SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Crossfit na zwykłej siłowni?

temat działu:

FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4394

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
Witam, w moim mieście nie ma nigdzie sali przystosowanej typowo pod crossfit. Siłownia na którą chodze jest w sumie dosc mała i nigdy nikogo nie spotkałem żeby trenował crossfit. Czy myślicie że crossfit na takiej kameralnej, nie przystosowanej siłowni wchodzi w grę ? Sprzęt niby większość potrzebnych rzeczy, a przynajmniej tych podstawowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 207 Napisanych postów 2486 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 35176
Oczywiście, że można. Pod warunkiem, że masz tam odrobine wolnej przestrzeni żeby machać sztangą, skakaś przez boxa czy wykonywać inne ćwiczenia wymagające przestrzeni. No i nie rzucisz sobie sztangi znad głowy na glebe - chyba, że masz na siłowni odpowiednie gumowe krążki. Problemem może być też np zajmowanie stanowiska - przykładowo jak masz tam tylko 1 drążek a akurat masz WODa z jego wykorzystaniem a ktoś Ci się akurat wciśnie ze swoją serią a Twój WOD jest na czas to wtedy dupa.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 45m11s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1825 Napisanych postów 43211 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 370771
Tylko logistyczne ogarnięcie siłowni pozwoli zrobić trening crossa. Choć z reguły na siłowniach gdzie nie ma wyznaczonego pola do crossa czy podnoszenia ciężarów nie możesz sobie rzucić od tak sztangą na ziemie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 432
No o rzucaniu sztanga na ziemie nie ma mowy, ale to chyba nie będzie problem jeśli będę ją po prostu odkładał?

Plan treningowy stąd http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html jak oceniacie?

Mam staż 3miesiące na siłowni, zawsze cardio robiłem więc jako tako kondycji nabrałem, opuścic pierwsze dwa tygodnie tego planu?
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 207 Napisanych postów 2486 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 35176
Pierwsze 2 tygodnie planu to nie tylko cardio i wyrabianie kondycji ale i wytrzymałość i adaptacja organizmu do podstawowych ruchów - podciągania, pompki, przysiady, burpees zatem opuszczenie ich to moim zdaniem zły pomysł.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 45m11s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2263 Napisanych postów 37032 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272400
Sam robię CF w prostej, piwnicznej siłowni. U mnie jest to tylko uzupełnienie treningu kulturystycznego, ale jeśli interesuje Cię stricte ta dyscyplina to też dasz radę.
Możesz również wykonywać treningi w terenie.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Spodenki do Crossfitu, poleci ktoś coś?

Tłuszcze i węglowodany a metabolizm Tłuszcze i węglowodany a metabolizm Jaka dieta i trening na początek? Jaka dieta i trening na początek? Subway a dieta. Jak wpływa na zdrowie? Subway a dieta. Jak wpływa na zdrowie? Stymulanty - działanie i dawkowanie. Rodzaje stymulantów Stymulanty - działanie i dawkowanie. Rodzaje stymulantów 73 - latek, który swoim ciałem zawstydził większość mężczyzn, nie tylko w swoim wieku! 73 - latek, który swoim ciałem zawstydził większość mężczyzn, nie tylko w swoim wieku! Najlepsze witaminy dla początkujących Najlepsze witaminy dla początkujących Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy! Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy! Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer