SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chce rozplanować odpowiednio trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1866

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Zalogowałem się na tym forum dosłownie kilka minut temu. Szukam odpowiednich porad jak ćwiczyć itp. wiem że na forum jest tysiące takich postów ale jednak wole co eksperci powiedzą teraz i dla mojej osoby.
p.s. Przeczytałem regulamin.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19 lat

Waga : 70kg

Wzrost : 168cm

Cel treningowy :
-na pierwszym miejscu Siła
-na drugim masa
-schudnąć i zrobić brzuch by jakoś wyglądał

Staż treningowy na siłowni : 2 miesiące (2 lata temu ćwiczyłem pół roku)

Uprawiane inne sporty :
-uprawiałem piłkę nożną ale przez kontuzje kostki już nie gram
-okazyjnie siatkówka, tenis stołowy
-* od 2 tygodni przynajmniej raz chodzę biegać by schudnąć

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
-mam robione przez siebie sztangielki ,2 sztangi, drążek, ławeczka prosta jak i skośna

Dieta : brak

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan:

2 miesiące, trenuje co 2 dni

1 dzień

klatka + triceps
wyciskanie sztangi płasko [4 serie]
wyciskanie sztangi na skosie głową w górę [4 serie]
wyciskanie sztangielek na skosie głową w dół [2 serie]

wyciskanie francuskie [4 serie]
prostowanie ramion na ławce [4 serie]

3 dzień

plecy + biceps
podciąganie na drążku(nachwytem) [4 serie]
wiosłowanie [4 serie]

uginanie ze sztangą szeroko [4 serie]
uginanie na modlitewniku(wąsko) [2 serie]
Naprzemianstronne uginanie ramion na ławce skośnej [2 serie]
podciąganie na drążku(podchwytem)[4 serie]



5 dzień

nogi + barki
przysiady z obciążeniem [4 serie]

wyciskanie zza głowy [4 serie]
wyciskanie sprzed głowy [3 serie]
podciąganie sztangi wzdłóż tułowia [4 serie]
unoszenie w przód [2 serie]
unoszenie bokiem [3 serie]



Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):

-przysiad 50kg x12(moge więcej tylko nie mam stojaków jescze)
-aktualnie nie robie martwego ciągu bo boje się o kręgosłup
-wyciskanie na ławeczce leżąc 60kg x8 ale 70kg już nie daje rady ani razu wycisnąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Nie wiem gdzie napisać ale mam tylko jedno pytanko, a bardziej problem ponieważ mój Obwód Bicepsa u prawej ręki to 36cm a lewa ręka tylko 33cm czytałem o tym że po jakimś czasie się wyrówna ale przez ostatni miesiąc prawy bic powiększył się o 1 cm a lewy może kilka mm Nie wiem czym to jest spowodowane czekam na pomoc??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
MC - nie masz przeciwwskazań, więc bać się o plecy nie powinieneś. Odpowiednia technika i nie widzę problemu.
Podział partii głupi, nie komentuje nawet ćwiczeń. Ogólnie trening dzielony dla Ciebie w tym momencie to nie jest odpowiedni plan.
Masz przeciwstawne cele, trzeba by coś wybrać. Jeśli strasznie dużo tłuszczu nie masz, to proponuję na początku masę+siłę, a przed latem redukcje.
Dieta - brak. Jak chcesz rosnąć i być silnym, czy robić redukcję, jak nie masz żadnej diety? Dział odżywianie, coś ułożyć, tam Ci pomogą. Tylko pierw ustalmy realne cele.

Rozumiem, że kostka zaleczona porządnie, skoro grasz w siatkówkę, biegasz i przeciwwskazań do treningu siłowego brak?

Zmieniony przez - Priskuu w dniu 2012-11-04 11:44:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
zrób stajaki bo to podstawa do przysiadu. jakim ciężarem dysponujesz??

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Co do przeciwwskazań medycznych to 4 lata temu jak miałem badania to wykazało mi lekkie skrzywienie kręgosłupa. Gdy wykonuje brzuszki to strasznie mnie boli kręgosłup, gdzieś czytałem że podobno to mogą być mięśnie a nie kręgosłup. Tak czy siak boli mnie w odcinku lędźwiowym używam pasa do niektórych ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Ból mięśni odcinka lędźwiowego w czasie wykonywania brzuszków jest spowodowany słabymi prostownikami pleców. Jak się ćwiczy brzuszki, to i plecy trzeba gonić, obie partie muszą być proporcjonalnie silne żeby dobrze stabilizować sylwetkę.

Lekkie skrzywienie kręgosłupa PODOBNO ma około 50% populacji, kwestia taka, czy Twoje jest rzeczywiście lekkie i czy możesz porządnie ćwiczyć. Dobrze by było się udać do lekarza, żeby się wypowiedział w tym temacie. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Jestem totalnym żółtodziobem jeżeli chodzi o odpowiednie dobranie treningu. Wiem że mam bardzo przeciwstawne cele tylko chodzi o to że lubię sport chce zrobić brzuch i siłę jeżeli bym np. dołożył w jakiś dzień trening na brzuch. A resztę dni w tygodnia ćwiczył na Siłę i masę i czy bieganie będzie przeszkadzało w treningu Siła/Masa?

Właśnie chce ułożyć dietę ale za bardzo nie wiem jak za nią się zabrać najlepiej najtańsza?

A co do kostki to gdy gram czy biegam nic nie boli ale po grze strasznie mnie boli. W przeszłości popełniłem błąd no i teraz mam za to kare. Ale gdy ćwiczenia na siłowni to z kostką nie ma żadnych problemów

Przez zimę będzie czas to postaram się wykombinować stojaki a co do obciążenia:

Sztangielki: 4kg, 9kg, 9kg, 18,kg
Sztanga: 17kg, 32kg, 46kg, 60kg,75kg

Zmieniony przez - szefszefów w dniu 2012-11-04 12:13:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Nie masz możliwości płynnego zmieniania ciężaru na gryfie? O 1-2kg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
niestety nie :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1857
Nie dość, że ciężaru jest mało, szybko Ci się "skończy", to jeszcze skoki o 15kg. Nie widzę trochę tego ;) Nie masz możliwości dorobić dekli, tak, żeby chociaż o 5kg skoki były? Lepiej by były mniejsze też, ale lepszy rydz, niż nic. Stojaki pod przysiad też musisz mieć, bez przysiadu to nie plan treningowy ;P
W międzyczasie mógłbyś poczytać posty nt zdrowego żywienia, nt treningu siłowego itd, warto mieć wiedzę w tym temacie, jeśli już chcesz się "bawić" w kształtowanie sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Wpadłem na dobry pomysł i myślę że będę miał 6 tależy do sztangi każdy po 4kg.

Co do diety jeszcze nie ogarnołem ale ostatnie czasy jem coraz więcej i przede wszystkim zdrowo. Coraz mniej słodyczy.

Gdy 2 miesiące wstecz zaczynałem ćwiczyć to nie dawałem rady wycisnąć 60kg teraz 60kg biorę na serie. Bo jeżeli chodzi o siłę to daje sobie cel ileś kilogramów i ćwiczę aż go wycisnę.
Czasami wykonuje podciąganie na drążku z obciążeniem.

Zmieniony przez - szefszefów w dniu 2012-11-05 14:39:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push/Pull/Legs do oceny

Następny temat

Cannabis - walka z masa po kontuzji

WHEY premium