SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę spełnić swoje "marzenie"! Pomocy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, potrzebuję pomocy w schudnięciu. Będę się streszczał. Od małego byłem na sterydach związanych z astmą. Od podstawówki zacząłem tyć. Ruszałem się dużo (rower, zabawy z kumplami, piłka nożna pływanie itp). Potem się do tego zraziłem. Zawsze ważyłem więcej. Miałem ok. 20 kg nadwagi. Wraz z dorastaniem waga się nie zmieniała. Nadal ciągle miałem 20-25 kg nadwagi. Próbowałem raz schudnąć, ale słaba motywacja, brak chęci zakończyły próbę porażką. Potem siedziałem więcej przy kompie niż na dworze, zresztą razem z kumplami, którzy nie mieli takich problemów. Odkąd zakochałem się w szkole średniej, pragnąłem schudnąć. W 1 klasie ważyłem 109kg, przez wakacje schudłem 10kg. Zszedłem poniżej 100! Potem znowu stop, przytyłem i ważyłem 110. Nie widziałem co robić. Bliski depresji itp. dostałem kopa. Dodam, że mam chore nogi (płasko stopie). Bylem na komisji wojskowej i dowiedziałem się, że astma jest wyleczona a nogi są zdrowe! Lekka deformacja to wszystko! Poszedłem do NaturHouse'u i zacząłem dietę od listopada 2015. Na początku było git. Wszystko szło dobrze. Schudłem do 102kg i blokada. Potem wachania wagi. Trochę moja wina bo przestrzegałem dietę ale się nie ruszałem. Przychodziły myśli, że dobrze wyglądam itp bo jak na gościa 110 kg to wyglądam dobrze, chyba wina budowy ciała. Ostatnio dużo się pozmieniało w moim życiu. Tak, prawidłowa waga to 70kg...marzenie, dla mnie to jest już pieprzone marzenie! Ale wiem, wiem, że mi się to uda! Problem w tym, że nie chce mi spadać woda. Mam jej ponad 20kg a tkanki tłuszczowej mam 15kg lub coś koło tego (teraz ok. 9 do zrzucenia). Teraz ważę 104,7kg, mam 179cm wzrostu i ogromny zapał. Jem mało, jogurty, ciemne pieczywo, tylko drób i warzywa, owoce też. Staram się trzymać regularność. Od 2 tyg zapieprzam codziennie lub po 5 dni na rowerze (czasem biegam - nawet tego biegiem nie można nazwać) bo uwielbiam nabijać km, wale po 20-30 km cisnąć 22km/h średnio słuchając rapu, którego nie lubię ale do mnie trafia. Bo nikt nie ma takiej wiary jak ja. Pot i ból to moi przyjaciele. Jak schudnę to wiem, że będę mógł zrobić wszystko!!! Piszę to pod wpływem impulsu. Przepraszam za błędy i niespójność, piszę z telefonu. Mam 19 lat, 104,7 kg , 179cm wzrostu. Chcę schudnąć do 80 kg conajmniej. Od 2 tygodni rozpocząłem walkę o życie, o wygląd o zdrowie! Straciłem wiarę bo pół roku diety za mną a ja nic nie osiągnąłem...Proszę o pomoc...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 351 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2487
po pierwsze wrzuć ankietę. Po drugiego oblicz swoje zapotrzebowanie kcal i odejmij od niego 500 kcal i skomponuj dietę z odpowiednim podziałem makroskladników proponuję 2g białka/kg masy ciała, 1 gr tłuszczy na kg masy ciała, pozostałą kcal dobij węglowodanami. Dołóż do tego aktywność fizyczną, proponuję 3 razy w tygodniu odpowiedni trening siłowy po którym rób trening aerobowy bądź interwałowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Hej Lubię takie posty
Chciałabym zobaczyć jak jadasz, bo z tego co piszesz, to są to skrajne ilośći kalorii i dieta jest uboga w mikroelementy. Wrzuć proszę Cię zdjęcia sylwetki, by zobaczyć jak wygląda sylwetka oraz jak rozkłada się tkanka tłuszczowa, wrzuć swoje obwody.
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html tutaj wzór obowiązkowej ankiety oraz pokazane czarno na białym jak wrzucić swoją michę.
Do tego - do poczytania https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html 
Jak jużto zrobisz, to tutaj wzór jak wyliczyć zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html ułóż coś, wróć z miską i działamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek : redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 19 lat
Waga : 104,7kg
Wzrost : 179cm
Obwód klatki : 120cm
Obwód ramienia : 34cm
Obwód talii : 107cm
Obwód uda : 66cm
Obwód łydki : 44cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :
Aktywność w ciągu dnia : szkoła, czasem praca (pomoc w zakładzie pracy, rzadko)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 5x w tygodniu rower – 20-40km, 1x w tygodniu bieganie (w większości chód)
Odżywianie : mogę żyć bez wszystkiego oprócz mięsa
Cel : redukcja, osiągnięcie wagi 70kg, min:80kg.
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bez zastrzeżeń
Preferowane formy aktywności fizycznej : rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : suplementy diety firmy NaturHouse
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : od listopada 1200-1700 kcal

