SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia rak

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4350
A wiec... Cwicze sobie troche na drazku, a dokladniej 3 razy w tyg. po piec serii (w podchwycie na szer. barkow), mniej wiecej tak te serie wygladaja: 25, 19, 17, 15, 14, a poniewaz jest to dosyc przyjemne cwiczenie, jest jedynym jakie wykonuje. Jednak wydaje mi sie, ze to troche malo i ze nie da zadnych rezultatow (chodzi mi o przyrost masy miesniowej, bo jesli chodzi o il. wykonywanych powtorzen to oceniam siebie dobrze, a wy jak sadzicie?)... Dlatego prosze was o ulozenie mi planu cwiczen, ale wykonywanych tylko na drazku.
Drugie pytanie powinno w zasadzie isc do porad medycznych, ale niestety nie moge wysylac tam artykulow , jednak medycyna jest scisle zwiazana z treningiem (no, to obeszlismy ograniczenie ... Brzmi ono: co zrobic z odciskami?
a) uzywac jakichs masci i nie przerywac treningu
b) uzywac jakich masci i przerwac trening
c) cieszyc sie- widac ze dlonie sie wzmacniaja
d) nic z tych rzeczy
Zamowilem sciskacze. Czy jak bede nimi odpowiednio cwiczyl, to moje przedramiona zyskaja chociaz troszeczke w obw.? Chociaz z 2 mm? Jesli tak, to podajcie odpowiedni plan cwiczen.

"W zyciu trzeba dochodzic do celu po najmniejszej linii oporu"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jezeli nie chcesz odciskow to uzywaj rekawiczek bez palcow, cwiczac golymi rekoma zawsze bedziesz mial odciski.

Co do planu treningowego to co chcesz osiagnac samym podciaganiem na drazku 3x w tygodniu - oczywiscie masy nie zlapiesz bo :
1. nie dajesz zregenerowac sie trenowanym grupom miesniowym (plecy, ramiona)
2. Nie cwiczysz innych partii miesniowych.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Na rozwój przedramion dobre są ćwiczenia typowe czyli uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem - przedramiona na ławce lub na kolanach 3 serie 12-15 powt. Ściskacze pomagają w wyrabianiu siły uchwytu i zwiększają wytrzymałość (przez wielokrotne powtórzenia). Masę pleców trochę powiększysz przez podciąganie się szerszym nachwytem ale z obciążeniem i 4 serie 8-12 powt.Wystarczy 1x tyg! Są oczywiście inne lepsze sposoby, ale wiem już że nie chcesz schodzić z drążka . Reszta jak mówi Mawashi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4350
Sporzadzilem nastepujacy plan cwiczen:
poniedzialek: podciaganie sie podchwytem na szerokosc barkow- pracuja glownie tricepsy i gorne partie plecow. Nie najgorzej mi idzie to cwiczenie.
wtorek: podciaganie waskim podchwytem- pracuja tylko bicepsy i niektore partie plecow, ale nie wiem ktore konkretnie. Rece mam w porzadku- nie mam najmniejszych problemow z tym cwiczeniem.
sroda: podciaganie sie szerokim nachwytem- pracuja tricepsy oraz praktycznie cale plecy. Tu natomiast jest kompletnie beznadziejnie- miesnie grzbietu mam na tyle slabe, ze grozi mi krzywizna kregoslupa.
reszta tygodnia: leniuchowanie.
Kazdego dnia trenuje inne partie miesni.
W tym planie nie uwzglednilem sciskaczy, poniewaz skoro masy mi od nich nie przybedzie, to powinienem trenowac na kondycje i sile, czyli po prostu powinienem wykorzystywac na to kazda wolna chwile (dobrze mowie? A jak jest z sila?).

Bylby to dobry plan, gdyby nie fakt, ze przy wszystkich tych cwiczeniach pracuja bicepsy. Moze powinienem po kazdym cwiczeniu robic dzien lub dwa przerwy? Lub tez powinienem wiecej poswiecic czasu na cw., ktore mi gorzej wychodza a pozbyc sie tych, ktore sa dla mnie latwe? A tak w ogole to ile miesnie potrzebuja czasu aby sie zregenerowac?
Co do rekawiczek... To juz sie kiedys nad nimi zastanawialem, ale obawialem sie, ze bede mial gorszy kontakt z drazkiem, pozatym czy dlonie nie stana sie dzieki temu twardsze (Spartanie sciskali w tym celu drewniane kolki)?



