SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol podczas treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 678
Witam... mam takie pytanko... chodzi o to ze podczas treningu np podczas wyciskania sztangi z kazdym kolejnym wycisnieciem nasila sie bol z tylu glowy, jest to za przeproszeniem za***iscie mocny bol jakby ktos gwozdzia wbijal, dodam ze ani nie kreci mi sie w glowie ani nie mam zamroczen, nic takiego, tylko ten bol, strasznie okropny i mocny... moze powinienem sie zglosic do lekarza? Co o tym myslicie?

(trenuje na mase, biore kreatyne + dextroze oraz System Protein 80... a i zawsze kazda serie podczas treningu robie po max powtorzen)

"Rób co chcesz... niczego nie żałuj"

"Myślenie to ciężka praca... dlatego też niezbyt popularna w naszym kraju"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
Każdą serie robisz na max powtórzeń przy masie??!!uuuu to niedobrze! Zapodaj wogóle cały swój plan, napisz staż itp
A z tym bólem radzę jak najszybciej udać się do lekarza . Pozdro

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16092
Prawdopodobnie coś z ciśnieniem
No i jak wyżej

moderator na insomni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 678
no tak robie po max powtorzen? to zle? cwicze takim ciezarem ze w 1 serji robie 8-9 powtorzen no i wiadomo w kolejnych seriach ta ilosc spada? Lepiej jak zaloze mniejszy ciezar na sztange i bede robil tam kolejno w seriach 12-12-10-10-8-8-6-6 czy jak? No i plan mam mniej wiecej taki ze
poniedzialek - klatka, triceps, brzuch
sroda - plecy, biceps, przedramie
piatek - nogi, barki
czyli standard.

staz mam 8 miesiecy, kretke + dextroze robie pierwszy cykl (od 3 tyg), sp80 biore od tygodnia.

"Rób co chcesz... niczego nie żałuj"

"Myślenie to ciężka praca... dlatego też niezbyt popularna w naszym kraju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1392 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26131
"no tak robie po max powtorzen? to zle?" - to bardzo zle
"Lepiej jak zaloze mniejszy ciezar na sztange i bede robil tam kolejno w seriach 12-12-10-10-8-8-6-6" - chcesz robic 8 serii?

"Lepiej miec 90 w pasie i 120 w klacie niz 80 w pasie i 100 w klacie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 325 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12079
Jak u Ciebie jest z oddychaniem w czasie serii? Nie wstrzymujesz oddechu? Kiedy miałeś ostatnio regenerację?

I jak wyżej idź do lekarza, a przynajmniej zmierz sobie ciśnienie i zmniejsz intensywność treningów. Chociaż na jakiś czas. Ja odstawił bym też kretke. Nie pisałeś czy ból występował zanim zacząłeś ją brać.

Być może to przetrenowanie i 1-2 tygodnie przerwy lub bardzo lekkich ćwiczeń wystarczy.

Nie wykonuj pierwszych serii ćwiczenia na maksa. Przynajmniej w pierwszej serii, a w przypadku dużych grup mięśni nawet w 2-3 seriach pierwszego ćwiczenia na tą grupę, powinien być zostawiony zapas powtórzeń. Z jednej strony uchroni to przed kontuzją, a z drugiej będziesz silniejszy w następnych seriach (naprawdę).

Jeżeli chodzi o ilość serii też uważam, że 8 to przesada. Przy twoim stażu 4 powinny wystarczyć. Zamiast zwiększać ilość serii lepiej zmniejszyć tempo wykonywania lub przerwy między seriami, porządnie napinać ćwiczone mięśnie, można też przy niektórych ćwiczeniach zatrzymywać ciężar w górnym położeniu. Zawsze też nie zaszkodzi popracować nad techniką. Być może się mylę ale jeżeli wszystko wykonujesz na maksa mogłeś nie zdążyć nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń. Gdyż to ciężko opanować gdy przesadzi się z ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 678
czyli reasumujac... mniej serii, mniejszy ciezar tak abym mogl podnosic jw? Do tej pory robilem 6-8 serii po max powtorzen gdzie w pierwsze serii podnosilem ciezar 7-9 razy a w ostatniej 2-3 razy. Wiem juz ze to zle. Jak wg was powinienem to zmienic? Na jaki sposob cwiczenia?

Co do oddychania to oddycham dobrze w czasie cwiczenia, byc moze to od kretki mnie boli bo faktycznie bol pojawil sie jak zaczelem brac kreatyne.

"Rób co chcesz... niczego nie żałuj"

"Myślenie to ciężka praca... dlatego też niezbyt popularna w naszym kraju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 602 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6818
z ilością serii i powtórzeń poczytaj www.kulturystyka.pl/atlas/ tam masz wszystko opisane

Będziesz?
BĘDE!!! Twardy jak Tomi Li Dżons w "Ściganym"!!! ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z Barkami

Następny temat

Odzyskanie formy - jaki trening?

WHEY premium