SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy chlopak powinien sie golic pod pachami ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 246 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1169
Takie pytanko hmmm czy chlopacy powinni sie golic pod pachami ? tak wiem slyszalem juz ze to niby higieniczne itp ale z drogiej strony po takich goleniach robia sie krostki pozniej to swedzi kuje i tak dalej.Ja osobiscie jesli juz to bym byl za skroceniem ;] ale nie goleniem nom ale jak tak mosi byc nom to coz poczac. Jakie jest wasze zdanie na ten temat mam tu na mysli chlopakow i Dziewczyny czy wam sie podoba chlopak z ogolonymi pachami :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336124
Owłosienie pod pachami, na brzuchu oraz klatce piersiowej stanowi trzeciorzędowe cechy płciowe. Pojawia najczęściej po 13 roku życia - w okresie dojrzewania.
Usunięcie włosów rosnących pod pachami jest niezmiernie istotne dla utrzymania higieny na wysokim poziomie.
W czasie wysiłku fizycznego miejsca pokryte włosami, szczególnie gęstymi, bardziej się pocą, co może w konsekwencji być przyczyną powstawania nieprzyjemnego zapachu.
Poniżej zostały omówione skuteczne sposoby depilacji.


  1. 1. Depilacja maszynką/żyletką - golenie
  2. 2. Depilacja woskiem
  3. 3. Depilacja kremem/pianką - chemiczna


1. Depilacja maszynką/żyletką - golenie

Najprostszy i najbardziej powszechny sposób pozbywania się niechcianego owłosienia. Jego zdecydowaną wadą jest trwałość efektu. Po kilku dniach włosy odrastają i czynność należy powtórzyć. Aby uniknąć nieprzyjemnego pod względem estetycznym i kłopotliwego wrastania się włosów, depilację należy przeprowadzać w kierunku wzrostu włosów, a nie pod włos. Niestety wówczas skóra nie jest idealnie gładka i wyczuć można drapiące włoski.

2. Depilacja woskiem

Zabieg bolesny i najlepiej poddać się jemu w zakładzie kosmetycznym, trudniącym się w tej metodzie. W zakładzie kosmetycznym najczęściej wykonuje się go przy użyciu ciepłego wosku, który nakłada się szpachtułką na owłosione miejsce, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie nakleja się kawałek specjalnej tkaniny, wygładza “z włosem” i szybko odrywa w kierunku “pod włos”.
Innym sposobem jest depilacja woskiem na zimno. Taki wosk znajduje się na dwóch sklejonych ze sobą plastrach, które rozgrzewa się w dłoniach, rozkleja i nakleja na partie ciała pokrytą włosami. Wygładza “z włosem” i odrywa w kierunku przeciwnym. Taki zabieg można wykonać samemu, w domowym zaciszu.
Alternatywą wosku jest pasta cukrowa.
W tej metodzie możliwe jest wrastanie włosków, dlatego należy usuwać martwy naskórek poprzez peelingi bądź masaże twardą gąbką.
Efekt utrzymuje się przez ok. tydzień, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Włosy odrastają słabsze i cieńsze.

3. Depilacja kremem/pianką - chemiczna

Depilacja chemiczna polega na nałożeniu kremu bądź pianki na owłosione miejsce i pozostawieniu preparatu na określony czas. Po upływie czasu krem/piankę usuwa się za pomocą specjalnej szpachtułki wraz z włosami. Ze względu na to, że tego typu produkty mogą powodować reakcje alergiczne, należy przeprowadzić test, rozprowadzając niewielką ilość kremu na kawałku ciała.
Włosy odrastają wolniej niż po tradycyjnym goleniu i są zdecydowanie cieńsze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Ja golę od ponad 10 lat i nie mam żadnych problemów. A i śmierdzę mniej latem .
3

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9813 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 111035
tak.

Zmieniony przez - 50 Dollars w dniu 2008-06-03 00:41:56
1

pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 20544 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 125836
ogol 2-3 razy i sprawdzisz, jak Ci nie bedzie odp to zapuscisz na nowo

za pierwszym razem moga swedziec przy odrastaniu, pozniej juz jest ok
2

DreamChaser

...
Napisał(a)
Usunięty przez malutka_k za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3413
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
O jesty ten temat już był!!!! Nie nie wolno się golic pod pachami, bo ludzie pomyslą, że jesteś gejem, a że takie wąsy wystające z pod pachy i jeszcze sobie śmierdzą lekkawo to nic, ważne , żeby nikt sobie nic nie pomyślał!!!
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 114 Napisanych postów 3633 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15525
Golic golic i jeszcze raz golic Pytanie juz sie pojawia z 100 raz. Zadaj sobie sam pytanie czy jak jedziesz autobusem i widzisz chlopaka ktoremu widac las pod pacha to myslisz: ale meski czy ale oblesne ma wlosy No chyba oczywiste ze i u kobiety i u faceta wyglada to okropnie niedbale i smierdzaco
7

i m p o s s i b l e
i s
n o t h i n g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
dopoki dba o to by nie śmierdziec jest ok.
niektorym trudno utrzymac w czytsosci wiec lepiej wowczas zgolic
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
nom, albo podciąć jezeli ktoś się źle czuje bez, w kazdym razie tak czy siak 5 centymetrowe wystające ładnie nie wyglądają
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
ja sądze, że tak. Na co komu koper pod skrzydłem? Ja golę pachy od prawie pół roku i nigdy nie miałem większego komfortu. Jest naprawdę dobrze. A jak na to reagują dziewczyny? Z reguły lubią zadbanych gości, a ładna paszka też o czymś swiadczy.

pzdr,
Mike
1

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
powinien?

NIE


czy może?

Zdecydowanie TAK


Sam golę bo się tak nie pocę no i wygląda to estetycznie
3

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Henna co powinien wiedziec przed zrobieniem sobie tatuazu ?

Następny temat

bolące kolano od pół roku

WHEY premium