SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Co wybrac ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1408

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 402
Siema wszystkim, jestem tu nowy wiec jesli temat jest w zlym miejscu prosze o przeniesienie.

A wiec chcialbym spytac co byscie polecali jako pierwsza sztuke walki, mam 17lat w sumie brak doswiadczenia plus mam 175cm wzrostu i tylko 60kg wagi.Slyszalem ze na dobry poczatek boks bylby dobry ale nie jestem przekonany.Zastanawialem sie nad treningiem prywatnym ale najepierw ktora sztuke walki wybrac?

czekam na odpowiedzi..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 34107
Predyspozycje fizyczne do boksu masz b. dobre. Wszystko zależy od tego co Ci się podoba. Ja boks polecam . A poza tym wypełnij profil i z jakiego miasta jesteś?
napisał(a)
Początkujący
z krakowa. tylko boks mi jakos nie lezy sam nie wiem czemu, chcialbym cos co by jakby najbardziej przypominalo walke uliczna tzn bardziej chodzi o sama samoobrone. zastanawialem sie nad MT lub kick boxingiem
napisał(a)
Lady M Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 19441 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 94708
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13048
no tak tyle że zarówno w MT i kicku masz dużo elementów boksu
jak Ci boks nie leży to może wybierz sobie coś chwytanego Judo, Bjj,Zapasy.

A jak chcesz coś co najbardziej przypomina walke uliczną jak to napisałeś to wybierz krav mage

Brazilian Jiu Jitsu
Warning: Choking Hazard

"Sport to połamane kości a nie twarz w reklamach"

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 37030
Neith - krav magi raczej bym nie polecal, podobnie jak mma. Na te "dyscypliny" lepiej pojsc juz z jakims obyciem w sportach walki. na pierwsza przygode z SW w Twojej sytuacji zdecydowanie muay thai. Po jakims czasie mozesz rowniez dorzucic cos chwytanego, najlepiej bjj. z takim arsenalem samoobrona jak znalazl.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3680 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13048
no a ja bym do samoobrony Arros nie polecała bjj, mimo iż jest to mój styl bazowy
Nikt o zdrowym rozsądku na ulicy nie będzie starał się sprowadzac walki do parteru, a jeśli już w nim wyląduje to naprawde najlepszym wyjściem jest się podnieść jesli tylko się da bo nawet najlepsza technika nie ochroni Twojej głowy przed lecącymi butami.

Brazilian Jiu Jitsu

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 37030
Bardziej chodzilo mi o sytuacje, gdy trafisz na kogos kto bedzie umial i bedzie liczyl na sprowadzenie CIEBIE do parteru. Wtedy nici z jakiegokolwiek stylu uderzanego, a radzic sobie jakos trzeba. Dlatego tez BJJ wymienilem jako DODATEK. To chyba logiczne, ze lepiej "zalagodzac" konflikty w stojce.
napisał(a)
Początkujący
W parterze jeśli chodzi o ulice to jednak lepiej sprawdza się mma. W bjj walczac w parterze nie masz żadnych uderzeń, kopnięc.
W walace na ulicy bazujesz na wyuczonych odruchach, na bjj nikt Ci nie wpoi odruchu ochrony głowy przed ciosami, conajwyżej obrone przed duszeniem. Więc nic człowiekowi po za***istej technice jak dostanie cepa w łeb nie wspominając o tym że wiele technik z bjj ciężko jest wykonać bez gi Lepiej żeby chłopak od razu poda kątem samoobrony uczył się wszechstronnej walki.

W klubie mnie pewnie zjadą za tą wypowiedz
no ale takie jest moje zdanie że na ulicy sprawdzają się lepiej inne style niż bjj

Brazilian Jiu Jitsu

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 120 Napisanych postów 16087 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 79874
doms wpadnij do nas na muay thai nie pożałujesz. (www.amnat.pl)
Łokciami i kolanami można mocno zaatakować i wcale nie trzeba 100kg ważyć. Sam też 60 kg ważę i wcale mi ta waga nie przeszkadza by mocno atakować.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

napisał(a)
Początkujący
ok poczytam moze wpadne na trening i zobacze co i jak dzieki 4rScorpion : )

wiem wiem ze sa elementy boksu ale po prostu jakos mi sie nie widzi czysty boks wolalbym wlasnie tez kopniecia cos tego typu. a czemu odrzucacie kicka ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAKI STYL WALKI WYBRAĆ

Następny temat

MASTERS wspiera aktywnych - PAŹDZIERNIK wyniki

10 najlepszych ćwiczeń wg starej szkoły 10 najlepszych ćwiczeń wg starej szkoły Czy tracimy masę mięśniową, gdy nie trenujemy i spożywamy zbyt mało białka? Czy tracimy masę mięśniową, gdy nie trenujemy i spożywamy zbyt mało białka? Martyna Stępień - ocena sylwetki Martyna Stępień - ocena sylwetki 3 powody dla których warto odwiedzić fizjoterapeutę 3 powody dla których warto odwiedzić fizjoterapeutę Dieta na depresję? Dieta na depresję? Fruktoza - zdrowa czy niezdrowa? Fruktoza - zdrowa czy niezdrowa? TOP 10 sylwetek sceny kulturystycznej wg Kasi Dmochewicz TOP 10 sylwetek sceny kulturystycznej wg Kasi Dmochewicz Andrew Jones- model fitness, który nosił swoje serce w plecaku! Andrew Jones- model fitness, który nosił swoje serce w plecaku!