SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

BlueCrocus Po zdrowie i sprawność

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27912

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Wiek 103 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13599
Za nami pierwszy dzień treningu wg obliques. Za nami, bo ćwiczyliśmy na zmianę z mężem. Też się odchudza.Na początek zestaw ćwiczeń i do nich kilka uwag:
Dzień 1.- obwody A, B... wykonuję 1x (przez dwa tygodnie)
A1 pajacyk - 30 sek
A2 wejście na stopień - 30 sek
1 minuta przerwy
A3 krótkie sprinty (bieg, hamowanie, dotknięcie podłogi, powrót, dotknięcie podłogi) - 1 minuta
A4 skoki dwoma nogami z boku na bok - 30 sek
2 minuty przerwy
B1 skip C - nogi uderzają o pupę - 30 sek
B2 swing sztangielką dwoma rękami - 30 sek
1 minuta przerwy
B3 skip A - kolana do góry
B4 skok dwoma nogami przez przeszkody przód / tył - 30 sek
2 minuty przerwy
C1 przeskoki jak do wypadów bez przyklęku - 30 sek
C2 pajacyki - 30 sek
1 minuta przerwy
C3 burpee aerobowe - 30 sek
C4 skok na skakance lub bieg w miejscu - 30 sek
2 minuty przerwy
D1 wejście rękoma na podwyższenie, powrót - 30 sek
D2 skoki ze skrętem tułowia w miejscu - 30 sek
1 minuta przerwy
D3 w podparciu przeskoki nogami w tył i przód (mountain climbers) - 30 sek
D4 kołyska na plecach i wstać - 30 sek

Czuję się dobrze, ciśnienie w porządku. Trudne okazały się skoki w bok (A4), skoki przez przeszkodę (B4)- jestem chyba za ciężka. Burpee aerobowe - dopiero teraz sobie przypomniałam, że nie potrafię klęknąć, kolana mają się rozlecieć na drobne kawałki(wrażenie). Konsultowałam to z ortopedą, poradził schudnąć. Rzeczywiście, teraz jest lepiej niż przed rokiem. W zamian robiłam zejścia jak do przysiadu na lekko rozstawionych nogach, może moim kolanom to pomoże. Kołyskę z wyprostowanymi nogami udało się wykonać tylko kilka razy. Być może coś robiłam nieprawidłowo, doczytam dzisiaj.
Jutro w planie jest siłownia, poszukam jak to wykonać w domu.
Dzień 3. i 5. - marsze / marszobiegi w terenie.
Dzień 4. - siłownia (dom).
Dzień 6. siłownia (dom).

Na propozycje czeka też mój orbitrek. Mam tu takie fajne programy: weight loss, interval, fat burn, hill climb, cross country. Są za słabe? Jeszcze można podwyższać stopień oporu.
Rozpoczynając redukcję (nie na sfd) byłam również u fizjoterapeuty. Kupiłam zestaw ćwiczeń na brzuch, niestety rozchorowałam się i w części zapomniałam, co i jak robić. Może ktoś sprawdzi czy dobrze je opisałam. Wstawię je później, gdy znajdę trochę czasu.

W diecie nic jeszcze nie zmieniam, skoro podejście ma być skrajnie inne. Czekam na wytyczne.

W górach najważniejsze jest, by tam być i tak zwyczajnie się tym byciem cieszyć. http://www.sfd.pl/BlueCrocus_Po_zdrowie_i_sprawność-t887095.html 

napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 65575 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 188925
nie rzucaj sie na wszytsko na raz, masz plan i sie go tzymaj na razie, tak jest najlepiej wbrew pozorom, musisz si edoskonalic w tym co robisz, a jak kolana doskwieraja to soebie w czasie burpeesów podkładaj zwinieta koszulke pod nie
i witamy
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Wiek 103 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13599
Witaj, obliques. Miło, że się do mnie odezwałaś, cieszę się z kontroli. Nie rzucam się, sił przecież nie starczy. Boję się tylko, że ten mój śliczny orbitrek będzie stał zakurzony. Proszę o zrozumienie w tej kwestii, kupiłam go w styczniu nastawiona na pełne zaangażowanie. I tak było. A co do innych ćwiczeń - zastanawiałam się tylko co mogłabym ewentualnie zrobić, gdyby trening skopiowany od Krewetki nie był przeznaczony dla mnie. Nie mam dostępu do siłowni i muszę część ćwiczeń czymś zastąpić. To taka nieporadność początkującej, wyrobię się z czasem.

