SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty do przysiadów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8919

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6929
Witam

Do tej pory robiłem przysiady w airmaxach(podobnych do tych na zdjęciu, tylko starszych i bardziej zniszczonych ;d), ale trochę czuję wtedy plecy w odcinku lędźwiowym i myślę, że to może być problem obuwia, dlatego chciałbym zapytać jakie buty były by najlepsze i za jaką mniej więcej cenę mogę je dostać ? czy może najpierw spróbować podkładać talerze pod stopy, żeby móc niżej zejść, nigdy tego nie robiłem.





Zmieniony przez - mastif3214 w dniu 2017-03-21 23:27:56

Bo liczy się siła i wiedza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Przysiady są jednym z podstawowych ćwiczeń w kształtowaniu naszych nóg i nie tylko. Jako jedno z najbardziej złożonych ćwiczeń wspomagają one wzmocnienie mięśni grzbietu, głębokich brzucha, czy pośladków. Jest to ruch zdecydowanie funkcjonalny, który towarzyszy nam na co dzień. Z tego też względu odgrywa istotną rolę w naszym życiu. Warto jednak pamiętać o tym, żeby wykonywać je poprawnie technicznie. Błędy w tym kierunku mogą niestety przyczynić się do powstania urazu lub zmian degeneracyjnych w stawach, lub kręgosłupie.

Wykonanie prawidłowego przysiadu uzależnione jest w dużym stopniu od naszych proporcji ciała i mobilności. Dlatego zdecydowanie warto zadbać o ten aspekt. Poczytać o nim można tutaj: https://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac

Bez wątpienia warto wykonywać przysiady w prawidłowym obuwiu. Zdecydowanie nie powinny być to buty do biegania, czy chodzenia, jak te zaprezentowane przez Ciebie. Warto wybrać buty o twardej, płaskiej podeszwie. Ewentualnie z podwyższoną piętą. Przykładem tego mogą być buty do podnoszenia ciężarów. Idealnie stabilizują one staw skokowy. Poza tym również możesz wykonywać przysiady na boso, bez butów, aby dobrze czuć podłoże, a nie miękką podeszwę buta.

Twój problem bólu w okolicy lędźwiowej raczej nie ma z tym nic wspólnego. W tym kierunku polecam zwrócić uwagę na prawidłową rozgrzewkę, technikę i mobilność, o której wspominałem wcześniej.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Najlepiej wykonuje się przysiady boso. Jednak jeśli chodzi o buty o najlepiej na płaskiej podeszwie. Mogą być do halówki czy nawet zwykłe trampki.
Warto by było zweryfikować też technikę może z niej powstaje ból.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Nie sądzę, by buty miały aż taki wpływ. Na pewno Air Maxy, to nie jest dobre obuwie do siadów, ale bez przesady. Trzeba zrewidować technię tych twoich siadów, bo mimo wszystko tutaj szukałbym błędów.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Airmaxy się nie nadają do przysiadów, zero stabilności w obrębie kostki. Ale faktycznie problemem może być zła technika lub wada postawy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Podkładek nie dawaj. Najpierw zadbaj o obuwie z płaska podeszwa by cała stopa przylegala do ziemi. Airmaxy czy jak się często widzi buty do biegania na siłowni mają za mocno wyprofilowane podeszwy. Czobki zadarte do góry.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 169 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6929
ok, dzięki za odpowiedzi, kupię sobie odpowiednie obuwie i zobaczę jak będzie.

Bo liczy się siła i wiedza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tu sie toczyła dyskusja na ten temat i są wymienione przykładowe polecane modele https://www.sfd.pl/Buty_na_siłkę-t1141557.html 

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
deja vu
Tu sie toczyła dyskusja na ten temat i są wymienione przykładowe polecane modele https://www.sfd.pl/Buty_na_siłkę-t1141557.html


Myślałem, że zostanę zganiony w tym temacie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Któż by się ośmielił?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy pushpull

Następny temat

Trening klatki - budowa dołu i środka

Wiecej