SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak Zakwasów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 576
Ostatnio wróciłem do ćwiczeń po przerwie. W bicepsach, tricepsach, klacie i plecach uzyskuje zakwasy bez problemów. Natomiast w barkach, przedramionach i łydkach dużo trudniej. Czy jest to jakaś reguła, a może po prostu za mało się przykładam? Np. w barkach nie miałem większych zakwasów chyba nigdy w życiu. Pompę też mam w nich słabą. W przedramionach pompę zawsze mam świetną, ale zakwasów nigdy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
zakwasy nie są wyznacznikiem moim zdaniem.. też rzadko kiedy mam zakwasy na barkach.. ale rosnął tak samo, a nawet lepiej jak inne partie.. Możesz rozpisać swój trening tak dla 'pewnosci'

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
Opisz swój trening.....Barki z reguły potrzebują większej ilości powtórzen w serii z mniejszym ciężarem, wtedy łatwiej je spompować, oczywiście potrzebne też są ciężkie wyciskania ale uzupełnione ćwiczeniami złożonymi, na wszystkie trzy aktony plus kaptury z mniejszym ciężarem, silne barki to bardzo ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 576
W tym momencie na barki robię prosty, podstawowy trening, żeby je przyzwyczaić do wysiłku: wyciskania sztangielek siedząc (złożone), potem unoszenie lżejszych sztangielek bokiem (izolowane). Wyciskania robię do załamania w ostatniej serii, potem dobijam izolacją. Na tylne aktony nic na razie nie robię, bo przyjdzie na to czas później (unoszenia sztangielek w opadzie tułowia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli rośniesz, to nie masz się czym przejmować."Zakwasy" nie muszą być wyznacznikiem efektywnego treningu.Czasem po długim spacerze po górach można mieć ogromny ból nóg.Czy od tego urosną ? Nie sądzę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
Galard
W tym momencie na barki robię prosty, podstawowy trening, żeby je przyzwyczaić do wysiłku: wyciskania sztangielek siedząc (złożone), potem unoszenie lżejszych sztangielek bokiem (izolowane). Wyciskania robię do załamania w ostatniej serii, potem dobijam izolacją. Na tylne aktony nic na razie nie robię, bo przyjdzie na to czas później (unoszenia sztangielek w opadzie tułowia).

Robisz dwa ćwiczenia na barki? to jakaś pomyłka, a na klatę pewnie z 5 ćwiczeń?
Kiedy przyjdzie czas na tylne aktony ?

Zmieniony przez - dcp w dniu 2015-01-09 08:12:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bóle mięśni/kości, obawy o złe trenowanie po pierwszym roku treningów siłowych

Następny temat

split 5x5 do oceny

WHEY premium