SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Chris Hemsworth - Thor - przemiana w 4 miechy %-)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12301

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 3091 Napisanych postów 38558 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 463311
z cyklu bajki dla dzieci

poniżej przestawiam artykuł poświęcony przemianie aktora Chrisa Hemswotha, odtwórcy tytułowej roli w filmie "Thor" - ponoć przemiana trwała 4 miesiące

zapraszam do lektury i dyskusji

Chris Hemsworth (ur. 11 sierpnia 1983), to australijski aktor, znany głównie z roli filmowej komiksowego bohatera Marvel Entertainment - Thora. Chris do roli superbohatera musiał dokonać niezwykłej przemiany, której rezultatem miała być potężna muskulatura godna nordyckiego boga piorunów. Jak tego dokonał, tego dowiecie się z poniższego materiału.

Tłumaczenie z :
http://www.sixpacknow.com/chris_hemsworth_thor_workout.html 

Właściwie to pamiętam jak Chris Hemsworth wyglądał kilka dobrych lat przed tym, jak trafił do Hollywood, kiedy grał jeszcze Kima w australijskiej telenoweli „Home and Away”.

Miał wtedy przyzwoitą sylwetkę, ale w niczym nie przypominało to jego wyglądu podczas kręcenia filmu Thor. To tylko dowodzi, że każdy może tak naprawdę zmienić swoje ciało, jeśli tylko się do tego przyłoży i poświęci temu trochę czasu.

Więc jak Chrisowi udało się tak "przypakować"? Jak wyglądał jego trening czy dieta? Napisałem ten artykuł na podstawie wywiadów, które ostatnio udzielił i w których wyjaśnił, jak to dokładnie zrobił.

Dieta Chris'a Hemsworth'a
W momencie, kiedy Chris przyjął rolę w filmie Thor, dano mu 3-4 miesiące na uzyskanie odpowiedniej sylwetki, co w rzeczywistości oznaczało, że musiał przybrać 9 kg solidnej masy mięśniowej.

W wywiadzie podczas kręcenia scen do filmu „Red Dawn” Chris opowiedział o swoich przygotowaniach do roli superbohatera.
„Przybrałem dużo na wadze, myślę, że jakieś 9 kg w bardzo niedługim czasie. Tylko jadłem, jadłem, jadłem, trenowałem i trenowałem, starałem się spać najwięcej, jak tylko mogłem - bo to jest trzeci uzupełniający składnik. Jedzenie było rzeczą najważniejszą: odkąd przestałem kręcić zdjęcia ćwiczę prawdopodobnie tyle samo. Piersi z kurczaka, shaki proteinowe, gotowany kurczak, czyste mięso, odpowiednie węglowodany, jadłem że aż mnie mdliło”.

Następnie po „masówce” miał sobie zrobić 4-tygodniową dietę - redukcyjną, żeby wyeliminować tłuszcz i żeby jego ciało nabrało odpowiedniej rzeźby na potrzeby filmu. Przyjrzyjmy się więc diecie, którą Chris stosował podczas przybierania na masie.

Śniadanie:
- 7 jajek, 2 żółtka
- 100 g płatków owsianych
- Jakiś owoc

Poranna przekąska:
- Shake zastępujący posiłek ze 100 g płatków owsianych

Lunch:
- 2 piersi z kurczaka albo indyka, albo wołowy stek (150 g krwisty)
- 1 pieczony ziemniak albo brązowy ryż (120 g)
- Zielone warzywa
- Napój bez cukru

Popołudniowa przekąska:
- puszka tuńczyka z pełnoziarnistą bułką, trochę odtłuszczonego majonezu i sok z cytryny

Obiad:
- Zazwyczaj stek albo ryba, w zależności od tego, co było podczas lunchu
- Pełnoziarnisty makaron i porcja warzyw

Kolacja:
- Shake kazeinowy z 10 g glutaminy

Podczas budowania swojej masy mięśniowej Chris używał również trzech suplementów. Ograniczenia związane z reklamą nie pozwalają nam jednak tutaj użyć ich nazwy.

Chris przyjmował w przybliżeniu przynajmniej 200 g białka dziennie, co stanowiło istotny czynnik budowy mięśni. Węglowodanów przyjmował z kolei około 200-300 g, a ich ilość zależała od tego, w które dni trenował. Jego dieta była dosyć restrykcyjna i tylko raz w tygodniu pozwalał on sobie na „oszukańczy” posiłek. To pozwoliło mu nie zwariować, jak ostatnio przyznał w jednym z wywiadów. Taka dieta trwała 8 tygodni, po czym Chris przeszedł na dietę redukcyjną. Jedyną różnicą w stosunku do poprzedniej diety było zredukowanie ilości przyjmowanych węglowodanów, a zwiększenie ilości białek.

Trening Chris'a Hemsworth'a
Żeby stać się Thor'em, Chris podjął trening zakładający 5 sesji z tygodniu. Plan treningowy Chrisa, który znajduje się poniżej, został opracowany przez jego osobistego trenera. Jego trener Chris'a Knight'a, powiedział: „Kiedy zacząłem pracować z Chrisem, on akurat kręcił przez 12 godzin dziennie zdjęcia do „Red Dawn”, ale mimo to wciąż był w stanie znaleźć czas i wykrzesać w sobie wystarczającą energię, żeby trenować po 60-90 minut przez 5 dni w tygodniu, aż do zakończenia zdjęć”... „Przede wszystkim ma on niesamowitą etykę pracy, zawsze pracuje więcej i mocniej. To pokazuje, że jeśli jesteś przygotowany na ciężką pracę, to możesz osiągnąć wyniki, o których zawsze marzyłeś”.

