SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Boks a przysiady z obciążeniem / podciąganie na drążku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2306

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 456
Tak sobie czytałem o treningu Roya Jonesa JR i zdziwiły mnie dwie rzeczy - j/w, przysiady z obciążeniem i podciąganie na drążku, nachwytem i podchwytem. W jaki sposób te ćwiczenia podnoszą możliwości fizyczne boksera?
To samo zresztą tyczy się brzuszków, które z kolei znalazłem w treningu Mike Tysona. Pompki wykonywane powoli i dokładnie podnoszą wytrzymałość siłową, wykonywane szybko zwiększają dynamikę, ale co dają brzuszki?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1142 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5187
Przysiady z obciazeniem zapewne nogi i dynamika, brzuski- miesnie brzucha a po co sie robi brzuszki ? ;p Drazek zaj**iscie dziala na ogolna sile i wytrzymalosc miesni mięśnie najszersze grzbietu, mięsień czworoboczny – szczególnie jego dolna część (tzw. kapturowy), mięsień dwugłowy ramienia, ramienny, ramienno - promieniowy, dwugłowy ramienia, obły większy, obły mniejszy, naramienny akton tylny, podgrzebieniowy, równoległoboczny, dźwigacz łopatki, czworoboczny część dolna, czworoboczny część środkowa, piersiowy mniejszy

" a w oczach tryskających męstwem, krył każdy zimną grozę..."

napisał(a)
Geng Doradca
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3158 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 44796
podciąganie na drążku podchwytem krótkimi spięciami idealnie działa na to żeby np. ręce nie opadały podczas walki

Doradca w dziale uderzane

Pomogłem?Daj SOGa

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 530 Napisanych postów 4185 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 125960
W tym ćwiczeniu zwrot siły rąk jest przeciwny do tego w walce - na drążku "ciągniemy w dół", w walce "ciągniemy do góry". Aby nam ręce nie opadały powinniśmy wzmocnić barki np. poprzez pracę z hantlami.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 802 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16568
Potwierdzam. To barki najczęściej wysiadają i są odpowiedzialne przy utrzymaniu gardy :) Na koniec treningu przy luźnym biegu robimy przy wyprostowanych rękach małe kółeczka lub krótkie machnięcia (coś jakbyś się uczył latać :P ) Też trochę pomoże. Co do przysiadów nie są preferowane dla bokserów, chyba że w okresie przybierania masy. Jak wiemy siła uderzenia pochodzi z nóg więc czym mocniejsze nogi tym większe p******nięcie (tak w skrócie).
napisał(a)
Geng Doradca
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3158 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 44796
sorry mój błąd chodziło mi o podciąganie nachwytem Jan Błachowicz na facebook ma filmik w którym tak się podciąga i cytuje"Będąc w Stanach tak kazali ćwiczyć. Takie krótkie spięcia dlatego, żeby ręce były cały czas napięte i później w czasie walki wolniej się męczyły"

Doradca w dziale uderzane

Pomogłem?Daj SOGa

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 456
Wojekv - skoro im mocniejsze nogi tym większe p******nięcie, to dlaczego przysiady nie są preferowane? O ile mi wiadomo rozwijają nogi.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3689
Tak świetnie rozwijają nogi, ale w boksie różnice między kategoriami wynoszą około 3kg, a uda i łydki szybko by nabierały masy(Wyższa kat. wagowa, silniejsi rywale), dobrze jest to zastąpić skakanką, która nie rozwija tak mięśni masowo a wzmacnia nogi.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10643 Napisanych postów 44026 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Jak nie będziesz jeść ponad zapotrzebowanie to nogi mogą urosnąć ale waga nie wskoczy :f wystarczy michę trzymac odpowiednio..
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 456
Puncher, a co jeśli przysiady będą się łączyć z wykonywanymi codziennie aerobami?
Co do skakanki to na niej już ćwiczę, ale głównie dla koordynacji i kondycji.

Zmieniony przez - Calv w dniu 2012-11-19 21:25:38
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10643 Napisanych postów 44026 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
W boksie ćwiczy się na skakance właśnie w celu uzyskania/poprawienia koordynacji ruchowej, i można też na niej robić kondycję :D. Co do przysiadów to jeśli siła idzie do przodu to niekoniecznie musi iść w parze masa (F=m*s) bardziej umięśnione nogi (można trzymać wagę) wykonują szybsze ruchy niż otłuszczone, nie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie mi i doradźcie czy dobry worek planuje zakupić

Następny temat

16 lat boks dla chudego

Samuel "Titanium" Kulbila - kulturysta, który ćwiczy bez profesjonalnej siłowni Samuel "Titanium" Kulbila - kulturysta, który ćwiczy bez profesjonalnej siłowni Czekoladki low carb a'la kinder country Czekoladki low carb a'la kinder country Trzy ćwiczenia na rozwój masy barków Trzy ćwiczenia na rozwój masy barków Czym właściwie jest gluten? Kto powinien unikać glutenu Czym właściwie jest gluten? Kto powinien unikać glutenu Czym różni się białko serwatkowe od białka kazeinowego? Czym różni się białko serwatkowe od białka kazeinowego? Trening unilaterally (jednostronny) - jakie ćwiczenia wybrać? Trening unilaterally (jednostronny) - jakie ćwiczenia wybrać? Sernik cytrynowy 182 kcal. Sernik cytrynowy 182 kcal. Hafthor Bjornsson utrzymuje tytuł najsilniejszego człowieka w Europie Hafthor Bjornsson utrzymuje tytuł najsilniejszego człowieka w Europie