SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowanie sylwetki a cardio

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

72

Wzrost

177

Cel treningowy

Czysta masa mięśniowa, rzeźba.

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

okazyjnie piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt

Dieta

Utrzymywanie ilości białka w diecie na poziomie 2g/kg ciała.(5 posiłków)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

kreatyna + bcaa

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wysikanie na ławce 72,5 kg (jedno powtórzenie). Pozostałych nie sprawdzałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Witam, mam pytanie odnośnie częstotliwości ćwiczeń cardio w treningu tygodniowym. Mianowicie mój trening to pn.klatka+biceps, wt.barki+triceps,pt.plecy+przedramiona, sobota: nogi. Na duże partie mięśni wykonuję okolo 5 ćwiczeń natomiast na małe po 3. Celem jaki sobie to spadek tłuszczu z 12 do 9% oraz przybranie masy o 2kg do 74kg. Obecnie jestem na cylku kreatyna+bcaa, i czy wskazane są ćwiczenie interwałowe (20min) po każdym treningu w moim przypadku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Albo masa albo rzezba , a jakość masy zależy jaką masz wiedzę na temat odżywiania i jak dobrze znasz organizm swój , my tu nic nie doradzimy .

Gdyż to manipulacja kaloriami , produktami i tak zawsze coś wpadnie niechcianej tkanki tłuszczowej , gdyż to też zarówno jest niezbędne .

"Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wysikanie na ławce 72,5 kg (jedno powtórzenie). Pozostałych nie sprawdzałem. "

Tragedia .

Waga: 72
Wzrost: 177

co ty chcesz redukować ?

chcesz redukować i nabierać masy - zapomnij chyba tylko w cudownych programach treningowych , tym bardziej kiedy mówimy o osobie która ma staż 6 miesięcy , nie wielką wiedzę na temat żywienia i na 1 powtórzenie dzwiga 72 kg .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 87
Okej, dzięki za odpowiedz. Co do redukcji to chodziło mi wyłącznie o tkankę tłuszczową.(zależy mi na budowie ciała typu Sergio Ramos który ma poziom tłuszczu okolo 7-8 i bmi około 22 a mimo to nie jest jakimś chudzielcem tylko wygląda na umięśnionego) A wysikanie można nazwać tragedia tyle że zaczynałem od 40kg wiec jednak jakiś postęp jest. A co do pytanie to w takim razie w Twojej oczywiście opinii czy najpierw powienienem nabrać troszkę masy (do ilu mniej wiecej) a następnie redukować tłuszcz, czy może najpierw zredukować tłuszcz a następnie starać się nabierać masy najlepszej jakości? Z góry dzięki za odp. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Oczywiście , że nabrać masy , i ewentualnie na lato delikatna redukcja , estetyczną sylwetkę buduję się latami ciężkiej i systematycznej pracy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan

Następny temat

2 miesiące FBW. Co dalej?

WHEY premium