SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cel: MASA, dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
zacząłem ćwiczyć jakieś 3 miesiące temu, do tej pory stosowałem się najlepiej jak potrafiłem do 10 wskazówek żywieniowych, teraz mam zamiar wystartować z własną dietą na masę. Poszperałem na ten temat trochę na forum i wyszło mi coś takiego (waga 82, wzrost 181):

Dzienne zapotrzebowanie: 3100 kcal
B/T/W: 205/82/385 (2,5g/kgmc / 1g/kgmc / 4,7g/kgmc)

Dieta:
I posiłek:
- płatki owsiane 60g
- mleko 100ml
- 3 jaja 180g
- kakao 10g
- omega3 2g
- migdały 20g
(placek SFD )

II posiłek (przedtreningowy):
- pierś z kurczaka 100g
- ryż 50g
- warzywa

( - Przed treningiem 15g proszku BCAA (10g czystego)
- Po treningu 60g CARBsfd, 40g ostrowia )

III posiłek (potreningowy):
- pierś z kurczaka 100g
- ryż 200g

IV posiłek:
- pierś z kurczaka 100g
- ryż 100g
- oliwa 10g
- warzywa

V posiłek:
- siemię lniane 50g
- kefir 2% 100g

VI posiłek:
- twaróg półtłusty 125g

Stosunek:
- białek roślinne/zwierzęce 28%/72%
- kwasów tłuszczowych Nasycone/1-nienasyc/wielo-nienasyc 25/39/36

W dni nietreningowe mam zamiar dorzucić do któregoś z posiłków tyle co dostarczam w proszku po treningu, stosować naprzemiennie ryż/kaszę gryczaną/makaron z mąki durum, pierś/mintaj/pstrąg/makrela(w dni nietreningowe). Oliwę mam zamiar zamienić na olej lniany (w niedalekiej przyszłości)
Zgodnie z tym co wyczytałem w postach solarosa większą część węgli wrzuciłem w posiłkach potreningowych (czy nie przesadziłem ?)


Moje pytanie brzmi, czy taka dieta spełni swoją rolę ? (dodatni bilans kaloryczny jest, ale czy dostarczy też odpowiednią ilość witamin itp). Czy robi to jakąś znaczącą różnice, że większość tłuszczy dostarczam w V posiłku (może powinienem rozłożyć to równomiernie na inne posiłki?) Mogę ostatnim posiłku dostarczyć też trochę węgli/tłuszczy czy przed snem powinno być tylko długo wchłanialne białko? I ostatnie, czy mogę ograniczyć węgle i podwyższyć tłuszcze do np. 1,5g/kgmc - łatwiej zjeść trochę orzechów niż dodatkowa paczkę ryżu

Z góry dzięki za wszelką pomoc

pzdr






Zmieniony przez - xlochsx w dniu 2012-01-08 09:35:24

Zmieniony przez - xlochsx w dniu 2012-01-08 09:57:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
wygląda ok, ale polącz 5 i 6 posiłek i dodaj warzyw, siemie zmiel jesli chcesz je traktowac jako źródło tł
po treningu mozesz dodac warzyw i troche tłuszczu
bialko mozesz lekko przyciąc w dół, postaraj się juz nie przekraczac w gore, jedz sporo warzyw, im większa roznorodnosc tym mniejsza obawa o niedobory witamin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za pomoc, siemię lniane akurat przyjmuję zmielone i sprażone, co do przycięcia białka - powinienem dać więcej tłuszczy/węgli czy jest to obojętne ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
w razie potrzby podbijaj tłuszcz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na nowy cykl

Następny temat

olej z pestek dyni

Wiecej