SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bycie Trenerem - wymagania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2039
Witam, pytanie moje jest następujące, czy zostanie trenerem personalnym oraz pracownikiem siłowni czy na to stanowisko jest obowiązkowe wykształcenie średnie?
Obecnie jestem w 2kl liceum i mam poprawkę z matematyki co zadecyduje czy znajdę się w 3. ( Lecz niestety obawiam się ze nie zdam, a jeżeli to się stanie chcę przenieść się do zawodówki. Chyba będę musiał od 1 kl zacząć, ale czy po zawodówcę osiągnę swój cel, mianowicie jako pracownik na siłowni?

Sport jest moją pasją i celem w życiu, dodam że kilka razy startowałem na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi, dwukrotnie byłem na podium.

(Przepraszam iż w temacie dietetyki to piszę, ale nie wiem gdzie się oto zapytać, z góry dzięki!)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 260 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24902
Przeczytałem tylko pierwszą stronę i powiem ci tak, chłopie weź się do książek i zdasz spokojnie, ja z matury miałem po 15% a po 2,5 msc kucia w domu zdałem na ~70%. Gdybym miał jeszcze ze 2-3 tyg. to zdałbym na 80%. Ta matema jest prosta, jak chcesz to mogę ci podesłać strony na pw z czego się uczyłem bo też siedziałem na 1/2 przez całą moją edukacje. Lekcje dodatkowe nic nie dadzą, chyba że masz bardzo gruby portfel. Wszystko można znaleźć na internecie, tylko po prostu trzeba chcieć. Byłem w takiej sytuacji jak ty więc wiem o czym mówię, musisz po prostu nauczyć się matemy od podstaw, zaczynając od wiedzy z podstawówki i gimnazjum.
Potem ta matema z liceum to tylko kwestia czasu żeby przerobić materiał, a trochę tego jest bo około 50-60 zagadnień na podstawową. Po prostu matema już taka jest - jak nie ogarniasz podstaw to głową muru nie przebijesz, musisz stopniowo do wszystkiego dochodzić.




Zmieniony przez - najdus w dniu 2017-08-17 17:09:52

Zmieniony przez - najdus w dniu 2017-08-17 17:11:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nawet w pracownik banku nie potrzebuje matury, wiec spokojnie, w tym zawodzie liczy sie cos innego niz papier maturalny

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
niestety jak wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Oj, niekoniecznie.

Pracodawcy patrzą przede wszystkim na wykształcenie ukierunkowane pod ten zawód.
Certyfikaty może zrobić nawet Pani z warzywniaka i kursy.

Podczas rekrutacji zawsze mają pierwszeństwo Ci co mają ukończone studia ( a nawet magistra ) niż Ci co mają nawet od groma certyfikatów. No chyba, że mówimy o takich siłowniach jak np: pure to tam niczego nie potrzebują. Oczywiście tytuł nie ZAWSZE znaczy o stopniu wiedzy - po prostu taka jest rzeczywistość.

Lepiej weź się w garść, bo później będziesz żałował.

stojeden
nawet w pracownik banku nie potrzebuje matury, wiec spokojnie, w tym zawodzie liczy sie cos innego niz papier maturalny


Zamiast zmotywować chłopaka żeby miał średnie wykształcenie to lepiej go uspokoić, że nic się nie stanie


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-02 15:39:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Żeby zrobić uprawnienia państwowe instruktora/trenera musisz mieć maturę. Przynajmniej ok. 8 lat temu jak robiłem jeszcze tsk było. Pracodawca patrzy na wszystko, wiec im masz więcej w tym kierunku, tym lepiej. Najważniejsze to praktyka i studia, np. Awf.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Ale wiesz, że trener liczyć to też musi potrafić?
2

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tak pięknie to nie ma.

Rzucam szkołę i idę spełniać swoje marzenia jako trener, bo dobrze wyglądam i wyciskam 200 kg na płaskiej.
Niestety, ale trzeba najpierw zdobyć ''podstawowe narzędzia'' żeby móc je później wykorzystać.

Najpewniej nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś, ale jeśli chcesz się w tym realizować to musisz zdobyć wykształcenie.



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-02 16:49:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Niestety trzeba sie rozwijać w tym kierunku holistycznie. Nie tylko pokazać jak trenować, czy ulożyć trening. Ważny jest marketing, prezentacja swojej osoby, podstawy fizjoterapii, dietetyki, itp. Poznanie tego wszystkiego to stała praca.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1033 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
domer
Nie tylko pokazać jak trenować, czy ulożyć trening. Ważny jest marketing, prezentacja swojej osoby, podstawy fizjoterapii, dietetyki, itp.


oczywiscie zgadzam sie z Wami wszystkimi, ale chcialem zwrocic uwage na maly fakt, ze w.w. rzeczy chlopak nie wyniesie z liceum ani w 1%. jest to stricte samoksztalcenie, jakkolwiek rozumiane. nie wspominam o ukierunkowanych studiach pod ten temat, poniewaz jak chlopak nawet nie mysli o skonczeniu liceum

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
sorry, patrze z punktu widzenia klienta...

moze, ze 4 klasy podstawowki wystarcza? trener personalny to zdaje sie mnogo wiecej niz dobrze wygladajacy usmiechniety koles lub kolesiowa...jesli ktos nie ma podstaw edukacji (liceum/technikum to jest podstawa. powaznie) to mu nie zaufam (tak wiem, sa geniusze bez szkoly, w historii i terazniejszosci, ale ich broni efekt - geniuszu)

kolego zap********j do nauki a nie o p******y pytasz

co Ty myslisz, ze trener personalny to nic nie mowi, wyskakuje do klienta z kalkulatorem? z kim bedzies. mial do czynienia w przyszlej pracy? z nieywksztalcona grupa czy to target zupelnie przeciwny?

no i last but not least, normalna edukacja u zdobywanie wiedzy poprzez czytanie (pamietasz, co to?) udzial w konferencjach itepe zupelnie ze soba sie nie kloca.


a dietyke jak ogarniesz jak nie ogarynasz szkoly...moj Boze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12160 Napisanych postów 22000 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627349
Dziekuję za powyższe wpisy - przywróciliście mi wiarę w normalność. Miałam ochotę odezwać się w tym tonie - ale po przeczytaniu wpisu @stojeden zwątpiłam czy ktoś mnie zrozumie. W końcu chłopak dostał odpowiedź na pytanie, które zadał- "czy obowiązkowe jest srednie", a nie "czy będę dobrym trenerem""czy ktoś mnie zatrudni""czy będę miał klientów"...
W aktualnych czasach średnie mało gdzie wystarcza...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tycie po rzuceniu palenia

Następny temat

Dieta redukcyjna - brak efektow

WHEY premium