SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol nadgarstkow

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
Witam mam problem z nadgarstkami gdyz bola mnie przy wykonywaniu niektorych cwiczen a dokladniej uginanie ramion ze sztanga ( na bicka ) i wyciskanie francuskie lezac sztangi lamanej (na tricka) boli dosyc mocno najbardziej przy uginaniu ramion ze sztanga rozgrzewam je dobrze bo podczas calej rozgrzewki prawie caly czas je rozgrzewam i przed kazdym cwiczeniem wiec to nie to a robi mi to roznice bo jak raz mnie nie bolaly to wziolem 7.5 kg wiecej na bicka i 5kg wiecej na tricka i gladko poszlo a tak bez tego ciezaru ciezko idzie czasem co mam robic czemu mnie tak bola?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 484 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18754
owijaj sztywno nadgarstki przy tych ćwiczeniach...
trochę pomaga...
też to mam...
dużo osób to ma, bardzo dużo. było naprawdę wiele tematów o tym!
szukaj!

Nie problem ćwiczyć, problem chcieć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
no poczytalem troche ale nic mi nie pomaga zastanawiam sie czy nie zaczac robic jakis cwiczen na nadgarstki zeby je wzmocnic co o tym myslisz?

Zmieniony przez - sinoku w dniu 2009-11-22 19:50:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 218
jezeli uzywasz sztangi prostej zastap ja lamana-troche pomaga.
ja zawsze uzywam usztywniaczy na nadgarstki.a jak juz mi calkiem dokuczaja nadgarstki to przynajmniej przez 4 tygodnie zarzywam glukozamine.naprawde pomaga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
znacyz tak na francuskim lamana i tam nie boli az tak ale na bicku prosta to juz wogole own3d chce mi lapy urwac a co myslisz o tym cwiczeniu da rade?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2380
Też to mam może to być spowodowane złym chwytem sztangi ??

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
tez mnie ciekawi pytanie kolegi wyzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 831
Mnie też kiedyś bolały nadgarstki ale zacząłem je ćwiczyć i teraz już nie bolą :P

Powinieneś też wykonywać jakieś jedno ćwiczenie jeśli nie probowałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
jakie bys polecil bo ja znam tylko tekie neiwiem jak sie nazywa ale widizalem jak robil koles
wziol se laweczke kleknol przed nia oparl przedramiona i wziol sztangei najpierw podchwytem zlapal i tak machal a potem nadchwytem ewentualnie mozna by tez wziasc sztange zlapac za plecami i tez tak machac tzn zlapac podchwytem i w gore i w dol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2380
To chyba jedna z najczęstszych kontuzji, która zdarza się wielu, szczególnie mniej doświadczonym adeptom sportów siłowych. Opiszę teraz główną przyczynę bolących nadgarstków, oraz co najlepiej zrobić w takim wypadku.

Bolą Cię nadgarstki ? Trenujesz biceps prostą sztangą ? To najprawdopodobniej główna przyczyna twoich dolegliwości. Uginając ramiona prostą sztangą, nasze nadgarstki narażamy na nienaturalne dla nich wygięcie. Może to powodować ból jedynie przy tym ćwiczeniu, który może utrzymać się jednak na dłużej, utrudniając, lub wręcz uniemożliwiając nam dalsze treningi.

Możesz oczywiście doznać kontuzji podczas wykonywania innych ćwiczeń, szczególnie tych z dużym obciążeniem. Mogą to być ćwiczenia rozwijające triceps, martwy ciąg, wyciskanie wąsko sztangi itd.



Jak sobie z tym problemem najszybciej poradzić ?

Jeśli czujesz, że ból utrudnia trening zrób sobie przerwę. Najczęściej po kilku dniach Ci przejdzie, ale może to potrwać dłużej. Usztywnienie nadgarstka bandażem, plus jakaś dobra maść przeciwbólowa, lub altacet powinny skrócić ten czas.



Kolejna sprawa, to korekta w treningu. Jeśli czujesz, że przyczyną bólu jest trening bicepsa prostą sztangą, najlepiej będzie jeśli zmienisz to ćwiczenie. Świetną alternatywą jest wymiana na sztangę łamaną, która stworzona jest w specjalny ergonomiczny sposób by łatwiej pracować nad swoją „bułą”. Jeśli nie masz sztangi łamanej, to przejdź na trening hantlami. Ewentualnie możesz spróbować wyrzucić ćwiczenie z prostą sztangą na koniec treningu bicepsa i ćwiczyć z mniejszym ciężarem, to również może rozwiązać problem.

Opisuje to ćwiczenie bo w dużej większości jest to główny powód dolegliwości związanych z bólem nadgarstka. Jeśli jednak wiesz, że przyczyną jest inne ćwiczenie to najlepiej będzie jeśli z niego, albo zrezygnujesz, albo zmniejszysz ciężary.

Usztywniacze nadgarstków, czy to jako opaski, czy połączone z rękawicami również mogą nam pomóc, lecz nie są gwarancją bezpieczeństwa.

Pamiętaj też od odpowiedniej technice, szybkie machanie hantlami czy sztangą jest nie tylko niebezpieczne dla twoich stawów i mięśni, ale również mało efektywne.

Zaczerpnięte : http://www.spartan7.pl/trening/trening-artykuly/220-bol-nadgarstkow-przedramion 

Chcesz Miec Duże bice

Rób przysiady !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1321
tylko ze tak cwiczenia robie uwaznie i powoli tylko bicka robie prosta zobaczymy jak zmienie na lamana zobaczymy jak bedize jutro an treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja/ 183 cm wzrosty, 95 kg wagi

Następny temat

Plan Dla 15 Latka

WHEY premium