Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 36528 razy
  • Autor

Blokada stawu barkowego

• Onak
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 7 lat
    • Trenuje: 1
    • LPA: 723

Wysłano 21 maja 2008 00:40

zgłoś naruszenie

Witam

Na początku maja miałem wykonany zastrzyk Depo Medrolem (jeśli dobrze pamiętam nazwę) w staw barkowy, czyli miałem zrobioną popularnie nazywaną 'blokadę'. Będąc wcześniej prywatnie dowiedziałem się że stożek rotatorów etc. jest w porządku i jedynie zachodzi podejrzenie o uszkodzenie powierzchni stawowych.
    Mało ważne o moją historię 'leczenia', ale ostatecznie trafiłem do lekarza z NFZ, który ten zastrzyk wykonał.
    Chciałem zapytać czy ktoś miał podobną historie i czy mogę wrócić po 3-4 tygodniach do normalnego siłowego treningu? Sam lekarz przestrzegł przed pływaniem, wieszaniem firanek (serio ) itp. przez najbliższe 3 tygodnie. Sam nie wiem co z tym do końca zrobić, z tego co wyczytałem to nie jest to po prawdzie lek przeciwbólowy, ale jako lek z grupy sterydów może mieć podobne, oprócz przeciwzapalnego, działanie. Po prostu nie chce się obudzić po, powiedzmy pół roku, kiedy działanie blokady przestanie działać z jeszcze większymi kłopotami z barkiem.

Pozdrawiam!
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 21 maja 2008 21:43

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • kradam
    • Na forum: 12 lat
    • Trenuje: Właściwie to mi to lata
    • LPA: 21170
    • Status:Specjalista

Wysłano 21 maja 2008 21:43

zgłoś naruszenie
    Blokada to takie leczenie, które czasem pomaga, czasem nie, na krócej lub dłużej. Sporo zależy co konkretnie dolega, niestety nikt Ci tego nie powiedział.
  • Linkin657
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 8

Wysłano 13 lutego 2009 15:17

zgłoś naruszenie
    mam rwę barkową jak nowy pomysł leczenia po kilku tyg rehabilitacji i lekach przeciwbólowych, -zapalnych jest blokada stawu barkowego. Wiem co to jest, wiem jak to się robi ale nie wiem czy się na to zgodzić?? Pomocy, mile widziane odpowiedzi:D
  • Piotr Zemł
    • Trenuje: 6
    • LPA: 3458
    • Status:Znawca

Wysłano 13 lutego 2009 22:12

zgłoś naruszenie
    Rwa barkowa kolego zadnej blokady !!!!
    Przyczyna rwy barkowej jest w kregoslupie szyjnym a objawy sa z powodu ucisniecia korzeni nerwowych na wysokosci C5, C6, C7 czyli 5,6,7 krag szyjny. Leczenie to terapia manualna i odblokowanie szyjnych kregów a bol w rece minie odrazu. leczenie to kolo 6 wizyt w gabinecie rehabilitacji. Około 5-6 tygodni i wszystko wraca do normy

Co do wczesniejszej wiadomosci to uszkodzenie pierscienia rotatorów ( a w ogole pierscien rotatorów zeby bylo wiadome jest to zespól 4 miesni : nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy obly mniejszy i podłopatkowy, stabilizuja one staw ramienny) jest w wyniku zwapnienia miesnia nadgrzebieniowego z regóły i ciasnowy podbarkowej, spowodowane to jest u czesci l;udzi zla postawa, to znaczy barki sa za bardzo wysuniete do przodu i glowa kości ramiennej czesto ma malo miejsca w przestrzeni pomiedzy wyrostkiem barkowym a wyrotkiem kruczym brzmi to moze skomplikowanie , ale tlumaczac to na chlopski rozum chodzi o to ze miesnien nadgrzenieniowy caly czas jest dociskany do wyrostka barkowego i ulega uszkodzeniu, dociskanie ma miesce gdy unosi sie reke powyzej 90 stopni jak to ma miesce w plywaniu, wieszaniu zasłon itp. Duzo plywaków na to cierpi
    Jezeli chodzi o leczenie to tez blokade odradzam. Trzeba rozciagnac tylna czesc toregki stawowej bo jest przykurczona, spowoduje to wiecej miejsca dla kości ramiennej i nie bedzie bólu
    fizjoterapeuta, chiropraktyk
  • Linkin657
    • LPA: 8

Wysłano 14 lutego 2009 21:40

zgłoś naruszenie
    Dzięki za wiadomości i radę przydadzą się na pewno
  • slsk
    • Na forum: 4 lata
    • LPA: 4

Wysłano 08 stycznia 2010 17:52

zgłoś naruszenie
    W jaki sposób rozciągnąć tą tylną część torebki stawowej
  • Piotr Zemł

Wysłano 08 stycznia 2010 22:22

zgłoś naruszenie
    Samemu trudno potrzebna terapia manualna która posługuje sie wykwalifikowany terapeuta
  • slsk
    • Na forum: 4 lata
    • LPA: 4

Wysłano 08 stycznia 2010 23:45

zgłoś naruszenie
    rozumiem, ale czy po blokadzie którą miałem miesiąc temu również jest potrzebne rozciągniecie tej torebki. Lekarz coś wspominał o tych rotatorach i zlecił blokadę. Gram w piłkę siatkową, nie zawodowo tylko tak rekreacyjnie i zaczął mnie od pół roku boleć bark. Wspominał coś o jakiś laserach, co będzie odpowiednie dla mojego zdrowia, tak abym grając nie odczuwał bólu
  • Piotr Zemł

Wysłano 09 stycznia 2010 17:36

zgłoś naruszenie
    Blokada czasowo uzmiezy ból ale w konsekwencji nie doleczonego urazu spowoduje ze dojdzie do zwyrodnienia i zwapnienia w pierscieniu rotatorów. Taki stan może doprowadzić do osłabienia wytrzymałości scięgna mięśnia najczęściej nadgrzebieniowego i przy gwałtownym ruchu jego zerwaniu a to ciezka sprawa kończąca się najczesćiej operacja.

Proponuje rehabilitacje składajacą się z laseroterapii, ultradzwieków oraz terapii manualnej i cwiczenia obnizające połozenie głowy kości ramiennej.
  • stary
    • Na forum: 2 lata
    • LPA: 2

Wysłano 08 stycznia 2012 20:50

zgłoś naruszenie
    Cześć
    moje doświadczenie zaczyna się jak miałem 13 lat.
    sport wyczynowy do droga do kalectwa ale:
    blokada pomaga w 90 % do puki nie zniszczysz stawu ja jestem po 6 operacjach na kolana, mając 36 lat moje lewe kolano czeka endoproteza i nic innego, co do barku to przej**an.. mjałem mieć robione ale szanse na udany zabieg są gorsze niż żyd miał podczas okupacji bez urazu,
    Najlepsze blokady usunięto z polskiego rynku, załatw sobie z zagranicy 10 sztuk jest taki na K ale nie pamiętam i będzie ok ale koszty są duże.
    jak nie dasz rady to załatw sobie tramal tylko wtedy 0 alko i jedziesz