SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

CANDIDA – NIEWIDZIALNE ZAGROŻENIE CZ.1

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 533

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 41358 Wiek 231 dni Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126098
Świat, który nas otacza to między innymi bakterie, grzyby, wirusy, pasożyty i inne organizmy żyjące w doskonałej symbiozie z organizmem ludzkim. Bakterie sterują m.in. procesami trawiennymi, poprzez produkcję enzymów odpowiedzialnych za rozkład składników pokarmowych. Grzyby bytują głównie na skórze, w jamie ustnej i jelitach. Zaliczane są również do naturalnej mikroflory miejsc intymnych u kobiet. 

Najbardziej znanym spośród grzybów jest rodzaj Candida, który obejmuje 150 gatunków, ale tylko 9–12 uznaje się za patogenne dla człowieka. Candida to na ogół nieszkodliwe mikroorganizmy wchodzące w skład flory bakteryjnej jelit, a mimo to bardzo często dochodzi do zakażeń grzybiczych. Zazwyczaj zakażenia te mają charakter egzogenny, co oznacza, że przy sprzyjających warunkach środowiska może nastąpić nadmierny rozwój i dominacja grzybów chorobotwórczych nad naturalną mikroflorą przewodu pokarmowego oraz zaburzenie równowagi mechanizmów obronnych organizmu. Niepokojący jest fakt, że zakażenia grzybicze wywołują różnorodne objawy i mylone są często z innymi dolegliwościami [1, 2].

(...)

STATYSTYKA ZAKAŻEŃ GRZYBICZYCH

Mechanizmy obronne organizmu ludzkiego regulowane czynnikami komórkowymi i hormonalnymi oraz naturalne bariery mechaniczne zapewniają wysoki stopień odporności na zakażenia grzybicze u ludzi. Mimo to w ostatnich latach zanotowano wzrost zakażeń Candida albicans. Zakażenia grzybicze charakteryzuje mnogość i mała specyficzność objawów, a nieleczone mogą przejść w formę przewlekłą i stać się przyczyną wielu stanów chorobowych.

Rocznie rejestruje się 

(...)

CANDIDA ALBICANS - GRUPY RYZYKA I PRZYCZYNY ZAKAŻEŃ GRZYBICZYCH

Mechanizmem obronnym grzybów jest produkcja mykotoksyn, czyli specyficznych trucizn, których zadaniem jest osłabienie działania mechanizmów obronnych w organizmie człowieka. Obecność mykotoksyn należy zakładać we wszystkich produktach spożywczych dotkniętych 

(...)

http://www.perfectbody.pl/ZDROWIE/4/805/CANDIDA---NIEWIDZIALNE-ZAGROZENIE-cz1.html 

TWORCA ALTERNATYWNEJ DROGI (i nie tylko) - zaprasza do dzialu NUTRIFARM
i lektury magazynu PERFECT BODY http://www.perfectbody.pl

Dieta JEM / NIE JEM pozwala na wiecej !
http://www.sfd.pl/JEM_/_NIE_JEM_dieta_by_Biniu_oficjalny_watek_Q&A_Patrz_str_1-t931736.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GLUTAMINIAN SODU