SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciekawe treningi- sprawdź

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589


Cześć !

Plan I
cel: poprawa definicji
wymagany staż: 1-1,5 roku.


To jedziemy z pierwszym !

Trening 4x w tygodniu. Każda partia 2x w tygodniu. Podział na klatka-barki-triceps, plecy-nogi-biceps. Przerwy oscylują między 90 a 60 sek.
Ilość serii na poszczególne partie rozkłada się tak :
Klatka : 10 serii
Barki : 9 serii
triceps : 7 serii
Plecy: 15 serii i 17 serii ( II trening)
Nogi: 20 serii i 19 ( II trening )
biceps : 8 serii i 6 serii ( II trening)



WAŻNE
-Ciężar w seriach dobieramy tak by ostatnie powtórzenia wykonać z lekkim trudem, w ostatniej serii już bez zapasu.
- przestrzegamy określonego czasu przeznaczonego na przerwę
- ruch wykonujemy dokładnie, nie za szybko.


Co to jest SŁ 2+3 ?
Jest to seria łączona, czyli wykonanie dwóch ćwiczeń bezpośrednio po sobie bez przerwy.
Dopiero po Serii Łączonej wykonujemy przerwy.
Dwa ćwiczenia po 3 serie= 3 Serie łączone.

Trening wykonujemy w schemacie T-T-W-T-T-W-W lub T-T-W-W-T-T

T- trening
W- wolne

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2318
ja chcialem sie spytac czy dobrze cwicze : PONIEDZIALKI robie klate i bica
klata : na plaskiej laweczce 4 serie 8 6 4 2 powtorzenia Rozpietki: na lawce prostej 4 serie po 12 i jeszce na skosie tez 8 6 4 2 powtorzen BICEPS: na modlitewniku 4 serie po 12 powtorzen na kolanie 4 serie po 12 powtorzen czas odpoczynku 1 min Środa : triceps dwa cwiczenia 3 serie po 15 powtorzen barki:
zza karku 3 serie z ciezarem zwiekszajacym tak samo przed siebie stojac 12 po wtorzen Motyle: 3 serie po 12 powtorzen Przedramie:dwa cwiczenia po 20 powtorzen a w piatek robie to co w poniedzialek odpiszcie czy dobrze robie ale widze ze sila idzie i w klacie tez poszlo i w lapie tez poszedl niecaly 1 cm a cwicze juz 7 miesiecy w klacie poszlo 3 cm a w sile 10 kg

Najsilniejsi to nie Ci, którzy nigdy nie przegrali, lecz Ci, co z sukcesem podnieśli się po porażce...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589


To jedziemy z drugim !
Już coś mocniejszego
Trening 4x w tygodniu, tj w pierwszym każda partia 2x w tygodniu. Trening krótki ale bardzo intensywny.Przewaga ćwiczeń izolowanych. Wykorzystanie gigant serii.


Co oznacza 1+2+3+…
Oznacza wykonanie 3-4 ćwiczeń bezpośrednio po sobie bez odpoczynku.

Ważne
- stopniowe zwiększanie obciążeń treningowych (zaczynamy od mniejszych obciążeń)
- tempo ćwiczeń szybsze
- koniec serii w wielostanowych z zapasem 2-3 powtórzeń. (przykładowo wyciskanie sztangi płasko robimy 12 ruchów ciężarem pozwalającym na wykonanie 15)

Ten plan już jest bardziej kombinacyjny, jak wiadomo aeroby po treningu siłowym.

Plan na ok. 6 tygodni-dłużej nie polecam z powodu wysokiej intensywności.

Trening wykonujemy w schemacie : T-T-W-T-T-W-W lub T-T-W-W-T-T-W

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589


To czas na ostatni plan
Cel: poprawa definicji
wymagany staż: 1 rok.
Trening każdej partii 1x w tygodniu. Podział na Klatka+biceps, nogi, barki+triceps, plecy
Serie na poszczególne partie rozkładają się następująco
Klatka- 12
biceps- 9
nogi - 20
barki – 12
triceps – 9
plecy – 16+4 (kaptury)

Trenowac można w rozkładzie : T-T-W-T-T-W-W lub T-T-W-W-T-T-W

Pozdrawia
Don Garcia

Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-04-11 12:25:52

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
Trenowałeś którymkolwiek z tych treningów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Pierwszym trenuje teraz.
Drugim trenował moj znajomy.
Trzeci natomiast układany dawno temu ale nie wykorzystany.
cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84035
ok
dzięki, tylko tyle chciałem wiedzieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
spoko
pozdrawiam/

Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-04-11 17:52:48

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
Plany się przydadzą... spoko robota

Jak mi sie uda to Ci przysoguje a jak

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1683 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20904
Kawal dobrej roboty, przydadza sie jak nic.
Dzieki, pozdrawiam.

... Top Mass TEAM :) ...
,, Jak Boli To Rośnie "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
II plan jest mocny, szybki i intensywny.
Mojemu znajomemu zajmował ok 55-65 minut.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
I oto chodzi szybko i skutecznie

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o silownie?

Następny temat

ciekawe ćwiczenia z cyklu "8 minut"

Wiecej