SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch jak u kobity w ciąży :/

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8
Cześć wszystkim!

Mam takie niezręczne pytanie, otóż mam 24 lata i od kilku lat mam bardzo duży brzuch, fakt faktem, mam oponkę ale z nią walczę już od miesiąca czasu poprzez brzuszki (110 dziennie) i rower (~60km co 2-3 dni) ale problem w czym innym. Otóż jeśli nie mam wciągniętego brzucha (jakoś nauczyłem się z tym żyć) to wygląda on jak u kobiety w zaawansowanej ciąży. Jest wybity, wygląda jak balon...
Staram się nie pić napojów gazowanych, gdyż to tylko potęguje ten stan, często mam gazy więc przypuszczam, że może tu gdzieś jest problem?
Czy możecie mi coś na to poradzić?

p.s.
mam nadzieję, że to dobry dział.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Twoim problemem jest zapewne nadmiar tkanki tłuszczowej. Mam podobnie. Jak tyłem to niemal cały tłuszcz mi szedł w brzuch. Brzuszki o których piszesz, nie rozwiążą problemu. Musisz wprowadzić dietę. Tłuszczu można się pozbyć tylko poprzez deficyt kaloryczny. Pierw oblicz swoje zapotrzebowanie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html potem naucz się co jeść https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
Ustal dietę z deficytem na poziomie 300kcal tak aby chudnąć 0,5-1kg tygodniowo nie więcej.
Przygotuj się też że tłuszcz ten będzie schodził proporcjonalnie z całego ciała. Niestety nie jest możliwe palenie tłuszczu punktowo, z jednej części ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Może hiperlordoza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 311 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2251
Odwiedziłbym też endokrynologa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8
[quote]Może hiperlordoza?


Hmm... coś w tym chyba jest. Mam bardzo słabe plecy, dokładnie odcinek lędźwiowy, wystarczy że coś cięższego będę podnosił albo będę chodził pochylony (np. w piwnicy gdzie jest nisko sufit) i zaraz bolą mnie plecy nad pośladkami...

Chyba czas udać się do lekarza z tym. Muszę iść najpierw do rodzinnego po skierowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 114 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6620
Musisz iść do rodzinnego :).

Mam to samo. Od paru lat mam problem z kręgosłupem. Specjalista przepisze Ci zapewne na początek jakieś durne masaże prądowe, które g**** dają, potem kolejne i kolejne, aż Ci się nie znudzi.

Sposób jest prosty. Należy wszystko zacząć od początku. Wziąć się w pierwszej kolejności za dietę i proste ćwiczenia. Minimum przez 5 dni w tyg. starać się wykonywać ćwiczenia po treningu siłowym na odcinek lędźwiowy i brzuch - nie będę się rozpisywał jakie ćwiczenia, bo jest ich pełno w internecie - m.in. na koniec koci grzbiet itp.

Do czasu jak nie wzmocnisz odcinka dookoła dupy to zapomnij o mocnych ćwiczeniach na siłowni, albo że lekarz Cie uzdrowi cudownymi zabiegami.

W każdym razie skonsultuj się z lekarzem, aby być pewnym, że ten odcinek nie ma więcej wad - po USG dobry lekarz wykmini Twoje dolegliwości.

Nie poddawaj się, bo kręgosłup to nie zabawka i musi nasz ciężar do końca życia dźwigać, także trzeba o niego dbać niesamowicie. Acha - wyprostuj się przed tym komputerem w końcu ;)))

Masa Masa Masa długo długo nic i znowu Masa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 74kg

Następny temat

endo+pyry+spalacz

WHEY premium