SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Cisnienie tetnicze u 19 latka.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1266

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 891
Czesc, za miesiac koncze 19 lat. Nadcisnienie u mnie w rodzinie występuje. Zarowno tata jak i mama stosują tabletki na obnizenie go, brat takze przyjmował. Ja zacząłem sobie mierzyc jakos od miesiaca i sporo na ten temat czytalem. Ja jestem mistrzem w nakręceniu sobie czegos. Jak lekko mnie boli głowa to mysle o tych najgorszych rzeczach mimo tego ze przechodzi mi to po jednym dniu.

Zaczalem sobie mierzyc cisnienie i tylko chyba dwa razy zdarzyło mi sie przekroczyc gorne cisnienie, mialem 141 wiec praktycznie ledwo przekroczone, ale raz po mocnym wysilku mialem 154 i podwyższone tętno ale to chyba normalne?

W załączniku przesylam zdjecia z pomiarow, przez tydzień bylem na feriach i nie mialem ksiazeczki ale moje ciśnienie bylo w granicach 125-142 a dolne cisnienie jeszcze nigdy w zyciu nie przekroczylo mi 90.

Czy z takim cisnieniem powinienem sie czyms przejmowac? Czytalem ze takie cisnienie jest określane jako wysokie prawidlowe a znajomy z cisniemiem 139/89 u lekarza dostał informacje ze jest to wzorowe jak na 18latka.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 891
nastepne pomiary

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 868 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28281
Jaki wzrost i waga?

Zamiast koksu weź węgle!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
wzrost 186
waga 81
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6733 Napisanych postów 60000 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 490931
Pomiary są ok. Chyba strestujesz się tym bardzo i stąd masz 'dziwne' pomiary.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ja właśnie bardzo mocno się tym stresuje, czasem jak poznam pierwszy wynik to mój drugi pomiar może być nawet o 10mmhg niższy. Tak jak mowilem, umiem sobie cos nakrecić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6733 Napisanych postów 60000 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 490931
No więc wyluzj się, więcej relax & fun
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1688 Napisanych postów 46669 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 471225
Dokładnie , pomiar musi być wykonywany 'na luzie' po treningu , kofeinie, stymulantach itp. będzie podwyższone także trzeba sprawdzać w innym momencie. Sam wynik ok jak jest obciążeniem poprzez występowanie rodzinie to pilnuj czynników ryzyka.

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
przykład z przed chwili

139/82

chwile pozniej

116/72
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1688 Napisanych postów 46669 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 471225
Prawdopodobnie nie masz skokowego i problemów z nim tylko za bardzo się spinasz, czy to jest spowodowane ?

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
no na to by wychodziło, jakiś problemów nie mam żeby mnie serce kuło czy przytykało, bóli głowy strasznych nie mam. Ostatnio mam tylko takie bóle w mostku zazwyczaj jak siadam albo wstaję, ale to rzekomo może być spowodowane tym że mam krzywy kręgosłup.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cynk i witaminy