SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bułgarska Musaka by grrubas

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862




Bułgarska Musaka
Bułgarska wersja słynnej greckiej musaki, oczywiście przerobiona na wersję zdrową.

Składniki:
800g porządnej wołowiny
duży bakłażan
30g oliwy
120g żółtego sera - Ementaler
3 cebule
2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
pomidory (świeże lub z puszki)
czubrica (bądź inne zioła)
czosnek
2 łyżeczki słodkiej papryki
świeżo mielony pieprz
sól
chilli
bazylia




Bakłażan pokroić w plastry, posolić odstawić na 1/2h. Odcedzić, wyciąć gniazda nasienne, pokroić w kostkę, dość drobno)
Na oliwie (20g) zeszklić cebulę porąbaną na gruby wiór. Dodać zmielone mięso i dusić aż odparuje to co z mięsa wycieknie. Dodać pomidory (ja dałem i świeże i z puszki) i koncentrat pomidorowy wymieszany w szklance wody. Dusić aż się woda odparuje (ale nie do samego końca, ma być wilgotne). Dodać zmielony czosnek i przyprawy i wymieszać z bakłażanem. Wyłożyć na naoliwioną (10g) blachę, uklepać, posypać serem i zapiekać w temp. 190’C około 45min.

Wliczone tylko mięso, oliwa i ser:

W całej potrawie:
B: 170g
W: 0g
T: 102g

W 100g (1/8 potrawy):
B: 18g
W: 0g
T: 11g
Wart. energ: 168 kcal


Ja miałem jeszcze oryginalną czubricę którą przywiozłem z Bułgarii. Można ją kupić w lepszych sklepach w Polsce albo użyć cząbru lub innych ziół wedle gustu.
































Zmieniony przez - grrubas w dniu 2009-10-19 14:49:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 903
na poczatku sie rozpada, pozniej postoi to sie juz trzyma, tak czy siak zjesc mozna i w smaku calkiem spoko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
wygląda zaje***e raz na jakis czas w niedziele mozna zrobic :D
bo chyba długo schodzi z przyządzeniem tego


Zmieniony przez - tristan17 w dniu 2009-10-19 15:14:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
No nie jest to szybka potrawa ale kurde nie samym cycem z grilla człowiek żyje. Dobra potrawa jak zaprasza się gości. Coś w rodzaju lasagne tylko bez makaronu, no i jest naprawdę pyszna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
a zamiast wołowniy mozna dac mieso mielone ??
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 110
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 849 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 35280
moze byc calkiem dobre sog nie wchodzi
pzdr

Zmieniony przez - Fawkes w dniu 2009-10-19 21:21:45

masa nałogiem życie zabawą a koxy podstawą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5280 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22336
a zamiast wołowniy mozna dac mieso mielone ??



troche pier.dolenia z tym ale wyglada zachecajaco
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Na pewno jest pyszne, widac od razu

I wkurzacie mnie z tymi przepisami ze cos sie dlugo robi,jezeli chce sie jakas mila domiane od ugotowanego na szybko cycka z ryzem to niestety normalka ze trzeba poswiecic na to minimalnie wiecej czasu.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
zayebiscie wyglada i pewnie smakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1294 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7910
grrubas
szalejesz tutaj nam w dziale ;) wszędzie ostatnio pełno twoich przepisów ;p sog nie wchodzi, ale przepis jak najbardziej na niego zasługuje i będzie gościł u mnie w sobotę lub niedzielę na obiadek

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=35968 - kliknij a uszczęśliwisz biednego maczko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pasztet z ciecierzycy by grrubas

Następny temat

Pasta makrelowo - twarogowa by grrubas

WHEY premium