SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks i szerokie przedramiona i ramiona

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 741
Witam wszystkich.
Na wstępie się przywitam, jako że jestem tu nowy, chociaż forum czytam dość często.
Trenuję boks około 2 lat z jakąś tam przerwą. Generalnie jestem ogarnięty raczej :D Od listopada zrobiłem sobie kolejną przerwę, aby przybrać parę kilo, dlatego teraz zajmuję się siłownią. Na siłowni wcześniej spędziłem około roku łącznie, w liceum coś tam próbowałem, jednak siłownia nigdy nie była i nie jest moją pasją, strasznie mnie nudzi. Jak już wspomniałem, teraz poszedłem na siłkę, żeby przybrać coś na masie, jednak najbardziej chodzi mi o zwiększenie obwodu ramion, bo tutaj u mnie jest słabo. Mam "małe ręce": luźny biceps ~31cm, spięty 35cm. Tak naprawdę tylko na tym mi zależy, a na siłce robię normalny 3-dniowy split z wolnymi ciężarami, typowa masówka. Nudne to jest jak cholera, dietę trzymam, przytyłem ~2kg, ale nie jestem pewien, czy to jest najlepszy sposób, aby zwiększyć obwód ramion? Czy jest jakiś inny sposób, aby zwiększyć ten obwód?

Generalnie zauważyłem, że bokserzy mają dobrze rozwinięte te ramiona, szerokie itp, jak trzeba i mi na tym zależy. A więc moje pytania:
Czy aby zwiększyć obwód RR wystarczy trenować boks i trzymać dobrą dietę(jak tak to jaką?)
Czy zamiana boksu na siłkę (na jakiś czas), aby zwiększyć masę ma sens? Przy czym zależy mi tylko na RR.
Jaki w moim przypadku będzie najlepszy sposób, aby zwiększyć obwód RR?

Dodam, że jestem ektomorfikiem i połączenie treningów boksu i siłowni oraz zajęć na AWF-ie jest dla mnie niemożliwe, nie dam rady tyle wpie***lać, już teraz nie nadążam z robieniem sobie jedzenia.
Mam nadzieję, że nie jest to wszystko jakoś zawiłe :D

Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136802
Dieta dietą, dodatni bilans dodatnim bilansem, ale weź też pod uwagę, jak wyglądał ten Twój 3-dniowy split co go ostatnio robiłeś. Był oparty na ciężkich ćwiczeniach wielostawowych (mc, drążek z obciążeniem, pompki na poręczach z obciążeniem, wyciskanie żołnierskie)? W przypadku takiego początkującego w dziedzinie treningu siłowego najlepiej zdałby się jakiś prosty plan, typu FBW 15-10-5, Push-Pull, HST oparty właśnie na wielostawach, odpowiedniej progresji ciężaru, diecie i regeneracji. Na razie rób tak jak ludzie Ci radzą, czyli treningi obwodowe. Plan masowo-siłowy zrobisz np w przerwie wakacyjnej, dobijesz kilka kg, obwody Ci pójdą. Inna sprawa że bez sporej zwyżki wagi bic Ci nie pójdzie o 5 cm, żeby zmiana była zauważalna, musiałbyś naprawdę jakieś 10 kg przytyć, powietrzem się nie napompujesz.

ps. Wybaczcie za odświeżenie tematu, nie zwróciłem uwagi na datę, a po połączeniu działów czytam wszystko co jest na pierwszej stronie i piszę komentarz nie patrząc na datę

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2015-01-07 17:38:47

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
A ten obwód ramienia potrzebny Ci do...?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 741
Tylko i wyłącznie kwestia estetyczna. Przeszkadza mi to, że ta ręka jest taka mała, tj. obwód.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
czyli rozumiem priorytetem jest wielka łapa, a nie dobre techniczne i szybkie ręce w boksie?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
jak chcesz łap kulturysty to siłownia a nie boks,bo w tym nie o to chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chciałbyś poprawić całą sylwetkę to z czystym sumieniem poleciłbym boks. U mnie efekt estetyczny jest dużo lepszy niż po siłowni, bo tam niby rosło, ale jakoś to wszystko osobno. Obwody też się zwiększyły, ale myślę, że tak zostanie i już nic nie urośnie.

Jeżeli chodzi tylko o ramiona i przedramiona to polecam ćwiczenia na klatkę piersiową i grzbiet :) No przy okazji biceps i triceps ;) Tak to jest z kulturystyką, że trzeba ćwiczyć wszystko. Często część, na której nam najbardziej zależy jest zbyt intensywnie ćwiczona. Kiedyś nie mogłem ruszyć z bicepsem to przestałem go ćwiczyć i urósł.

Podsumowując, kulturystyka to najlepszy sposób na zwiększenie obwodów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 741
czyli rozumiem priorytetem jest wielka łapa, a nie dobre techniczne i szybkie ręce w boksie?

hmm. jedno drugiego nie wyklucza, co widzę po bokserach. Pytanie tylko jak to jest że ich ręce są takie szerokie. Ja już w sumie ten boks trochę trenuję, a nic dzięki niemu nie urosłem. Pomijam tu kwestię poprawy techniki czy szybkości, bo w tym oczywiście odnotowałem progres. Może zła dieta - za mało kalorii? Czy to może mieć jakiś wpływ na niepowiększanie się sylwetki?

jak chcesz łap kulturysty to siłownia a nie boks,bo w tym nie o to chodzi.
może nie kulturysty, ale mieć 30-pare cm... mało mi trochę

Zmieniony przez - Forrest Gump w dniu 2014-12-16 20:35:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Może rzeczywiście za mało jesz - jesteś ektomorfikiem (jak twierdzisz), poczytaj w dziale "Odżywianie" jak powinieneś się odżywiać, żeby przybrać.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Nawet jak rzucisz boks i bedziesz trenować tylko na siłowni to bez diety i regeneracji witka ci nie urośnie.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 741
Jasne, wiadomo. A czy treningi boksu w połączeniu z dobrą dietą mogą wpłynąć na moją rękę? W sensie czy jak będę odpowiednio jadł, ale trenował boks (bez siłki) + np. gainer po treningu itp, to czy taka opcja zadziała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
gainer to nie dieta
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ochraniacz na zęby

Następny temat

Deontay Wilder vs Bermane Stiverne 17 Stycznia o pas WBC

WHEY premium