SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co pić, jeść po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147
Witam trenuje od 1,5 miesiąca na siłowni mam pytanie co najlepiej jeść/ pić po treningu (w drodze do domu) z produktów dostępnych w sklepie spożywczym?
Nie interesują mnie suple itp ( wiem że są dobre wręcz najlepsze w tym wypadku).
Zawsze piłem kefir ale właśnie przeczytałem że to źle.

"Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale.. "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4264
banany mozesz jejsc

"konsekwencje naszych czynów odbiją się w przyszłości echem.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147
Albo ewentualnie z supli OLIMP Carbo-Vit? I dodatkowo coś z białkiem czyli ten kefir , 1h po siłowni normalny pisłek?

"Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale.. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ziemniaki lub inny rodzaj węglowodanów plus chude mieso czy ryba
tematów było mnóstwo wklep w szukajkę!

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147
Właśnie szukałem bardzo długo , nie chodzi mi co jeść w domu :) Ziemniaka nie zjem w drodze do domu mięsa też rybkę w konserwie średnio :)

"Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale.. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
kup białko i zagryzaj bananem

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Cześć.
Ja mam kilka pytań z podobnej dziedziny,ale troszkę innych,lecz nie chciałem zakładać nowego tematu.
Więc pytania mam co do węgli po "treningu" i czy mnie nie zaleją one.
Otóż:

Trenuję sobie w domu hantlami 6kg 3x serie po 40 podniesień od prostej do zgiętej w łokciu ręki + 1x seria po 20 (na każdą rękę), później 15 podniesień na wyprostowanych rękach na boki i 15 podniesień na wyprostowanych rękach przed siebie a później 15x pompek z 3 sekundowym przytrzymaniem będąc na dole. Robię taki set co trzeci dzień (może tak być,czy za często?).Ma to miejsce wieczorem o 19:00. Zajmuje mi to jakieś 30 minut i później należałoby ten wysiłek czymś w postaci jedzenia odrobić. No i jest to mój posiłek "po treningowy" i kolacja w jednym.
*Dodam jeszcze,że przed snem codziennie robię serię 30 pompek i później ćwiczenia na brzuch a'la A6W i codziennie rano po obudzeniu (na czczo) to samo,tylko seria składa się z 50 pompek.
Wracając jednak do tej kolacji i "po treningowego" w jednym.
Czy jak zjem kanapkę z dwóch kromek pełnoziarnistego chleba (jedna kromka ok 45g), jakiegoś białka (tuńczyk z wody,pierś z indyka,ser,jajko na twardo,mozzarella etc.) z dodatkiem musztardy/majonezu i jakichś warzyw typu szpinak,sałata,pomidor i ziół i jakiś owoc później (jabłko/grapefruit) to mnie zaleje? Czy taka ilość węgli na noc nie jest zbyt spora?
Taką kolację bogatą w węgle jem tylko w te dni "treningowe". Tak to ograniczam się do samego białka.
Czekam na odpowiedź i pozdrawiam! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
* Co trzeci dzień w sensie dzisiaj robiłem, jutro odpoczynek, pojutrze odpoczynek i w Środę znowu taki set.
(Codziennie jednak robię poranne i wieczorne serie brzuszków i pompek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Po pierwsze nie rozumiem po co rano i wieczorem robisz serie pompek i brzuszków mija sie to z celem wybacz dodatkowo w6w trening powinienes robic na siłowni lub porządny 3 razy w tyg i tego bym sie trzymał . Posiłek po treningu jest posiłkiem najważniejszym jeśli dostarczysz za mało kcal w nim baź w ciągu dnia nie wykorzytasz odpowiednio swojego wysiłku podczas ćwiczeń zastanów sie nad tym. Dobry trening spokojnie może stymulować mm do wzrostu 72 godziny

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Czyli tyle węgli nie powinno mi na noc zaszkodzić?
Chodzi o stosunek ilości węgli do stopnia wysiłku z hantlami i do pory dnia.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Aha.
No i jeszcze jedno pytanie w sumie.
Czy ten posiłek jest konieczny po,czy jak np. w tym "treningowym" dniu dostarczę tych węglowodanów i białka wcześniej,w ciągu dnia a nie wieczorem bezpośrednio po ćwiczeniach to będzie miało jakieś znaczenie?
Czy konieczne jest dostarczenie ich bezpośrednio po ćwiczeniach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie do aerobów

Następny temat

poleciała waga na 1wszym tyg. CKD

Wiecej