Na zdjęciu jest moja sylwetka + opis mojego dziennego żywienia. Sposób żywienia jest dostosowany aby nie nosić do szkoły innych posiłków (np: w pojemnikach), biorę chlebek, jogurt i jabłko. Posiłki są pozamieniane tzn: to co mam jeść na śniadanie, jem na II śniadanie, a to co na obiad to na podwieczorek itp. Jedynymi zmiennymi posiłkami jest obiad i kolacja. Dieta w NaturHouse zmieniła moje podejście do żywienia i dosłownie nie pamiętam jak kiedyś jadałem, nie lubię jeść tłusto, lubię jeść smaczne i przede wszystkim zdrowe potrawy a nie jakieś śmietniki...bo mam momentalnie wyrzuty sumienia :P










Zmieniony przez - Rivai w dniu 2016-04-18 23:21:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 439 Wiek 40 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 75124
Pewnie będą się ze mną kłócić ale wyrzuciłbym ( przynajmniej tymczasowo ) chleb , owoce i nabiał ( jogurty ) z diety. Zamienił WW na warzywa i obserwował rezultaty. Zawsze warto spróbować i poznać swoje ciało. Ogólnie pieczywo w każdej postaci tak jak i nabiał nie służą odchudzaniu. A z owocami trzeba bardzo uważać. Jedno jabłko dziennie ok ale nie kilka.
Uważaj też na musztardy , ketchupy , sosy etc. Mają i potrafią mieć bardzo dużo cukru. Zdziwiłbyś się jak dużo w ogólnej puli jeśli ktoś ich używa do większości potraw.


Zmieniony przez - Siewca Wiatru w dniu 2016-04-19 01:14:25

Dopóki Walczysz Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 63 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 927
To nie dieta, to głodówka.
Idź za głosem blue_hope. Poczytaj, oblicz zapotrzebowanie. Na pewno wyjdzie Ci ze 2x więcej.
Co do pieczywa- w 3 mce zrzuciłem 12kg zjadając 300-400g dziennie chleba orkiszowo-żytniego własnego wypieku. Nabiał też mi nie przeszkodził (głównie twaróg, jogurt naturalny ale i Mozarella, Halloumi itp.)
Powodzenia i wytrwałości choć zdobywszy trochę podstawowej wiedzy, łatwo Ci to pójdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 351 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2487
JW za dużo kcal obcięte, waga nie spadnie mimo twoich starań, obernich tylko ok500kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Policzyłem ilość kcal...i trochę mnie zatkało.

Wyszło 2845,27 kcal. Ja jadam do ok. 1700 - 2000 kcal maks. Ale raczej trzymam się 1200 - 1400 kcal.

