SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buty Shimano SH-M072 + pedały PD-M540

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9052

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Witam, tak jak widać w temacie chcem kupić butki Shimano SH-M072 i pedały PD-M540. Buty kosztują 195 zł + pedały M540 za 135 zł co wynosi razem 330 zł. Co sądzicie o tym zakupie? Będa to moje pierwsze SPD więc powinne być wystarczające jak na początek. I tak z ciekawości co sądzicie o pedałach PD-M520 a PD-M540?
PS. Tu macie linka do stronki z butami i pedałami:
http://cult-bikes.com/buty_spd.htm 

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1973
powinienes byc zadowolony, ja sam mam pedały 520 i nie mam do nich zadnych zarzutów. Przejechałem w nich juz jakies 2500km i jedyne co moge powiedziec to ze zjechały mi sie bloki i chyba bede musiał je wkrótce wymienić. Co do butów to chyba tez bedzie ok, moj kolega ma buciki shimano i na razie nie narzeka tylko fakt ze nie jeździ zbyt często.

Never Enough

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Endrinho thx za info. Co do pedałów to chyba kupie 540 bo poczytalem troche i wychodzi, że w 520 gdy się złapie luzy potrzebny jest jakiś klucz aby dokręcić śrubę, która niby nie jest najtrwalsza i po paru kręceniach nie nadaje się już do dalszego kręcenia. Wiadomo luzy nie szybko sie lapie no ale ja nie kupuje na sezon czy 2 oby jak najdluzej. Endrinho jak mozesz daj znac jak to jest z tym kluczem itp. jeśli miałeś możliwość obcowania z tym :) Pozdro !

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1973
Siemka, powiem szczerze ze nie wiem o jaki klucz chodzi Jedyny jaki mam i z jakiego korzystam to imbus który był w komplecie po to zeby wyregulować siłe z jaką naprężona jest sprężyna w pedałach (chodzi o to jak mocno pedały trzymają bloki i jak trudno wypiąć buty). Innych śrub które mogą się zjechać nie zauważyłem Jedyna różnica o jakiej wiem między tymi pedałami to zastosowane łożyska, co zresztą widać na zdjęciach, no chyba ze jest coś o czym nie wiem, bo aż tak bardzo nie wnikałem w te pedały jak je kupowałem. Jedyne co widze to, ze 540 są o całe 26gramy lżejsze, więc jak masz manie lekkości to kupuj te Ja wtedy jeszcze nie miałem wiec nie zwracałem na takie ******ły uwagi, teraz bym pewnie do tego inaczej podszedł

Never Enough

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
"520 sa imho do bani.
zrobilem na nich sezon i wiecej ani km nie przejade.
najwiekszym bzdetem jest ta plastikowa "sruba", ktorej bez pomocy specjalnego klucza(ktorego nie mozna zdobyc) lub "zabki" odkrecic sie nie da.
skasujesz raz luz, drugi, trzeci i przy czwartym nie bedzie juz za co lapac bo ten plastik sie zjedze w cholere, jesli wczesniej go nie ukrecisz co nie jest wcale problemem."
TUTAJ koleś opisuje o jaki klucz chodzi ;]
Źródło: http://www.bikemaraton.pl/forum/index.php?showtopic=1064&hl= 

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1973
tamten kolo sie zdecydował jednak na 520 nie wiem zupełnie o co temu ziomowi chodzi, obejrzałem przed chwilą całe pedały i żadnej plastikowej śruby nie znalazłem. A tak w ogóle to dzisiaj nawet jeździłem i jak dla mnie pedałki są super:) Oczywiście jak sie zdecydowałeś na 540 to bierz te, w końcu to twoje pieniądze. Ja osobiście nie widze między nimi róznicy poza łożyskami. I tak obojętnie które kupisz, powinieneś być zadowolony:)

Never Enough

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Też tak myśle ;] Dzieki za pomoc Endrinho Cya !!!

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fajne akcje z siatkówki

Wiecej