SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Coś dla osób z większym doświadczeniem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1632

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1436

Siemka! Na początek sie przywitam!
Mam taki problem odnoście... no ogólnie rzecz biorąc życia (lub lepiej trening). Może zaczne od genezy tego. Bylem na ostatnich wakacjach w pewnym miejscu (koloni), gdzie mi dokuczali więksi kolesie z powodu wyglądu (tzn. ze jestem gruby). Wróciłem do domu z poważnym dołem i wtedy zacząłem sie motywowac do działania. W grudniu zacząłem na poczatek diete. Potem zacząłem chodzić na siłownie bo w tym roku znowu tam jade i chce coś udowodnic tamtym jak i sobie. No i tu nadchodzą pytania o rady odnośnie treningu jak i diety:

-trening: to przedstawie sie bardziej: mam 15 lat, 172cm wzrostu i 67kg wagi. Chodze na siłownie 3-4 x w tygodniu (tzn. wtorek, piątek, sobota i niedziela). Nie mam jako tako dobranego dobrze planu ale sam sobie ułorzyłem w głowie taki i odrazu mówie że nie chce na siłowni robić nóg. Chodzi mi o trening na rzeźbe zeby wyrzeźbic sobie do wakacji choć troche ciało a potem zobacze itd. A i mój staż to dopiero 1 miesiąc (od pocz. lutego):

2-3 razy w tygodniu robie ćwiczenia na klate połączone z bicepsem/ tricem (np. 4-5 seri po ok 15 powtórzeń- wyciskanie, pompki na poręczach, ćwiczenia ze sztangielkami, podciąganie na drążku itp)
1-2 razy w tygodniu tobie plecy i obręcz barkową
- no a pozatym to w domu robie a6w (jestem na 15 dniu)
- z początkiem wiosny dołanczam aeroby po jakąś 1h dziennie (bieganie/ rower), no i gram w piłke dosyc często

Dieta:
- tu mam problem bo chce trenig na rzeźbe, jestem na diecie wysokobiałkowej ale tez do końca nie wiem co dokładnie i kiedy jeść...
- przykład mojego posiłku dziennego to (śniadanie- jajecznica, kanapki z serem lub tuńczyk.... obiad- zupa(mama niestety rządzi bardzo to trzeba jeść) i jakies mięso z ryżem, a na kolacje płatki z mlekiem no i dużo wody ok 2-3 l dziennie)

A tu dołanczam swoje zdjęcie.... niestety po a6w czy siłowni nic a nic nie widac narazie... A i nie biore i nie bede brał żadnych odżywek... Prosze o rady:

Waga: 67kg

Wzrost: 172cm

Cel treningowy: rzeźba

Staż treningowy na słowni: 1 miesiąc

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 4 razy w tygodniu siłownia

Dieta: wysokobiałkowa

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 215
wpisz w wyszukiwarce trening na rzeźbę to raz, a dwa może przez to że nie robisz nóg zalega Ci tłuszczyk ;] bo jak wiadomo tłuszcz to zmagazynowana energia... ogólnie potrzebujesz dobrego treningu i dużo wysiłku poza siłownią czy co tam masz. a jak chcesz dobrze wyglądać to skup się na klatce to tak na początek bo do tej koloni raczej nie zrobisz super efektów no chyba ze byś się ostro zawziął
w każdym bądź razie powodzenia;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dzieki... nogi to wole trenować w inny sposób jak choćby bieganie, rower czy coś takiego.... no a tak wogóle to zobaczymy bo motywacje mam... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
a i odnośnie tych nóg to ja je trenuje przez różne ćwiczenia domatora bo jakoś nie mam nigdy na siłce czasu na to i nie lubie cwiczeń na nogi tych z siłowni:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 215
tych z siłowni tzn które? w domu za wiele z udami nie zdziałasz chyba, że masz sztangę potrzebną do przysiadów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6019 Wiek 12 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 35589
Plan wyglądałby mniej więcej tak:

-Przysiady ze sztangą
-Martwy ciąg na prostych nogach (tudzież martwy ciąg na sztywnych nogach lub rumuński - poszukaj w google)
-Wyciskanie na płaskiej
-Wiosłowanie w opadzie
-Wyciskanie w staniu
-Podciąganie na drążku

Do treningu dorzucasz trening aeorobowy (biegi i inne duperele, powyżej 30 min dziennie, dwa, trzy razy w tygodniu)

Co do diety, musisz zajrzeć do działu odżywianie, tam jest mnóstwo extra artów.

Sprawa nóg - nie chcesz? Naprawdę wierzysz że od bezmyślnego machania hantlą opartą o kolano zbudujesz jakiekolwiek mięśnie? Nie, musisz się skupić na podstawach, ciężkich ćwiczeniach które pozwalają budować masę jak i bardzo szybką ją zrzucać. Wszystko zależy od diety i dodatkowej aktywności

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4921
widze ze na brzuszku masz facik proponuje aw6 daj efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6019 Wiek 12 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 35589
A6w nie pomoże zrzucić fatu z brzucha. Żaden trening na brzuch tego nie zrobi. Od tego jest dieta i aeroby w różnych formach. Trening jest od budowania mięśni, najlepiej sprawdza się ćwiczenie w małym zakresie ćwiczeń. Później zrzuca się tłuszcz, a później dopiero można mięśnie rzeźbić - TAK, RZEŹBA TO NIE REDUKCJA.

"In the end, everybody bleeds the same"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1047
polecam bieganie oraz robienie brzuszków. Pij duzo wody w ciagu dnia nawet z 3-4litry co zmniejszy łaknienie, ogranicz słodycze. Nie jedz węgli po treningu/ w dni nietreningowe np. po 18- Tylko samo białko.
Brzuszki robic mozesz codziennie, wiadomo, ze nie zaczniesz od 10 seri po 100pow.
ale np 10x15 ( nie wiem jakie sa Twoje aktualne mozliwosci)[na poczatku odpusc sobie skosne] Musisz sam sobie to dopasowac.
Na siłce ogólnorozwojówka bez szarpania sie z wielkimi ciezarami. Pomin kazde Cwiczenie które moze wplywac na Twoj kregoslup ( ze wzgledu na to ze rosniesz) czyli napewno jakies ciagi itd.
Powodzenia.!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dobra to taka ogólna odpowiedź:
do PitGie : no takich z dużym obciążeniem bo troche sie obawiam o stawy nóg i wogóle dlatego narazie biegam...
do Alucard666 : dzieki za porady fajne, łapiesz soga:P
do jajcmen : eee napisałem że robie a6w i jestem na 15 dniu?! i od razu mówie że mimo wszystko chce skończyc ten trening zeby przynajmniej sam sprawdzić swoją wytrwałość
no i do misiek822 - z tymi słodyczami to zrezygnowałem z takich niezdrowych rzeczy (słodycze, fast food czy chipsy) rok temu a jeśli chodzi o łaknienie to nie ma problemu.... to ja ustalam kiedy i ile jem, żołądek mi tego nigdy nie mówi...

no a jeśli chodzi o możliwości to patrząc na moją klase nie jest źle: na testach sprawnościowych miałem najlepszy wynik w bieganiu i mięśniach brzucha (których nie widać:P). Ja od młodości trenuje 2x w tygodniu piłke nożna wiec z ogólna forma nigdy źle nie było, ale przydało by sie zrzucic troche fatu... a i w tamtą opowieść o koloni i kozaczących kolesiach dochodzi motyw dziewczyny wiec wiecie skąd ogólnie mi to wyszło:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny mass

Następny temat

jak to wkońcu jest ?