SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co zamiast FBW ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
A więc tak, jaki plan byłby dobry ? zamiast FBW ponieważ ćwiczę nim z 2 miechy i nie widzę po nim zadnych efektów i wgl. taki lekki trening sie mi wydaję.. osobiście wolałbym jakiś inny. myślałem nad dzielonym tzn. pon. np klata tric środa plecy i bice ... wiem że 2 miesiące to mało ... ale no coś ruszyć chyba sie powinno a tu nic..

Jeszcze zamieszczę plan FBW jakim ćwiczyłem.
zestaw A

Nogi
Przysiady ze sztangą na barkach 3 serie po 13 powtórzeń (+1rozgrzewkowa)

Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangi w leżeniu 3 serie 13 powtórzeń. (+1 rozgrzewkowa)

Plecy
Wiosłowanie w opadzie 3 serie 12 powtórzeń (+1 rozgrzewkowa) +dodatkowe podciąganie na drążku.

Barki
Wyciskanie sztangi z przed głowy 2 serie 13 powtórzeń

Bicepsy
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc z supinacją nadgarstka 2 serie 12 powtórzeń (+1rozgrzewkowa)

Triceps
Pompki na poręczach 2 serie 15 powtórzeń

zestaw B


Plecy
Martwy Ciąg 3 serie 15 powtórzeń + drążek

Nogi
przysiady ze na barkach 3 serie po 13 powtórzeń (+1rozgrzewkowa)

Klatka piersiowa
Wyciskanie sztangielek w leżeniu 3 serie 13 powtórzeń. (+1 rozgrzewkowa)

Barki
Wyciskanie sztangielek 2 serie 14 powtórzeń

Tricepsy
pompki na poreczach 2 serie po 13 powtórzeń

Biceps
Uginanie ramion z supinacją nadgarstka 2 serie 12 powtórzeń
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
zazwyczaj na śniadanie jem owsiane lub jajecznice z 4-5 jajek . później na obiad zazwyczaj mięso (najczęściej schab) kasza gryczana lub ryż do tego jajko sadzone. na kolację tuńczyk z puszki lub kanapki z twarogiem białym lub żółtym serem. i w ciagu dnia też owoce, warzywa i duużo słodyczy. a co do rekordów to tylko na klatę 80 kg na reszte nie sprawdzałem ile wycisne.

Zmieniony przez - Lukaszyno w dniu 2011-08-12 22:54:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 730
Jak masa nie idzie do przodu to znaczy ze za malo jesz bo plan nie jest zly. Zestaw A jest ok. Jesli robisz w B mc, to przysiad odpada. Jezeli chcesz koniecznie robic przysiad 3x w tygodniu to rob go jako piersze cwiczenie a na plecy zrob drazek lub rdl. Mozesz tez zrobic nieco inaczej. Robisz przysiad, rdl a na biceps (i nie tylko) drazek podchwytem. Co do drazka to wsadzilbym go takze do planu A. Na co ci tam ta izolacja na biceps? Drazek jest o wiele lepszy, pzry okazji najszersze sobie wyrobisz. W ogole nie wiem na co ci 2 zestawy skoro one prawie sie nie roznia miedzy soba.

Proponowalbym ci cos takiego.

1.Przysiad 3s
2.Rdl 2s
3.Lawka 3s
4.Wioslo 3s
5.Wyciskanie w staniu 2s
6.Drazek podchytem 3s
7.Pompki na poreczach 2s

Zauwaz ze znajduja sie w nim wszytkie cwiczenia, kore podales w swoim planie (2 zestawy). Klasyka mc zmieniasz tylko na rdl. A sztanga czy sztangielki to na razie bez roznicy. Mozesz tez cwiczyc brzuch i lydki na zmiane. 1 cw, 2 s zalatwiaja sprawe.

Po co tyle powtorzen? Zakres 8-12. na mc mozesz nawet mniej, a na barki troche wiecej. Drazek zrob 3x max.

I co ty na to?
Zacznij jesc a zobaczysz jak masa i sila pojdzie w gore. Trening jest tylko impulsem. Zeby rosnac trzeba jesc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Dane wskazują na duże błędy techniczne lub dietetyczne. To 90% efektów.

Split tu nie pomoże, ale rób jak uważasz.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lekki trening? To dołóż ciężaru i rób dłuższą fazę negatywną. Zobaczymy czy będzie lekko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
jem to ja dużo . nie jest to taka dieta ułożona po prostu taki odkurzacz ze mnie :P ciężar myślę że jest ok bo MC robię 40 -50 kg co to jest to RDL ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jedzenie dużo nie równa się jedzenie dobrze i zdrowo. Ale ja się nie znam ;-P

40-50 kg to się robi przy rozgrzewce ;-P Wklej ankietę ze swoimi danymi, to będzie łatwiej radzić.

RDL= Romanian Dead Lift
- Rumuński Martwy Ciąg. Poszukaj na "jutubie" jak wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
mam w profilu podam najwazniejsze staz: od pazdziernika 2010 waga 70 kg wzrost 164 jem dużo ale jem zdrowo nie zawsze ale często ;] dużo mięchaaa wcinam praktycznie codziennie ;)) do tego z 2 litry mleka dziennie hehe pij mleko bedziesz wielki xD i też owoce i warzywa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro ty mówisz że dla ciebie fbw jest lekkie to albo robisz poważne błędy albo jesteś fenomenem :)
twoja dieta-nie dieta nie przekonuje - nie dziw się że nie rośniesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg mnie po prostu za małe ciężary dźwigasz jak na swoją siłę. Czy w którymś ćwiczeniu targasz więcej niż swoja waga?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Za małe ciężary i dieta z dupy. Masz odpowiedź dlaczego nie rośniesz. Jakbyś poszukał, to już parę lat temu o tym pisałem...

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=948 

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lukaszyno, jak chcesz konkretnych rozwiązań, wypełnij i wklej tu dokładną ankietą i napisz swoje rekordowe ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, ciągi, wyciskanie, itp.). One pomogą określi osobom z doświadczeniem jak Cię pokierować i co zasugerować.

Druga sprawa, weź kartkę papieru, usiądź, a potem wypisz co i ile zazwyczaj w ciągu tygodnia jesz w czasie posiłków. Dzięki temu dostaniesz odpowiedzi co poprawić w diecie.

Mogę Ci zagwarantować, że to co potem przeczytasz zaskoczy Cię i całkowicie zmieni Twój pogląd na Twoje dotychczasowe działania.

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2011-08-12 14:14:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HIT po FBW?

Następny temat

Pomoc z treningiem!

WHEY premium