SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak ciężarów odpowiednich do HST

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13109
Witam wszystkich

Mam pytanie...
Mam gryf, ktory waży 7kg, do tego mam odpowiednie ciężary: 4 x 1kg, 6 x 2kg, 4 x 5kg, 2 x 10kg.
Mój problem polega na tym. Obliczałem sobie na kalkulatorze odpowiednie maxy dla danych ćwiczeń i np przysiady ze sztangą, 15 powtórzeń zrobie maksymalnie z ciężarem 21kg. 21 dlatego, że nie mam możliwości dac sobie ciężaru 20kg, tak żeby było równo po obu stronach sztangi. I tak mam z każdym ćwiczeniem czy ciężarem, że np nie 40kg a 41 itd itp.
W związku z tym kalkulator wyliczył mi ( mowimy teraz o maxie dla 15 powtorzen - 21kg [ przysiady ze szt. ] ) następujący przedział:
trening 1: 15, 75kg
tr. 2: 16,80kg
tr. 3: 17,85kg
tr. 4: 18,90kg
tr. 5: 19,95kg
tr. 6: 21,00kg ( max )

Nie mam możliwości tak skorygować tych ciężarów, więc mam pytanie, czy może być tak:

tr.1 : 13kg
tr.2 : 15kg
tr.3 : 17kg
tr.4 : 19kg
tr.5 : 19kg, ale nie 15 x 2 powtórzeń, tylko 16 x 2 powt.
tr.6 : 21 kg


Co Wy na to? Czy taka rozpiska jest poprawna?
Jeżeli nie, to poproszę o jakieś porady.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
..a dalsze tygodnie ? skoro nawet na tyle nie masz ciezaru to jak chcesz robic tygodnie gdzie robisz 10 , potem 5 a na koneic negatywne ruchy ? albo ciezar zdobadz albo jedz sobie tak jak mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13109
Zle mnie zrozumiales f***Master.
Ciezarow mi starczy w zupelnosci, bo np na 10 powt. mam 27kg, a na 5 31kg, wiec to nie jest problem.

Chodzi mi tylko o to, czy dobrze rozpisalem ten grafik?

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jesli chodzi ci tylko oto ze zamiast 15 powtrzen bedziesz musial wykonac 16 czy tam 14 -- nie ma problemu nic nie szkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13109
Hm, pytam tylko czy to też będzie dobry trening HST?
Jeżeli nie mam jak dobrać ciężaru i jest 2 razy po 19kg, to chyba jak zwiększe w nast. trening o 1 powtorzenie wiecej, to bedzie akurat?
Bo ma wzrastac o 5% ciezar, wiec jezeli ciezar jest taki sam, to wystarczy 1 powtorzenie wiecej zrobic i to wyjdze tak, jakby mialo sie to 1 kilo wiecej?

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
chwila z tego co ja kojarze to trening HST

robisz 2 tygodnie (6 treningow bo 3x tydzien) po 15 powtrzen kazde cwizcenie

nastepne 2 tyg. - po 10 powtrzen

nastepneg po 5
a ostatnie 2 tygodnie - 5 powtrzen Negatywnych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
rozpiska ok, ale nie kombinuj z 16 powtorzeniami - miesnie nie przyzwyczajaja sie do ciezaru po 1 treningu, mozna spokojnie powtorzyc ciezar normalnie na 15 ruchow.

sa inne metody intensyfikacji przy koniecznosci powtorzenia ciezaru nawet na kilku treningach, ale w tym przypadku - zupelnie niepotrzebne.

heh, a pamietasz jak pisalem, zebys olal kalkulatory i liczyl na papierze?

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 235 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13109
f***Master, tak to jest tak jak mówisz HST.
Chwilowy, no niby mogłem olać te kalkulatory ale ... :P
Pozniej popatrze jeszcze na pozostale ciezary do 10 powt. i 5 i jak cos to jeszcze napisze. Dobrze ze mozna powtorzyc ten sam ciezar w 2 treningu.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co aby schudnąć?

WHEY premium