SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bodystat - całkowita przemiana materii

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
Age-17
Fat-11.6 %
BMR-2057
BMR /weight27.0 kcal /kg
EAR - nisko/srednia intesywnosc -3076
Siema zrobilem sobie badania, było jeszcze pare innych pierdół ale interesuje mnie tylko metabolizm.
Skoro mam 2057 spoczynkowy czyli leżąc nic nie robiąc jak mam obliczyc zapo dla mnie ?? Mam obliczyc spalone kalorie na trenigu i dodac do spoczynkowego ? czy jeszcze cos innego.

To mój trening.

Poniedziałek-Push
Podciąganie nachwytem 3 x
Martwy 4 x
Uginanie hantli 2 x
Sztanga łamana 2 x
Unoszenie hantli w boki stojąc 2 x
Unoszenie hantli w siedzeniu w bok/tył 2 x
Szrugsy sztangą 2 x
łydki 2 x

Wtorek-Pull
Wyciskanie hantli płasko 3 x
Wyciskanie sztangi skos 3 x
Wyciskanie żołnierskie 3 x
Wyciskanie francuskie 2 x
Hantel za głowe 2 x
Spiecia brzucha 2x/nożyce 2 x

Legs-Sroda
Przysiady 3 x
Wyciskanie na sównicy 3 x
Wyprosty 3 x
Przyciąganie 3 x

Czwartek wolny

Piątek-push
Podciąganie nachwytem 3 x
Wiosłowanie 4 x
MC 2 x
Młotki2 x
Hantle z suspinacją 2 x
Unoszenie hantli w boki stojąc 2 x
Unoszenie hantli w siedzeniu w bok/tył 2 x
Szrugsy sztangą 2 x
łydki 2 x

sobota-pull
Wyciskanie hantli płasko 3 x
Wyciskanie sztangi skos 3 x
Wyciskanie żołnierskie 3x
Wyciskanie wąsko 2 x
Francuskie pompki 2 x
Allahy 2 x / Unoszenie nóg w podparciu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
W tematach podwieszonych masz wzór do obliczenia zapotrzebowania - skorzystaj z niego.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Skoro znasz swoją podstawową przemianę maretii to dolicz teraz do tego wydatek energetyczny w ciągu dnia, czyli ponadpodstawową przemianę materii, oraz swoiście dynamiczne działanie pokarmu. Wyjdzie Ci całkowita przemiana materii. Wszystko masz opisane w temacie podwieszonym odnośnie wyliczania bilansu kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
Wyliczyc z wzoru ta ... po to badania zrobilem zeby znać na 100 % pewną liczbe ale okazalo sie ze to spoczynkowy myślalem ze odrazu uwzgledni sie w badaniach dzienne zapo a tu trzeba liczyc nie wiadomo jak. Domer nie znalazłem ani tego linka ani nie rozumiem cie ;p Przykładowo jeśli 5 godzin na siłowni spala 2000 kalorii mam podzielic to na 7 i dodac do spoczynkowego ? ;/ dziwne liczby wychodzą

Zmieniony przez - KwLMASA w dniu 2013-08-21 21:46:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
po to badania zrobilem zeby znać na 100 % pewną liczbe

I wierzysz w to, że to "badanie" jest strzałem w 10? Takie liczenie zapotrzebowania to pewien odnośnik, od którego można wyjśc, ale i tak wymaga to skonfrontowania z rzeczywistością i ewentualną korektę.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4070
Właśnie dlatego prosze was o korektę według kalkulatora spoczynkowy miałem 1600 a wyszło 2050 to już jest różnica nie ? dziwilem sie potem ze przy 2500 kaloriach na redukcji zssysało mi tak żołodek ze wytrzymac sie nie da ale i tak doszedlem do 11.6 % bf na 2500, mialem przerwe, teraz chce dojechac do 8/9 %. Zrobilem trening 5 x w tygodnia i chce sie tylko dowiedziec jak na podstawie tej aktywnosci z spoczynkowym 2050 mam ustalić wynik ale widze ze nie chcecie mi pomóc ...

Zmieniony przez - KwLMASA w dniu 2013-08-21 23:13:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Skoro na 2500kcal miałeś szybkie spadki (z tego co napisałeś tak wynika) to trzeba było zwiększyć ilość kcal a nie się biernie przyglądać. Mniej więcej wiesz już jaka ilość kcal jak wpływa na Twój organizm. Obserwuj organizm przy ok 2500-2750kcal i koryguj ilość kcal w zależności od tego jak reaguje organizm.

Jeżeli interesuje Cię jak wyliczyć mniej więcej całkowita przemianę materii to masz do tego odpowiedni temat:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna, ocena

Następny temat

Zupy w diecie?

WHEY premium