Hemsworth dodał: „czasami to było z bardzo wyczerpujące, ale wolę trenować, niż w ogóle tego nie robić. To dodaje mi energii i ogólnie czuję się lepiej z samym sobą. Czuję, że naprawdę zasłużyłem na to piwo pod koniec tygodnia”.

Przyjrzyjmy się więc najpierw Fazie Nabierania Masy

Trening Chris'a Hemsworth'a
Część 1: 8 - tygodniowy Plan Przyrostu Masy Mięśniowej

Sesja pierwsza – klatka piersiowa i plecy:
- Wyciskanie na ławie
- Pompki na poręczach z obciążeniem

- Wiosłowanie ze sztangą w opadzie tułowia
- Podciągnięcie z obciążeniem

Sesja druga – nogi:
- Przysiady
- Martwy ciąg
- Uginanie nóg w leżeniu

Sesja trzecia – ramiona:
- Podciąganie podchwytem na drążku z obciążeniem
- Wyciskanie na ławce w wąskim uchwycie

Część 2: 4 - tygodniowa faza - redukcja
„Kiedy Chris nabrał masy, musiałem go wyszczuplić, co oznaczało odarcie go z jakiegokolwiek tłuszczu, który nagromadził podczas pierwszej fazy i jednocześnie utrzymanie całej, nowo powstałej masy mięśniowej” – mówi jego trener Chris Knight. „Zrobiłem to w ten sposób, że wymusiłem na nim robienie tego całego zestawu ćwiczeń opartych na klasycznych ćwiczeniach strongmanów, takich jak wyciskanie belki, przetaczanie opony, ćwiczenia z młotem dwuręcznym i sprint na łaziku, a także układy z kettlebells o różnej wadze. To przywróciło Chrisowi jego wagę do 100 kg – i jak możecie zobaczyć na zdjęciach, to wszystko były mięśnie”. Hemsworth dodaje, że bacznie zwracał uwagę na swoją dietę. „Jadłem dużo czystego białka, owoców, warzyw i trochę węglowodanów oraz piłem 4-5 litrów wody dziennie”.

Chris wykorzystał strategię małych przerw między seriami, żeby zgrać się z ostatnimi 4 tygodniami. Ten ostatni trening bardzo różnił się od okresu przybierania na masie, ponieważ Chris stosował tu ćwiczenia siłowe i te z użyciem kettlebells, narzucając sobie znacznie szybsze tempo i krótki odpoczynek. Wskutek tego trening stał się spalaczem tłuszczu o wysokiej intensywności.

Częściowy trening aerobowy:

Pierwsza runda:
(20 sek./10 sek. odpoczynku):
- Double kettlebell squats
- Snatches kettlebell

Druga runda:
- Kettlebell swings
- alternate swings

Trzecia runda:
- Turkish get-ups
- Windmill

(jak ktoś nie kojarzy nazw ćwiczeń, to wystarczy sprawdzić na YouTube )

A oto forma Chris'a Hemsworth'a w filmie Thor:

i foto z plaży:

ŹRÓDŁO: http://infobot.pl/r/25hU 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 2843 Napisanych postów 56251 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 601002
Chris Hemsworth to australijski aktor telewizyjny i filmowy. Znany jest najbardziej z takich ról, jak:

- Thor w filmie „Thor”,
- George Kirk w filmie „Star Trek”,
- Thor w filmie „Avengers”,
- James Hunt w filmie „Wyścig”.

Do roli Thor'a musiał sporo przybrać masy mięśniowej, stało się to w zjawiskowo szybkim tempie. Sponsorzy próbują „sprzedać” efekt tego, czego dokonał Chris, jakoby miało być całkowicie naturalne. Jest to nieco kontrowersyjne stwierdzenie, gdyż budowanie takiej jakości masy mięśniowej w tak krótkim czasie bez środków dopingujących jest awykonalne. Gdyż budowanie czystej masy mięśniowej odbywa się w znacznie dłuższym okresie. Mięśnie nie są w stanie „rosnąć” tak szybko. 9 kilogramów w 3-4 miesiące to efekt na pewno nie „czysty”. Zapewne Chris był zmuszony do zażywania dopingu, aby dostać tę rolę. W branży aktorskiej niestety często trzeba zrobić coś na przekór siebie, uzyskanie dobrze płatnej roli, jest tutaj kluczowe i często jest tak, że o jedną posadę walczy kilku aktorów, dostaje ją najlepszy.

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174276
Dieta miała baaardzo duzy wpływ, a przemiana zacna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22731
Dieta owszem ma wpływ ale soki mają jeszcze większy. Tyle w tym temacie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 120 Napisanych postów 3980 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 80268
Co tu duzo mowic przemiana kozacka, ale pewnie całkiem naturalnie tego nie zrobił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2111 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34922
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 22 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 78690
Dla mnie bomba ;D Ale czy to teraz warzne czy były soki, na pewno były musiał szybko zrobić formę do filmu to była dla niego szansa i w cale mu się nie dziwie ...
1

Never give up!

Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 7582 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 16667
Cóż się dla kasy nie robi.

Być jak Steven !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9575
j/w
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1604 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 14247
teraz to kozacko wygląda, ale w 4 miesiąca nawet na saa i ph ciężko byłoby coś takiego zrobić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacz zębów.

Następny temat

zsetawy firmy MARBO