Wszystkie pozycje są wyliczone z maksymalnie obniżonymi opcjami.

Szlag, ja już oduczyłem się tyle jeść...ale zrobię wszystko aby osiągnąć cel. Hmm...nie mam pomysłu czym to zapachać.



Zmieniony przez - Rivai w dniu 2016-04-19 10:16:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Masz sporo do zrzucenia - tutaj nie ma się co oszukiwać.
Zachęcam na początek do wypróbowania zbilansowanej diety, później w razie czego można szaleć z węglami (np. LC) ale sądzę, że adekwatne będzie, aby przyjąć 1g na kg masy ciała tłuszczy czyli 110g, dałabym 180g białka, reszta węglowodany do kaloryczności 2500kcal.

Czy zamierzasz ćwiczyć siłowo? Bo to pomaga w kształtowaniu sylwetki, spacery, szybsze chody jako dodatek, to samo rower, ale bazowałabym na treningu siłowym FBW - 3-4x w tyg.

Pamiętaj o piciu wody, o warzywach, wrzucaj częściej tłuste mięsa, ryby. Nabiał - nie demonizujmy go, nie jest taki zły, jego nadmiar owszem może się źle odbić na sylwetce, ale bez przesady.
Chleb to samo, jeśli masz zaufaną piekarnię, gdzie pieką chleb na zakwasie żytni, razowy (super, korzystaj) te grahamy często mają w sobie karmel.
Kolorowe jogurciki do wywalenia, taki zrobisz sam jog, nat i banan/maliny i blender. Na musztardy też uważaj, owszem sporo czasem zawierają cukru (można zrobić samemu - w dziale kuchnia znajdziesz sporo przepisów)

Na kolację daj węglowodany. Wrzucaj częściej ziemniaki, ryże, kasze, bataty. Owoce daj około treningowo.
Śniadania możesz zrobić sobie białkowo tłuszczowe (też jest sporo przepisów w dziale Kuchnia)

i teraz tak: (pewnie coś mi umknie, to dopiszę przy okazji)

Węglowodany: owoce, płatki owsiane, jaglane, gryczane, kasze jaglana, gryczana, pęczak, chleb najlepiej na zakwasie żytni, strączki, ziemniaki, bataty


Białko: jaja, mięso wszelkiego rodzaju w tym tłuste, ryby chude i tłuste, unikaj tych w puszkach (raz na jakiś czas te w wodzie można wrzucić), podroby, strączki, nabiał, odżywki białkowe (jaki dodatek do diety)

Tłuszcze: awokado, orzechy, tłuste mięsa i ryby, żółtka jaj, olej kokosowy, masło klarowane, nawet mleczko kokosowe (czasem się przydaje do deserów)olej lniany, z pestek winogron, masło 82%tł

Chyba nic nie pominęłam

Zastosuj, wrzuć i daj do sprawdzenia.

Powodzenia.

Jeśli coś nie będzie szło, a może tak być będziemy zmieniać.
Obserwuj ciało, obwody i wagę co 2 tygodnie wrzucaj obwody. To pomoże wyłapać, że jest zastój, coś się dzieje itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 63 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 927
Ja na diecie 2200/1800kcal też mam problem z wchłonięciem takiej ilości żarcia. Spasłem się jedząc dużo mniej. Nawet zastanawiam się nad jakimś gainerem typu MRP (tak, gainer na redukcji :/)
Kilka zasad które pozwoliły mi schudnąć to- zero cukrów (nawet owoce), zero pszenicy, minimum soli, regularne jedzenie, dużo snu (w moim przypadku 6-7h) i trening siłowy dla zachowania jakiejś sylwetki po zrzuceniu smalcu.

Do źródeł tłuszczy dorzuć jeszcze olej kokosowy.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę, jak i kiedy

Następny temat

dieta dla matki pytania

WHEY premium