robic mase. Z 64kg i 170cm wzrostu nie miescisz sie nawet w prawidlowym przedziale wagowym dla swojego wzrostu. Miska i trening typowo masowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
A co znaczy dla Ciebie bycie silnym i dużym?

Bo jeśli siła według Ciebie oznacza 300kg w martwym ciągu to niestety przy wadze 64kg tego nie osiągniesz.

I duży czyli? Twój wzrost to 1.70 czyli ile max chcesz ważyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedzmy że chcę warzyć gdzieś w granicach 75kg ale chce żeby to była czysta masa mięśniowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Wstaw ankietę działu. I nie chcę mi się wierzyć, że ktoś o wadze 64 kg. wyciska 90 kg., zwłaszcza, że w przysiadzie bierze tylko 70 kg.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia siłowe wraz z aerobami

Następny temat

Odstające łopatki- jakie ćwiczenia?

Wiecej