Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 47789 razy
  • Autor

Co dają Pompki

•  
    Anonim

Wysłano 18 stycznia 2003 15:52

zgłoś naruszenie

Chcialbym sie dowiedziec jakie partie ciala mozna rozbudowac dzieki pompka.A dokladniej to ja mam 11 lat podciagam sie podchwytem 4razy a nachwytem z duzym wysilkiem tylko raz.I wlasnie niewiem jak mam zrboic zeby podciagac sie nachytem( bo do tego jest przeciez potrzeby najszerszy ) i wlasnie cche sie dowiedziec czy pomki rozbuduja najszerszy???

PoZdRaWiAm WsZyStKiCh ZiOmÓw
  • Wysłano 18 stycznia 2003 15:57

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
    • Pochwały: 0
    • Nagany: 0
    • Na forum: 12 lat
    • LPA: 3166

Wysłano 18 stycznia 2003 15:57

zgłoś naruszenie
    Nie obraś się ale daj sobie narazie spokoj, poki co to ciesz się życiem uprawiaj sporty ogólnorozwojowe np.: kosz,piłka nożna,tenis,narty itp.

Jeśli chcesz mieć w bicepsie 50cm kliknij na link w prawym dolnym rogu
  •  
    Anonim

Wysłano 18 stycznia 2003 15:58

zgłoś naruszenie
    Z tego co wiem pompki rozwijaja miesie klatki piersiowej (przy szerszym rozlożeniu ramion) i tricepsy (przy wezszym).

Łąkis Santa Barbąłkis
  •  
    Anonim

Wysłano 18 stycznia 2003 16:03

zgłoś naruszenie
    jak narazie to ja cwicze od 1,5 roku i zawsze rano i wieczorem robie 2x20 popek a pozattym to ja codzienie mam teningi bo uczeszczam do szkoly sportoej ale to nie wiem czemu nie chce mi sie poprawic najszerszy i nadal sie ledwo podciagam nachwytem tylko raz.

PoZdRaWiAm WsZyStKiCh ZiOmÓw
  • Piękny Zbyszek
    • Pochwały: 2
    • Nagany: brak
    • Na forum: 13 lat
    • Trenuje: nie mam pojecia - pare ladnych lat ;)
    • LPA: 203308
    • Status: Ekspert

Wysłano 18 stycznia 2003 16:45

zgłoś naruszenie
    Poczytaj sobie tutaj:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm#1.1

Pozdrawiam.
    ----------------------------
    Doradca w dziale: "Trening"
    ----------------------------
    "Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
    FITNESS ACADEMY King Square Kraków

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."
    • LPA: 1090

Wysłano 18 stycznia 2003 17:01

zgłoś naruszenie
    Proponuje również, abyś dał sobie spokój w tym wieku z ćwiczeniami. Gry zespołowe będą do bre dla ciebie. Pompki głównie pomagają wyrobić siłę barków, biców. W dodatku zbijają mięśnie.

"Wy się tylko bawicie mi chodzi o życie"
    • LPA: 1635

Wysłano 22 stycznia 2003 00:14

zgłoś naruszenie
    Mazi-Byk "Pompki głównie pomagają wyrobić siłę barków, biców. W dodatku zbijają mięśnie."......pompki duzo bardziej wplywaja na rozwoj trojglowego i klatki a to ze pracuja przy tym inne grupy takie jak barki (chociaz podejrzewam ze tylko tylni akton) plecy to jest oczywisto bo pompki sa wspanialym cwiczeniem ogolnorozwojowym.......

pozdrawiam

• LPA: 28513

Wysłano 22 stycznia 2003 07:55

zgłoś naruszenie
    Ćwicz sobie pompki podciąganie bieganie i takie tam ale nie łab teras za żelastwo i wszystko będzie w porządku .
    Jestem pewien że pompki rozwijają siłę barków .

"sfd" to wspaniała rzecz.
    Czeba mieć wielkie marzenia aby , mieć wielkie osiągnięcia .
    Jak ci moja wypowiedz pomogła to poprosze o soga i wejdz na [http://www.pajacyk.pl]
    "sfd" to wspaniała rzecz.
    Trzeba mieć wielkie marzenia aby , mieć wielkie osiągnięcia !!!! .

Członek mafii STRONG MAN
    • Na forum: 13 lat
    • LPA: 37791
    • Status: Specjalista

Wysłano 22 stycznia 2003 13:05

zgłoś naruszenie
    jezu, co wypowiedz to większa bzdura

Przy pompkach pracuje przede wszystkim triceps, szczególnie jeśli przyciskasz łokcie do tułowia, klatka piersiowa, przednia część mięśnia naramiennego, mięśnie grzbietu i brzucha znacznie mniej, bo tylko utrzymują ciało w poziomie. Najszerszy nie pracuje w ogóle, tym bardziej biceps, czy tylna część barku. To jest dobre ćwiczenie, dobrze rozwija siłę, ale tylko do pewnego poziomu. Niestety dochodzisz do momentu, w którym z łatwoscią robisz kilkadziesiąt pompek - to juz nie stymuluje rozwoju siły, a jedynie wytrzymałości siłowej. Znam jednakże wielu ludzi, zawodników, którzy na siłowni są bardzo rzadko, o ile w ogóle, a siłę wyrobili dzięki ćwiczeniom takim jak pompki, lina i ćwiczenia z partnerem. może nie wyciskają 100 kg na klate, ale założe się, że naleją jak dziecko każdego "pakera", nawet nie stosując żadnej techniki. O ich sile dynamicznej to juz nie wspominam, bo większość "pakerów" nie ma żadnej dynamiki.
    W twoim wieku - jedyne ćwiczenia siłowe jakie możesz stosować to właśnie takie z pokonywaniem ciężaru własnego ciała.

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
    Instruktor JUDO
    Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
    Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

• LPA: 9560

Wysłano 25 maja 2007 22:41

zgłoś naruszenie
    co do najszerszego to nie mogę się zgodzić
    kwestia techniki

zastanawiam sie nad plecami...
    Pij wodę - woda daje siłę - napędza parowozy!
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 8692

Wysłano 25 maja 2007 22:49

zgłoś naruszenie
    Ty masz jakąś obsesję na te stare tematy? to było 4 lata temu!!
    Jak nie umarłeś to jesteś zdrowy