"W zyciu trzeba dochodzic do celu po najmniejszej linii oporu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4350
Ah, zapomnialem napisac o podciaganiu sie z wysuwaniem szyji przed drazek. Slyszalem, ze to cw. jest bardzo kontuzjogenne. Jak nalezy je wykonywac, zeby uniknac kontuzji?

"W zyciu trzeba dochodzic do celu po najmniejszej linii oporu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Po pierwsze: ćwiczysz zbyt często - plecy potrzebują min 72h na odpoczynek.
Po drugie: przy podciąganiu nie pracują tricepsy !!!
Po trzecie: będąc nad drążkiem nie rób wygibasów bo skończysz z kontuzją kręgosłupa szyjnego.
Po czwarte: jeśli chcesz wzmocnić plecy i zwiększyć masę rób mniejszą ilość powt. 8-12 najwyżej dodaj obciążenie.
Po piąte: jeśli chcesz mieć ręcę jak Spartanin to proszę bardzo- nie używaj rękawiczek. Nie dotykaj też kobiet - nie lubią dłoni jak papier ścierny
Po szóste: ściskacze możesz używać ciągle - wzmacniają uścisk, wyrabiają wytrzymałość, ale nie zrobisz nimi rewelacyjnej masy.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4350
Po pierwsze: dobrze, teraz treningi nie beda sie odbywac trzy dni pod rzad, lecz bede miedzy nimi robil trzydniowe przerwy.
Po drugie: tak, masz racje... Chodzilo mi o miesnie barkowe, zgubilem atlas anatomiczny, a trojglowe i barkowe sa tak blisko siebie..
Po trzecie: "kontuzja kregoslupa szyjnego"... Niefajnie to brzmi, lecz musze jak najbardziej urozmaicac cwiczenia, w koncu mam do dyspozycji tylko drazek.
Po czwarte: to mi odpowiada. Jak znajde obciazenie w tutejszym sklepie sportowym (przesylka raczej odpada- wiecej by mnie wyniosla niz te obciazenie), to zaczne tak cwiczyc. Powiedz tylko jeszcze jaki rodz. obciazenia bys radzil i o jakiej wadze. Moje parametry: 70 kg/180 cm.
Po piate: eh, kolejny wydatek... A jakie rekawiczki sa najlepsze? Takie dla rowerzysty moga byc? Nie beda mi przeszkadzac w treningu?
Po szoste: dzieki.
Po siodme: masz soga

"W zyciu trzeba dochodzic do celu po najmniejszej linii oporu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 339 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5206
Nie muszą to być rękawiczki jeśli nie chcesz wydawać kasy. Rowerowe nie będą dobre. Wisząc na drążku ciężar wisi również na palcach a rękawiczki rowerowe mają krótkie osłony palców. Do ćwiczeń ze sztangą nadają się bo sztanga leży często na dłoni - do drążka mniej. Zamiast rękawiczek możesz skombinować 2 kawałki gąbki 15x10cm grubości 2-3 cm i układając je na dłoniach obejmować drążek. Tak ćwiczyli wszyscy w latach 80-tych i nie mieli odcisków. Obciążenie najlepiej mocować zawieszone u pasa - nie musi to być nic kupowanego. Musi być tylko wygodne, aby nie przeszkadzało w ćwiczeniach. Można np. do buteli po 5l wodzie mineralnej (dostępna w każdym większym sklepie) wsypać piasku i przywiązać do pasa. Łatwo regulować wielkość obciążenia przez ilość piasku. Co do tego ile - sam sprawdzisz: powinieneś wykonywać 8-12 powtórzeń w 3-4 seriach. Myślę, że na początek taka butla wystarczy. Dzięki za soga, ale chyba coś nie tak z tym licznikiem, bo nie zauważyłem zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 669 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4350
Juz dolecial .

"W zyciu trzeba dochodzic do celu po najmniejszej linii oporu"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

P___O___M___O___C___Y___)))))))))))))))))))))

Następny temat

NIESPEŁNIONE MARZENIA

WHEY premium