SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co jeść,czego unikać ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 849

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 807
Siemka !
Potrzebuje pomocy. Z góry przepraszam jeżeli taki temat już istniał,jestem nowy na forum i średnio tu się odnajduje ;P
Otóż zacząłem swoją przygodę z kulturystyką. Mam 14 lat,175 cm wzrostu i ćwiczę 3-4 razy w tygodniu u mojego kolegi na siłowni + w domu pompeczki ( mam zamiar robić jeszcze brzuszki i przysiady). Mieszkam z całą rodziną więc nie jestem w stanie ustawić sobie diety i robić zupełnie inne posiłki. To całkowicie odpada. Rozumiem ,że kulturystyka wymaga poświęceń jednak aby trzymać diete musiałbym wydawać około 100 zł na samo jedzenie lecz niestety nie jestem przy kasie. Piszę bo mam pytanie - Skoro już muszę jeść to co dają, to co jeść ,a czego unikać ? Czego jeść więcej ,a czego mniej ? Oczywiście niektóre produkty mogę kupować jednak odpada robienie sobie zupełnie innych posiłków.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2837
Unikaj slodyczy, jesli juz naprawde musisz to prawdziwa czekolada raz na jakis czas. słodzic mozesz miodem np pół łyzeczki stołowej i tez nie kazdy napój. Zamiast szynek, mięsa, a jesli juz szynki to zwracaj uwage na zawartość mięsa. Zamiast margaryny, masło, zamiast oleju oliwa. Owoce jedz z umiarem, warzywa "do oporu" nie musisz tu sie trzymac jakis bardzo rygorystycznych ograniczen.
Zamiast białego pieczywa jedz ciemne. Unikaj mącznych produktów. Lepiej ugotowac cos w wodzie, upiec w piekarniku niż usmażyć na tluszczu na patelni.

Zmieniony przez - Astral w dniu 2013-01-20 18:14:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 807
Ok,dzięki. A co do mleka ? Mogę pić w dużych ilościach (Uwielbiam i jestem w stanie wypić litr podczas jednego dnia :D) . I dozwolone jest kakao ?

Zmieniony przez - MartweCiastko w dniu 2013-01-20 18:21:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 255 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2837
Mysle ze tak. Ja tez lubie mleko i zawsze piłem go duzo, teraz mniej, ale to kwestia konkretnej diety. Kakao jesli juz chcesz pic to prawdziwe, takie gorzkie ciezko rozpuszczalne ;p Dobra alternatywa dla kakaa jest np kawa inka albo po prostu zwykla czarna kawa rozpuszczalna tylko zalana mlekiem a nie wodą. Kto co lubi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 807
Wole inkę , kawy nigdy nie piłem - nie lubie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rodzynki

Następny temat

Dieta-masa

Wiecej