W górach najważniejsze jest, by tam być i tak zwyczajnie się tym byciem cieszyć. http://www.sfd.pl/BlueCrocus_Po_zdrowie_i_sprawność-t887095.html 

napisał(a)
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 65575 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 188925
to rób na orbiterku 5x w tygodniu po 30min
dasz sobei rade z treningiem Krewetki ona miala 20kg wiecej jak go robiła ty tez dasz rade, powolutku, zastoje sa nieuniknione
napisał(a)
Początkujący
Obliques, dziękuję. Dam radę, tyle już wiem o sobie, nawet jak będzie ciężko. No to rowerek wstawię sobie po południu.

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10617 Napisanych postów 43363 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
BlueCrocus
Dam radę, tyle już wiem o sobie, nawet jak będzie ciężko. No to rowerek wstawię sobie po południu.

Napewno dasz rade. Mam ten sam trening. Daje popalic, ale tu o to chodzi. Poczatek byl trudny , bo kondycja byla zerowa. Teraz jest duzo lepiej.

Powodzenia!!!!! Trzymam kciuki
napisał(a)
Początkujący
Dorothy, dziękuję za słowa otuchy i zachęty. Życzę Ci tego samego. Powodzenia. Będę zaglądać. Przyznam, że każdy nowy wpis przyjmuję z wypiekami na twarzy, gorzej niż dziecko. Miło mi wśród Was.
Skoro już tu jestem... - czytam i czytam, i jeszcze tylu rzeczy nie wiem. Swing sztangielką - jakoś mi się skojarzyło z kręceniem na boki, trzymając flaszeczkę wody. A tu całkiem co innego. Jutro już zrobię poprawnie.

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10617 Napisanych postów 43363 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Na poczatku tez mialam problemy ze slownictwem :) Bedzie dobrze :)
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1544 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35837
A ja z wypiekami na twarzy czytam o Twoim samozaparciu i postanowieniach! Cudownie! Moja mama jest w Twoim wieku i ciągle nie mogę jej przekonać do zmiany diety i ruchu. Niestety przemiana materii już dawno nie ta u niej i tyje w oczach i marudzi oczywiście... ale na marudzeniu się kończy. Zazdroszczę orbitreka. Kombinowałam już gdzie go by sobie wstawić, bo chętnie bym zanabyła, ale nijak pod schody nie wejdzie, a tam mam najwięcej miejsca :D Trzymam kciuki za Ciebie!
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1157 Wiek 61 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 15601
BlueCrocus, tak sobie nieśmiało myslę, że może jednak wstawiaj miskę z tego co jesz. Zawsze dziewczyny będą mogły coś skontrolować i ew. poprawić. Wiem, że czekasz na rozkład od Marty, ale może warto?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROBLEM...

Następny temat

Kittie ma NOBLA, a... Picie, ćpanie, pyerdolenie - to w kurniku zawsze w cenie

Kolejna przemiana mustanga Akopa Szostaka Kolejna przemiana mustanga Akopa Szostaka Calum von Moger zerwał biceps? Calum von Moger zerwał biceps? Mistrzostwa Świata we Francji- wygrane i porażki Mistrzostwa Świata we Francji- wygrane i porażki Hip thrust - wznosy bioder na kolanach Hip thrust - wznosy bioder na kolanach Jak pobudzić spalanie tłuszczu? Najskuteczniejsza dieta niszcząca tłuszcz! Jak pobudzić spalanie tłuszczu? Najskuteczniejsza dieta niszcząca tłuszcz! Tran właściwości i dawkowanie. Suplementacja na masę Tran właściwości i dawkowanie. Suplementacja na masę MSM - siarka organiczna na stawy? MSM - siarka organiczna na stawy? Euforia: sport, leki czy narkotyki? Euforia: sport, leki czy narkotyki?