SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba Scheuermanna

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3388
Witam
Nie wiedziałem do konca w którym dziale mam załozyc ten topic ale w koncu spoczeło na treningu gdyz mój problem dotyczy własnie treningu. Sprawa wyglada następująco jakies 3 lata temu (obecnie mam 17 lat ) zaczeły mi dokuczac bóle pleców z rózną intensywnoscią raz bolały ciągle a raz wogóle lecz zbagatelizowałem to zjawisko które zreszta po pewnym czasie ustąpiło.Około 8 miesiecy temu zaczołem chodzic na siłownie początkowo bóle wracały ale potem było wszystko oki. Gdy z powodów ode mnie nie zaleznych nastąpiła przerwa w treningu bóle powróciły po około miesiącu, postanowiłem teraz tego nie lekceważyc i poszedłem do lekarza. Ten postawił diagnoze iz choróje na chorobe jak w temacie. Zalecił mi duzo pływac (tyle to kazdy mówi ) i dał mi skierowanie na rehabilitacje. W przychodni rehabilitacyjnej pewna pani pokazała mi kilka cwiczen i kazała je wykonywac w domu. Oki robie wszystko tak jak mi kazano ale moje pytanie jest z goła inne. Gdy lekarz wystawił diagnoze powiedział ze z siłownia narazie koniec podkreslam słowo narazie tak wiec czy jest jakas nadzieja ze bede mógł wznowic treningi chodzby z małym obciązeniem czy dla własnego zdrowia dac sobie lepiej spokój z siłownia juz na zawsze. A i w przychodni powiedziano mi ze musze wzmocnic miesnie postularne nie wspomniano nic o siłowni ale przeciez logicznie myslac miedzy innymi to ma ona na celu. Tak wiec jesli jest dla mnie jakas nadzieja to prosiłbym o pomoc w ułozeniu jakiegos treningu a jak nie to bede miał jeszcze kilka pytan. Z góry dzieki za odpowiedz a i jesli zle umiesciłem posta to prosze osoby upowaznione o jego przeniesieni

.: Żyć szybko umierać młodo :.
.: www.girl.pl :.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Obciążenie jest takie samo bo pas nie ujmuje ciężaru. Jest lepsza stabilizacja o ile ktoś umie ów pas wykorzystać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16092
Idź najpeirw do lekarza i się spytaj czy możesz zacząć znowu trenować. Sory ale tutaj żadnego lekarza na forum nie ma. Co najwyżej student

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 224 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23124
moim zdaniem skoro masz pływać i chodzić na rehabilitacje to się tego trzyma a wszystko będzie dobrze,jesteś młody masz 17lat więc bądź cierpliwy-ale słuchaj się lekarza!!!a najlepiej z lekarzem o tym porozmawiaj jak Duramen prawi

,,... i cały tydzień kręci się w okół sztangi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3388
Hmmm no dobra i tak pewnie niedługo wybiore sie na kontrole. A i jeszcze jedno czy moge robic pompki itp. bo drązek to chyba wskazany ?

.: Żyć szybko umierać młodo :.
.: www.girl.pl :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 224 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23124
powiem tak.o tej chorobie co Ci dolega mało wiem-a raczej nic ,wieć pogadaj z lekarzem,on Ci najlpiej doradzi!!!musisz być cierpliwy,masz 17 lat na siłownie jeszcze przyjdzie czas

,,... i cały tydzień kręci się w okół sztangi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3388
oki dzieki łapcie SOGi mam nadzieje ze wejdą.

.: Żyć szybko umierać młodo :.
.: www.girl.pl :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 224 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23124
thanx za soga.nie odbije bo nie moge.pozdrowionka

,,... i cały tydzień kręci się w okół sztangi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Masz tu link do posta o kręgosłupie i siłowni, zdaje mi sie , że konkretnie na temat twojej choroby nic tam nie ma, ale może zróć sie ze swoim pytaniem do autora postu - Mawashiego, on jest troche oblatany w tym temacie, więc może ci coś doradzi.
https://www.sfd.pl/temat150514/ 

"...maglować, maglować - do bólu do granic wytrzymałości..."
Mariusz P.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
No niewesolo. Ale chyba nie powiesz mi, ze lekarz bez zdjecia RTG wymyslil sobie chorobe Scheuermanna? Proponuje to dokladnie sprawdzic, bo to dosc powazna choroba a bol moze byc wynikiem przeroznych zmian.
Konieczie musisz wiedziec jak zaawansowana jest. Posluchaj- nie bierz sie za zadne ciezary. Mowie powaznie. Nie wiadomo jak duze sklinowacenia kregow sa u Ciebie (o ile w ogole, bo bol moze byc wynikiem przeciazen). Wez to lepiej zbadaj. Jesli faktycznie to ta choroba (okreslana takze mianem kifozy wieku dojrzewania) to nie ma zartow. Zmiany moga byc powazne.
Choroba generalnie polega na tym, ze nastepuje martwica plytek granicznych- powstaja w nich ubytki. W rezultacie mamy do czynienia z wpukleniem zawartosci krazkow miedzykregowych do masy kostnej trzonow. Jako, ze statycznie trzony najbardziej obciazone sa po stronie brzusznej bo tam nastepuje ich najwieksze znieksztalcenie. W rezultacie zyskuja ksztalt klina. Oczywiscie jest to prosta droga do polebionej kifozy. Dodatkowo moga pojawic sie tzw. guzki Schmorla.
Choroba zatrzyma sie w wieku 21-23 lat, kiedy zakonczy sie kostnienie. W leczeniu powinno uwzgledniac sie spora ilosc lezenia. Czasem nawet stosuje sie unieruchomienia, np. w ramie Whitmana czy w lozku gipsowym.
Nie mozesz cwiczyc z ciezarami z prostej przyczyny: jesli utrwali Ci sie znieksztalcenie kosci, to juz nic z tym nie zrobisz. Nie pomagaj wiec chorobie...
Zycze powrotu do zdrowia i rozwagi. Bedzie dobrze. Trzymaj sie.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
No i mam nadzieje ze wskocza SOGi dla Galla

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3388
No wiec rentgen oczywiscie był lekarz nie stwierdził na macanego chodz przy dzisiejszym stanie słuzby zdrowia wszystko mozliwe Powaznie przestraszyłes mnie swoim postem poczytałem troche o chorobie i bezwzglednie odkładam siłownie (co najmniej na kilka lat ) i biore sie za rehabilitacje dzieki wielkie za pomoc trzymaj sie
PS. wezme sie za sport bardziej ogólno rozwojowy oczywiscie po uprzedniej konsultacji z lekarzem

.: Żyć szybko umierać młodo :.
.: www.girl.pl :.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenie brzucha między seriami

Następny temat

MAŁY PROBLEM......

WHEY premium