SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Całkiem zielony potrzebuje pomocy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 435

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 15
Witam.

Nazywam się Jarosław i mam 21 la 176 cm wzrostu i 100 kg wagi ;/
jestem tutaj nowy i chciałbym prosić o pomoc czy przy korzystaniu z biegania (40 min dziennie oraz korzystania z siłowni) zewnętrznej pomoże mi z gubić +/- 25 kg ? Jeżeli tak to jak często powinienem ćwiczyć ? Tak samo czy ktoś poleca jakieś dobre spalacza i /lub białko? Zaznaczam że chodzi mi o redukcje tłuszczu (głównie brzuch, klatka piersiowa i boczki).
Dzięki za pomoc :)

Zmieniony przez - swieczkowaty w dniu 2015-03-05 18:44:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 19710 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 62791
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 232
Tak jak kolega wyżej dieta to podstawa, po drugie dasz radę od razu biegać 40min? Przy tej wadze jeśli nie będziesz mieć dobrych butów i nie będziesz biegać po leśnych miękkich ścieżkach stawy wysiądą Ci w ciągu 2-3 miesięcy. Ale to taka pesymistyczna wizja. Jeśli dajesz radę biegać 40 min to biegaj bardzo wolno na niskim tętnie wtedy tłuszcz spala się najlepiej. Ja bym wziął l-karnityne na ok 40-60 min przed treningiem. Podstawa to dieta, systematyczność i cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 15
akurat 40 min to nie duży wyczyn dla mnie bo kiedyś uprawiałem sport (kickbox) po prostu z przyczyn osobisto sercowych przywaliłem do takiej masy
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 232
To spokojnie da się zejść do przyzwoitej wagi, najgorsze pierwsze 2 tygodnie biegania ja bym zaproponował przez pierwsze dwa tygodnie biegać co drugi dzień aby zbytnio nie przemęczyć organizmu ale też przyzwyczaić serducho i płuca do takiego wysiłku jakim jest bieganie. nawet pierwsze treningi zacząłbym od mniejszych objętości czasowych niż 40 min. Spokojnie możesz zacząć od 20 min biegu do tego np 3x30 brzuszki + 3x15 pompki + 3x20 grzbiety i na koniec 10-15 min rozciągania (unikamy ew. kontuzji) Chyba że jesteś na prawdę ambitny to moja koncepcja wejścia w trening zrzucający fat jest słaba:) Powodzenia
napisał(a)
Początkujący
Tak. Przez 2 tyg będę kierował sie Twoją koncepcją. Chodzi o to że do swojego ślub (wiosna 2016) przyzwoicie wyglądać.
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4852 Napisanych postów 134040 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 774314
imo z tym stosunkiem masy do wzrostu bieganie nie jest wskazane,
Twoje stawy ci podziekuja jak zmienisz forme aerobow
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kondycja, co i jak?

Następny temat

Czy warto kupić białko lub gainer (biegacz)

Kiedy nie sięgać po anaboliki? Kiedy nie sięgać po anaboliki? Pieczywa chrupkie - porównanie okiem dietetyka Pieczywa chrupkie - porównanie okiem dietetyka Bo zawsze znajdzie się ktoś większy... Bo zawsze znajdzie się ktoś większy... Szymon Łada - ocena sylwetki Szymon Łada - ocena sylwetki Trening nóg - podstawowe zasady dotyczące treningu nóg Trening nóg - podstawowe zasady dotyczące treningu nóg Piotr Zieliński - ocena sylwetki Piotr Zieliński - ocena sylwetki Kreatyna a kofeina, czy można pić kawę biorąc kreatynę? Kreatyna a kofeina, czy można pić kawę biorąc kreatynę? Katarzyna Nadolska - ocena sylwetki Katarzyna Nadolska - ocena sylwetki