SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chodze na basen, Odpowiednia dieta i odżywki, Porady!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Chodzę na basen, planuje sobie to rozłożyć na 2x w tygodniu. Jestem dość szczupły mam 177 cm wzrostu i ok. 60 kg wagi.
Nie chciałbym schudnąć, mam problemy z kręgosłupem i muszę chodzić, ale nie ukrywam, że chciałbym także rozbudować mieśnie. Wiem, że siłownia na mięśnie jest zdecydowanie lepsza jezeli chodzi o budowę, ale nie chce wyglądać jak Pudzian po prostu chodzi mi o rozbudnowanie mięśni przykładowo klatki piersiowej.
Chciałbym kupić jakieś odzywki które mogłyby mi w tym pomóc, ale nie wiem jakie wiadomo do tego dobra dieta.
Jakie polecacie odżywki? i jaką dietę (jak ją rozłożyć?)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 265 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5067
Odżywiaj się zgodnie z 10 wskazówkami żywieniowymi z dodatnim bilansem kalorycznym. Z odżywkami daj sobie spokój, skup się na zdrowym jedzeniu, i nie martw się że będziesz wyglądał jak pudzian, nawet jak pół pudziana, po jakimś czasie zobaczysz że nabrać mięśnia to nie jest tak łatwo ( a chodząc tylko na basen to już wogle ciężka sprawa).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Ale gdy będę się stosował do tych wskazówek to jest mozliwośc, że moja waga nieco spadnie? czy przykładowo zastosowanie Gainera może mi pomóc + prawidłowa dieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 265 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5067
Wszystko zależy od tego czy więcej zużyjesz energii czy więcej dostarczysz. Jak ustawisz bilans kaloryczny dodatni to powinieneś złapać trochę mięsa. Dlatego oblicz swoje zapotrzebowanie. A gainer może ci tylko podbić brakujące kalorie z węgli i białek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Bardzo proszę o pomoc jezeli chodzi o ten bilans dodatni ;)
2x - 3 basen w tygodniu, jakie posiłki? co musze jeść przed basenem i po i jak dużo , będę wdzięczny za pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 265 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5067
Na początek przeczytaj to https://www.sfd.pl/10_wskaz�wek_�ywieniowych-t315293.html
Oblicz sobie zapotrzebowanie najprościej 24x waga x współczynnik aktywności
Współczynnik dałbym 1,5 czyli 24x60x1,5= X do tego dodajesz dodatkowe kalorie ( tyle ile uważasz za stosowne np 300). Ustalasz B- 2- 2,2 g/kg 20% kcal z tłuszczy a resztę z węgli. A co jeść przed basenem to w linku jest dobrze opisane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przytyc?

Następny temat

Kto mi pomoże (zapotrezbowanie kaloryczne)

WHEY premium