SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czas pomiędzy ćwiczeniami - czy ma znaczenie dla mięśni?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Witam, mam takie pytanie które nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Mam sporo wolnego czasu, trochę sprzętu w domu, na siłowni miesięczny abonament więc podczas treningu nigdy mi się nie spieszy. I pytanie - czy konieczne jest jak mówią poradniki i doświadczeni instruktorzy żeby przerwy między ćwiczeniami trwały po 1-2 minuty a trening około godziny czasu? Co jeśli ja robię przerwę 5 minut lub czasem nawet 10>? Czy to ma jakikolwiek wpływ na rozwój mięśni ? Mój trening trwa po prostu 3 godziny zamiast 1 godziny. Proszę nie pisać że to strata czasu bo nie o to pytam, chodzi mi tylko czy to ma negatywny wpływ na rozwój mięśni czy nie i może lepiej żebym robił krótsze przerwy. A pośpiechu podczas ćwiczeń po prostu nienawidzę. Dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Robiłem siłe długi czas i nie robiłem nigdy takich przerw. Chyba, że mi się srać zachciało
Zawsze trzymałem sie tego co pisałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, ma to negatywny wpływ, bo nie, bo trening to jest wysiłek fizyczny, a nie siedzenie na ławce i zrobienie raz na 10 minut 1 serii, nie wiem zresztą na jakiej intensywności, bo po takim czasie organizm może potrzebować rozgrzewać się od nowa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
3h na siłowni, fajnie

Jakbym zrobił 10minut przerwy między seriami to by mi się odechciało trenować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Ludzie ja wiem ze teraz jest na topie wyścig szczurów w korporacjach i jeśli ktoś ma stracić godzinę dłużej na siłowni to potem będzie miał wyrzuty sumienia przez miesiąc itp ale ja nie pytałem o porady na temat pośpiechu tylko czy to ma negatywny wpływ na rozwój mięśni, czy jest tu ktoś kto się może w tym temacie orientuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
PandarekTak, ma to negatywny wpływ, bo nie, bo trening to jest wysiłek fizyczny, a nie siedzenie na ławce i zrobienie raz na 10 minut 1 serii, nie wiem zresztą na jakiej intensywności, bo po takim czasie organizm może potrzebować rozgrzewać się od nowa...

nikt nie mówił o siedzeniu na ławce skąd ten pomysł?


Zmieniony przez - Mothyff w dniu 2015-10-05 19:18:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
Mothyff
Pandarek ''Tak, ma to negatywny wpływ, bo nie, bo trening to jest wysiłek fizyczny, a nie siedzenie na ławce i zrobienie raz na 10 minut 1 serii, nie wiem zresztą na jakiej intensywności, bo po takim czasie organizm może potrzebować rozgrzewać się od nowa...''

nikt nie mówił o siedzeniu na ławce skąd ten pomysł?



Zmieniony przez - Mothyff w dniu 2015-10-05 19:18:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
też jestem tego ciekaw w sumie.

Przy takich przerwach chyba nie da się wystarczająco naderwać mięśnia, nie bedzie takich zakwasów.
Ale zaeksprymentuę z tym, też mam sprzęt w domu. Co goodzinę walnę sobie serię ciężkiego podciągania na drążku z ruchami negatywnymi może.
Zrobienie 10 serii z przerwami co godzine bedzie intensyniejsze niż 10 co dwie minuty.
Ciekawe co bedzie

* dodam że nie robię rozgrzewki bo nie widzę powodu - mi kontuzja nie grozi co bym nie robił


Zmieniony przez - flash616 w dniu 2015-10-05 19:28:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wydłużając przerwy zmniejszasz intensywnośc treningu.Jeśli trening nie jest wystarczająco intensywny, to organizm nie zmusi mięśni do wzrostu.

Ponadto po takim czasie spada poziom hormonów anabolicznych, a rośnie kortyzol.To nie jest odpowiednie środowisko dla efektywnego treningu,

I zasadnicza kwestia: Po co ćwiczyć 3 godziny, skoro można się wyrobić w godzinę ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
dlatego właśnie pytam bo ja tak ćwicząc jak opisałem (2-3 h na siłowni) widzę spory wzrost siły i mięśni ale pytam bo być może przy krótszych przerwach rezultaty byłyby jeszcze lepsze. flash616 - nie no co godzinę to chyba przesada (potrzebny by był cały dzień:) ja mówię tak mniej więcej 5-10 minut.


Zmieniony przez - Mothyff w dniu 2015-10-05 19:34:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Siłę można budować w ten sposób.Masa z czasem stanie.
Podejrzewam, że jesteś jeszcze początkujący, a tacy rosną od patrzenia na sztangę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 854
ronie 220 - po co spędzać więcej czasu jak można krócej. a tak po prostu bo lubię ćwiczyć na spokojnie bez pośpiechu, dokładnie i powoli. Poza tym mam czas nigdzie mi się nie spieszy. Jest wiele powodów nie ma co pisać książki ale np godzina dłużej na siłce to godzina mniej przed telewizorem chociażby i lepsze samopoczucie :) Ale jak mówiłem nie o to pytałem kto ile ma czasu i gdzie to się nie spieszy ale czy to ma rzeczywiście negatywny wpływ na rozwój mięśni. Mam dodatkowe pytanie - przecież są różne czasy na określone cele - czy nie jest przypadkiem tak że jak ktoś robi siłę to właśnie przerwy ok 5-10 minut są wtedy jak najbardziej wskazane?>
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto inwestować dalej w domową siłkę

Następny temat

Plan treningowy do oceny i ew. poprawy

WHEY premium