SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Boks a przysiady z obciążeniem / podciąganie na drążku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2134

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 456
Tak sobie czytałem o treningu Roya Jonesa JR i zdziwiły mnie dwie rzeczy - j/w, przysiady z obciążeniem i podciąganie na drążku, nachwytem i podchwytem. W jaki sposób te ćwiczenia podnoszą możliwości fizyczne boksera?
To samo zresztą tyczy się brzuszków, które z kolei znalazłem w treningu Mike Tysona. Pompki wykonywane powoli i dokładnie podnoszą wytrzymałość siłową, wykonywane szybko zwiększają dynamikę, ale co dają brzuszki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1142 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5187
Przysiady z obciazeniem zapewne nogi i dynamika, brzuski- miesnie brzucha a po co sie robi brzuszki ? ;p Drazek zaj**iscie dziala na ogolna sile i wytrzymalosc miesni mięśnie najszersze grzbietu, mięsień czworoboczny – szczególnie jego dolna część (tzw. kapturowy), mięsień dwugłowy ramienia, ramienny, ramienno - promieniowy, dwugłowy ramienia, obły większy, obły mniejszy, naramienny akton tylny, podgrzebieniowy, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, czworoboczny część dolna, czworoboczny część środkowa, piersiowy mniejszy

" a w oczach tryskających męstwem, krył każdy zimną grozę..."

napisał(a)
Geng Doradca
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 3144 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 41470
podciąganie na drążku podchwytem krótkimi spięciami idealnie działa na to żeby np. ręce nie opadały podczas walki

Doradca w dziale uderzane

Pomogłem?Daj SOGa

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 352 Napisanych postów 3916 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 98970
W tym ćwiczeniu zwrot siły rąk jest przeciwny do tego w walce - na drążku "ciągniemy w dół", w walce "ciągniemy do góry". Aby nam ręce nie opadały powinniśmy wzmocnić barki np. poprzez pracę z hantlami.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 802 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16568
Potwierdzam. To barki najczęściej wysiadają i są odpowiedzialne przy utrzymaniu gardy :) Na koniec treningu przy luźnym biegu robimy przy wyprostowanych rękach małe kółeczka lub krótkie machnięcia (coś jakbyś się uczył latać :P ) Też trochę pomoże. Co do przysiadów nie są preferowane dla bokserów, chyba że w okresie przybierania masy. Jak wiemy siła uderzenia pochodzi z nóg więc czym mocniejsze nogi tym większe p******nięcie (tak w skrócie).
napisał(a)
Geng Doradca
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 3144 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 41470
sorry mój błąd chodziło mi o podciąganie nachwytem Jan Błachowicz na facebook ma filmik w którym tak się podciąga i cytuje"Będąc w Stanach tak kazali ćwiczyć. Takie krótkie spięcia dlatego, żeby ręce były cały czas napięte i później w czasie walki wolniej się męczyły"

Doradca w dziale uderzane

Pomogłem?Daj SOGa

napisał(a)
Początkujący
Wojekv - skoro im mocniejsze nogi tym większe p******nięcie, to dlaczego przysiady nie są preferowane? O ile mi wiadomo rozwijają nogi.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3689
Tak świetnie rozwijają nogi, ale w boksie różnice między kategoriami wynoszą około 3kg, a uda i łydki szybko by nabierały masy(Wyższa kat. wagowa, silniejsi rywale), dobrze jest to zastąpić skakanką, która nie rozwija tak mięśni masowo a wzmacnia nogi.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10613 Napisanych postów 43225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Jak nie będziesz jeść ponad zapotrzebowanie to nogi mogą urosnąć ale waga nie wskoczy :f wystarczy michę trzymac odpowiednio..
napisał(a)
Początkujący
Puncher, a co jeśli przysiady będą się łączyć z wykonywanymi codziennie aerobami?
Co do skakanki to na niej już ćwiczę, ale głównie dla koordynacji i kondycji.

Zmieniony przez - Calv w dniu 2012-11-19 21:25:38
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10613 Napisanych postów 43225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
W boksie ćwiczy się na skakance właśnie w celu uzyskania/poprawienia koordynacji ruchowej, i można też na niej robić kondycję :D. Co do przysiadów to jeśli siła idzie do przodu to niekoniecznie musi iść w parze masa (F=m*s) bardziej umięśnione nogi (można trzymać wagę) wykonują szybsze ruchy niż otłuszczone, nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie mi i doradźcie czy dobry worek planuje zakupić

Następny temat

16 lat boks dla chudego

Masło - dlaczego podrożało? Masło - dlaczego podrożało? Jaka jest najlepsza forma kreatyny? Jaka jest najlepsza forma kreatyny? Testosteron powoduje raka prostaty?! Testosteron powoduje raka prostaty?! Marcin Łopucki - seksi? Marcin Łopucki - seksi? Płatki owsiane czy płatki jaglane? Płatki owsiane czy płatki jaglane? Leksykon suplementacji: kwas ALA Leksykon suplementacji: kwas ALA Dlaczego na redukcji zaleca się jeść więcej białka? Dlaczego na redukcji zaleca się jeść więcej białka? Majewski i kultura wypowiedzi Majewski i kultura wypowiedzi