SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CYKLE KREATYNOWE - TUTAJ DOBIERAMY PRODUKTY I DAWKI PREPARATÓW KREATYNOWYCH

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 305793

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ilna - zalezy jak bedziesz dawkowac, mi wystarczaja mniejsze dawki, wiecu mnie dawkowanie pewnie wygladało by tak:

DT: rano lub po treningu 6 - 7 cps oro przed treningiem shock 1 - 2 miarki
DNT: rano 4 - 5 cps oro i po południu 4 - 5 cps oro

wiec zapewne towaru wystarczyło by mi na 4 - 5 tygdoni. Troche krótko.

Warto dokupic troche kreatyny. A juz co dokupisz - Twój wybór, porzy mniejszym budzecie - mono, przywkeiszym - drugapaczke oro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
utaszz - ja bym wybral xplode + storm

Dulbis - jedna paczka magny to za mało, musiałbys wziać dwie

a dlaczego nie chcesz mono lub jabłaczanu? magnez warto brac gdy masz ewidentne niedobory magnezu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 284
tez obstawialem xplode ale wahałem sie miedzy stormem a cell

oki a jak rozpisac dawkowanie
DT
rano strom przed xpolode i po gainera (mam qnt mass+) czy strom ???
DN
rano storm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
xplode ma malo kreatyny dałbym podbiłbym jej pule w DT, dał np 2 x 2/3 porcji storma 9rano i po treningu), albo dosypał troche do przedtreningowej porcji xplode
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 601
1) cel: zwiększenie masy i siły
2b) nazwa produktu/produktów, oczekiwania*:
białko PEAK Whey Delicious,
carbo Carbonax/Hi tec Carbo plus,
mono Universal Creatine Powder/Vitalmax/UNS 200 mesh
3) staż: 12 miesięcy
4) dokładny opis problemu/konkretne do nas pytanie:
Mam zamiar zrobić swój pierwszy cykl. Czy moglibyście mi doradzić jakie produkty kupić? Waham się między tymi, które wymieniłem. Właściwie jestem tylko zdecydowany na białko. Prosiłbym jeszcze o porady odnośnie dawkowania.
6) możliwości finansowe: rozsądna cena (ok. 200zł)
7) uwagi: Do tej pory brałem tylko gainera i teraz stosuję BCAA. Czy podczas cyklu przyda mi się również BCAA, czy raczej z niego zrezygnować? Mam troszkę tłuszczyku na brzuchu i nie chciałbym, aby mnie jeszcze bardziej zalało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 284
czyli
DT rano okolo 12-13g storm przed xplode po 12-13g i odczekac chwile i gainer
DN rano 12-13g storm ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
frogger89 - białko - jak brakuje białko moze byc jak najbardziej. Carbo - jesli brakuje wegli, zwłaszcza okołotreningowo. Tutaj mozesz spróbowac wegli z leucyną:

https://sklep.sfd.pl/VitaFitSFD_SFD_Leucine_Carboplus-opis26304.html

Co do kreatyny - universal - najwyzszy porestiz, surowiec z SKW z niemiec, w praktyce moim zdaniem nie bedzie róznicy która z w/w wezmiesz

dawkowanie kreatyny:

Dt rano i przed lub po treningupo 4- 5g na porcje

Dnt: rano 5g + ewentualnie po kilkugodz 3 - 5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
utaszz - moze byc, ja nawet zmneisjzył bym lekko dawi storma w DT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq
a nie lepiej jechać stała suplementacją kreatyny ??
czemu jesteś zwolennikiem jechania cyklicznie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
idnywidualne preferencje,

osobiscie lubię czuć "wjazd" mocy, przy właczeniu kreatyny do suplementacji. Po drugie jestem zwolennikiem robienia przerw w suplementacji niemalże każdym preparatem. Dostarczanie kreatyny z zewnątrz najprawdopodobniej ma wpływ na jej endogenną syntezę, nie chiałbym tłumić jej przez byt długi okres czasu. Poza tym mamy też pewne mechanizmy adaptacyjne, wychodzę z założenia iż stosowanie niektórych substancji przez dłuzszy okres czasu powoduje pewne przyzwyczajenie. Tutaj przykładem może być np magnez - wrzucałem kiedyś badania na forum - który stosowany dodatkowo, poczatkowo podwyższał ilośc magnezu w plazmie i tkankach i przynosił zauważalne efekty fizjologiczne, nastepnie pook miesiącu stosowania efekt ten zanikał, i nawet poziom magnezu w plazmie wracał do poziomu wyjsciowego...

Wreszcie - stosowałem kreatynę w stałej suplementacji i stosowałem cyklicznie, i w moim przynajmniej wypadku zdecydowanie lepsze postepy robiłem w trakcie stosowania cyklicznego. Mozliwe, ze ma na to wpływ pewna periodyzcja treningowa i zywieniowa którą stosuję. Ale reasumujac - widze wiele przesłanek ku temu by skłaniać się raczej ku cyklicznej niż stałej suplementacji. Mam jednak swiadomości - iż jest to kwestia preferencji

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-11-26 12:03:22
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Odżywki marcowe pod lupą

Następny temat

REGULAMIN DZIAŁU - ANKIETA

WHEY premium