SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czekoladowe ciasto/tort z fasoli

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634






Witam

Ciasto bez mąki i niezdrowych dodatków. Może być torcik na specjalne okazje.


Składniki:

1 puszka fasoli (280g) lub tyle samo ugotowanej
5 jaj
1 lyzka ekstraktu z wanilli
1/2 lyzeczki soli
1/2 lyzeczki sody
1 lyzeczka proszku do pieczenia
6 lyzek kako ciemnego nieslodzonego
6 lyzek oliwy z oliwek (masla/oleju kokosowego)
4 lyzki syropu z agawy/miodu
1 lyzka wody z rozpuszczonym slodzikiem (wg uznania)


Przeplukac i odsaczyc fasolke. Wrzucic do blendera fasolke, 3 jaja, ekstrakt waniliowy, slodzik i sól. Miksowac az wszystko bedzie mialo plynna i gladka konsystencje.
W misce wymieszac kakao, proszek do pieczenia i sode.
Oddzielnie ubic tluszcz z syropem/miodem, az do polaczenia. Dodawac 2 pozostale jaja ciagle ubijajac (po dodaniu kazdego jaja ubijac ok 1 minute). Wlac do tego mase fasolowa i wymieszac, a nastepnie dodac kakao i ubijac mikserem na wysokich obrotach przez minute.
Wylac mase do natluszczonej i wylozonej papierem do pieczenia formy. Ostukac lekko aby pozbyc sie pecherzyków powietrza.
Wstawic do nagrzanego na 170C piekarnika i piec przez 40-45min. Ciasto bedzie gotowe, jesli jest z wierzchu twarde i lekko uwypuklone. Wyjac i odstawic do wystygniecia. Najlepiej jest je wrzucic do lodówki na noc i wszamac nastepnego dnia

Tak ma wyglądać masa:




A tak upieczone ciasto, które możemy przekroić i przełożyć, lub upiec 2 placki, albo zostawić jeden i polać polewą:




Wartosci dla calego ciasta:

1412 kcal
72g bialka
94g tluszczy
74g weglowodanów


Ciasto wychodzi przepyszne. Nie czuć, że jest zrobione z fasoli. W smaku mocno czekoladowe, o wilgotnej zbitej konsystencji. Wielokrotnie przeze mnie robione na rózne imprezy okolicznosciowe. Zawsze wszystkim smakowało i wzbudzało sensację Bardzo zdrowe i dietetyczne, aczkolwiek starcza mi często tylko na 2 posiłki


Krem ze zdjecia to philadelphia + slodzik + maliny + kakao. Dla bardziej dietetycznej wersji mozna przelozyc twarogiem ubitym z zółtkiem i słodzikiem, lub polać nutellą z tego przepisu: https://www.sfd.pl/Nutella__lepsza_od_oryginału_[LC]-t746587.html





Zmieniony przez - Iska w dniu 2011-07-08 20:38:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak to smakuje???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
Jak ciasto czekoladowe Nie czuć fasoli w smaku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok przetestuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 274 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113725
albo mi sie wydaje albo ze slodzikiem zamiast miodu wegli bedzie o polowe mniej :P?
przetestowalbym za jakis czas wersje jeszcze bardziej low carb X)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 172 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3634
Mozna zastapic takim slodzikiem w proszku, np. Splenda do pieczenia. Chodzi o to zeby ubic te jajka na puszysto razem z cukrem. Ale z mojego doswiadczenia najlepiej wychodzi z miodem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
Coś jak ciasto marchewkowe też marchewki idą, a smakuje jak czekoladowe

Sog

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 16760 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68685
zayebiscie wygląda muszę to ogarnąć

sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20042
Zrobiłam i muszę przyznać, że w smaku jest pyszne, ale tylko nie wiem dlaczego mi nie rośnie? U Ciebie na zdjęciu jest taki puszysty itd. a u mnie to w sumie taki placek wyszedł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Jak to mozliwe, ze to tak esktra wyglada bez maki?

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15138
a jaka fasola to ma być?

Grzesiek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Dietetyczne Muffiny z bananem

Wiecej